Autor W▒tek: Brak mocy Junak M11  (Przeczytany 890 razy)

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 11
  • Model: M11 125 cm
Brak mocy Junak M11
« dnia: 31 Maj 2018, 00:42 »
Witam wszystkich  :). Od dw├│ch miesi─Öcy jestem posiadaczem nowego Junaka M11 125 cm  ;D. Na liczniku jest ju┼╝ 1100 km, wi─Öc etap wst─Öpnego docierania powoli mo┼╝na uwa┼╝a─ç za zamkni─Öty. Junaczek daje mi du┼╝o rado┼Ťci tym bardziej, ┼╝e dopiero rozpoczynam przygod─Ö z jedno┼Ťladem. Tylko mam jeden wielki problem. Od tygodnia zaobserwowa┼éem, ┼╝e gdy jad─Ö z wi─Öksz─ů predko┼Ťci─ů na "5" biegu (ok 90km/h i obrotach ok 8000) motocykl nagle s┼éabnie, obroty spadaj─ů a co za tym idzie pr─Ödko┼Ť─ç r├│wnie┼╝, a odkr─Öcanie manetki nic nie pomaga - zero reakcji. Jedynie jak zredukuj─Ö na "4" i zn├│w po chwili dam "5" moc wraca. Dzieje si─Ö to na p┼éaskim terenie wiec mo┼╝na wykluczy─ç, ┼╝e moc ma prawo spada─ç bo ma pod g├│rk─Ö i jest mu ci─Ö┼╝ko. Poza tym ju┼╝ nie raz rozwija┼éem wcze┼Ťniej pr─Ödko┼Ťci 105 km/h i nie zaobserwowa┼éem ┼╝adnego spadku mocy. Zg┼éasza┼éem problem serwisowi, jednak oni nie maj─ů poj─Öcia co to mo┼╝e by─ç i mnie troche zbywaj─ů, m├│wi─ůc ┼╝e to jest jego max pr─Ödko┼Ť─ç i ca┼éy problem. Ok, niech ma swoje maximum, ale to powinien ci─ůgn─ů─ç na tych 90km/h ca┼éy czas a nie traci─ç moc i zwalnia─ç do 50km/h. Prosz─Ö Was o pomoc, jakie┼Ť sugestie, porad─Ö co to mo┼╝e by─ç lub na co zwr├│ci─ç uwag─Ö. Koledzy macie do┼Ťwiadczenie z junakami wi─Öc mo┼╝e ju┼╝ kto┼Ť mia┼é taki problem.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2018, 00:47 wys│ana przez Kedzior »

Offline Andrzej3713

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 107
  • I jak ┼╝y─ç ?
  • Model: Junak M11 125cm/320cm
Odp: Brak mocy Junak M11
« Odpowied╝ #1 dnia: 31 Maj 2018, 09:30 »
Regulacja luzu zaworowego powinna pom├│c

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #2 dnia: 31 Maj 2018, 19:21 »
Z moich ust pad┼éa taka sugestia do serwisanta jednak on skwitowa┼é to kr├│tko, ┼╝e je┼Ťli nie ga┼Ťnie to napewno to nie s─ů zawory do regulacji.
Spadek mocy ma zawsze miejsce w trasie poza miastem, gdy maszyna jest ju┼╝ rozgrzana. Jak jest zimna czy w mie┼Ťcie to nie zaobserwowa┼éem takiego zjawiska. Mo┼╝e dlatego ┼╝e w terenie zabudowanym nie szar┼╝uj─Ö za bardzo, bo brak do┼Ťwiadczenia i strach  :).
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2018, 19:29 wys│ana przez Kedzior »

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2627
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #3 dnia: 31 Maj 2018, 20:03 »
Zacznij od zawor├│w.  U mnie po pierwszym tysi─ůcu, w trakcie przegl─ůdu by┼éy regulowane i nawet nie by┼éo dyskusji. Mechanik by┼é zdania, ┼╝e przy ka┼╝dym przegl─ůdzie powinny by─ç regulowane.
Zw┼éaszcza objaw, ┼╝e po rozgrzanie traci moc wskazuje na to. Je┼╝eli luz jest za ma┼éy, zawory s─ů podparte i ca┼éa historia si─Ö zaczyna.
A tak na marginesie, to mo┼╝e powiniene┼Ť zmieni─ç serwis?

Pzdr

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2627
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #4 dnia: 31 Maj 2018, 20:10 »
Jeszcze tak na marginesie, Tw├│j jest jaki┼Ť wyj─ůtkowy? Przecie┼╝ 125 lataj─ů po 110.
Chyba ten serwis  nie jest najlepszym wyborem.

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #5 dnia: 31 Maj 2018, 20:48 »
Dzieki za podpowied┼║. W przysz┼éym tygodniu jad─Ö do serwisu i zarz─ůdam ┼╝eby sprawdzili  luz na zaworach. A serwisy mamy takie jakie mamy  :). To prosta czynno┼Ť─ç wi─Öc powini sobie z tym poradzi─ç , wi─Öc dam im jeszcze szans─Ö. :)

Offline Marky

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 353
    • M16 - facelifting.
  • Model: M16
« Odpowied╝ #6 dnia: 31 Maj 2018, 22:23 »
U mnie ,pami─Ötam jak dzi┼Ť,zaworki mia┼éem ustawione jak w maluchu;czyli odpowiednio 0.2 ss─ůcy, 0.25 wydech.Fachowcy w serwisach.

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #7 dnia: 31 Maj 2018, 23:48 »
Z usterem technicznych przez te dwa miesi─ůce mia┼éem jeszcze zakleszczony hamulec ty┼é, wyciek paliwa z baku (uszczelka) i nieszczeln─ů obudow─Ö licznika :). Troche tego sporo jak na dwa miesi─ůce eksploatacji. Aha jeszcze zgubi┼éem ┼Ťrub─Ö ozdobn─ů od pokrywy zawor├│w za kt├│r─ů musia┼éem zap┼éaci─ç ca┼ée 51 z┼é z wysy┼ék─ů :).

Offline Cichy

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 62
« Odpowied╝ #8 dnia: 04 Czerwiec 2018, 10:36 »
Nowe junaki tak maj─ů;) Trzeba zap┼éaci─ç frycowe.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #9 dnia: 04 Czerwiec 2018, 23:15 »
....Aha jeszcze zgubi┼éem ┼Ťrub─Ö ozdobn─ů od pokrywy zawor├│w za kt├│r─ů musia┼éem zap┼éaci─ç ca┼ée 51 z┼é z wysy┼ék─ů :).

Tanio jako┼Ť. Trzeba bra─ç na zapas!  ;D

A tak serio to powiem Ci tak, ┼╝e zrobi┼éem Junakiem ju┼╝ ponad 10 tys. km i po chorobach wieku dzieci─Öcego i usuni─Öciu kilku - do kilkunasty - kilkudziesi─Öciu, dolegliwo┼Ťci stwierdzam jednoznacznie, ┼╝e to ca┼ékiem porz─ůdny sprz─Öt za niewielkie pieni─ůdze, a nawet pini─ůdze... ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2018, 23:22 wys│ana przez NGN 27 »

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #10 dnia: 05 Czerwiec 2018, 15:47 »
Wiem. I jak narazie nie zniech─Öci┼é mnie do siebie. tylko wypatruje wolnego i ┼éadnej pogody, ┼╝eby cho─ç troszkie po┼Ťmiga─ç :).  A jak ju┼╝ pous├│wam te wszystkie niedci─ůgni─Öcia to b─Ödzie zostanie ju┼╝ tylko sama rado┼Ť─ç z jazdy.

Offline Kefir

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 239
  • Model: M11 125ccm i Suzuki VL 1500 Boulevard C90T
« Odpowied╝ #11 dnia: 13 Czerwiec 2018, 11:38 »
Mia┼éem podobny objaw... gdzie┼Ť wyczyta┼éem ┼╝e to problem przegrzania silnika, puchni─Öcia cylindr├│w i utraty kompresji... jako┼Ť tak to zapamieta┼éem
niekt├│rzy tez twierdzili ┼╝e to zgubiony filtr olejowy i utrata szczelno┼Ťci na pierscieniach...
125ccm wymusza jazdę na maxa i tak to się kończy....
a wystarczy w├│wczas przejecha─ç kilka kilometr├│w 80km/h i ostygnie :)
sprawdzone kilka razy - nawet do iłek jak wlatywałem to ostatnie kilka km leciałem połowie mocy..
w mie┼Ťcie efektu brak
Zanim pad┼ée┼Ť, jeszcze ziemi─Ö prze┼╝egna┼ée┼Ť r─Ök─ů.
Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?
K.K. Baczyński 20. III. 1944 r.

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #12 dnia: 13 Czerwiec 2018, 15:45 »
Odda┼éem motocykl do warsztatu. Powiedzieli ┼╝e luz na zaworach sprawdzili i jest ok i ┼╝e b─Öd─ů powoli wymienia─ç poszczeg├│lne cz─Ö┼Ťci. Sugerowali, ┼╝e by─ç mo┼╝e jest to pompa paliwa. Nie chce mi si─Ö w to za bardzo wierzy─ç, bo gdy moto traci moc to wyra┼║nie s┼éycha─ç g┼éo┼Ťn─ů i zmienion─ů prace silnika. No to sobie teraz poczekam zaczym mechanicy dojd─ů od czego to jest.

Kefir - twoja diagnoza o przegrzaniu silnika bardziej do mnie trafia. Czyli według ciebie nic z tym nie da się zrobić???

Offline dziadzia82

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 118
  • Model: M-16 125cm
« Odpowied╝ #13 dnia: 13 Czerwiec 2018, 19:33 »
Mia┼éem podobny objaw... gdzie┼Ť wyczyta┼éem ┼╝e to problem przegrzania silnika, puchni─Öcia cylindr├│w i utraty kompresji... jako┼Ť tak to zapamieta┼éem
niekt├│rzy tez twierdzili ┼╝e to zgubiony filtr olejowy i utrata szczelno┼Ťci na pierscieniach...
125ccm wymusza jazdę na maxa i tak to się kończy....
a wystarczy w├│wczas przejecha─ç kilka kilometr├│w 80km/h i ostygnie :)
sprawdzone kilka razy - nawet do iłek jak wlatywałem to ostatnie kilka km leciałem połowie mocy..
w mie┼Ťcie efektu brak

Bardziej zjawisko występuje w silniach typu 2T oraz chłodzonych powietrzem.
pr─Ödzej masz za ciasno ustawione zawory wylotowe i one sie zakleszczaja.
Z powa┼╝aniem
Marek

Offline Bugman

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 1
  • Model: m11 cafe
« Odpowied╝ #14 dnia: 17 Czerwiec 2018, 20:42 »
Mia┼éem podobny problem, a winowajczyni─ů okaza┼éa si─Ö jedna ze ┼Ťwiec.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2018, 21:15 wys│ana przez Bugman »

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #15 dnia: 21 Czerwiec 2018, 09:46 »
Motocykl oddany do serwisu 11.06. Do 19.06 pr├│bowali, kombinowali i nic im si─Ö nie uda┼éo. Odes┼éali motocykl do producenta bo sami nie wiedz─ů co jest grane. Ciekawe ile jeszzce bed─Ö czeka┼é, ─ů┼╝ sie wko┼äcu zainteresuj─ů, po┼éapi─ů i zrobi─ů.
Mam pytanie panowie. Ile czasu serwis ma na usuni─Öcie usterki ??? Chyba jest jaki┼Ť konkretny czas? A je┼Ťli im si─Ö nie uda w tym terinie naprawi─ç moto to co wtedy dalej ? Czy jestem bezradny i mam czeka─ç tyle ile im si─Ö podoba ???

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 716
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #16 dnia: 21 Czerwiec 2018, 11:22 »
Motocykl oddany do serwisu 11.06. Do 19.06 pr├│bowali, kombinowali i nic im si─Ö nie uda┼éo. Odes┼éali motocykl do producenta bo sami nie wiedz─ů co jest grane. Ciekawe ile jeszzce bed─Ö czeka┼é, ─ů┼╝ sie wko┼äcu zainteresuj─ů, po┼éapi─ů i zrobi─ů.
Mam pytanie panowie. Ile czasu serwis ma na usuni─Öcie usterki ??? Chyba jest jaki┼Ť konkretny czas? A je┼Ťli im si─Ö nie uda w tym terinie naprawi─ç moto to co wtedy dalej ? Czy jestem bezradny i mam czeka─ç tyle ile im si─Ö podoba ???
Teoretycznie maj─ů 2 tygodnie do miesi─ůca na usuni─Öcie usterki, ale jak posz┼éo do Almotu b─Ödzie szybciej. Tam jest ekipa, kt├│ra to ogarnie :)

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #17 dnia: 21 Czerwiec 2018, 13:34 »
Co┼Ť mi si─Ö obi┼éo o uszy ┼╝e maj─ů 21 dni. A je┼Ťli si─Ö nie wyrobi─ů w tym terinie to co wtedy ?

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #18 dnia: 21 Czerwiec 2018, 15:01 »
Wtedy zostaje Ci Rzecznik Praw Konsumenta dost─Öpny nawet w ka┼╝dym mie┼Ťcie powiatowym.
Ale nie wi─ůza┼ébym z nim za du┼╝ej pomocy, bo firmy motoryzacyjne zawsze mog─ů powo┼éa─ç si─Ö na tysi─ůce czynnik├│w zwi─ůzanych z przed┼éu┼╝aniem czasu usuni─Öcia usterki.
Dzwo┼ä osobi┼Ťcie do Almotu i si─Ö dopytaj. Brak informacji z serwisu zlecaj─ůcego napraw─Ö powinien otworzy─ç im usta ;)

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #19 dnia: 21 Czerwiec 2018, 15:31 »
Dzi─Öki.

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #20 dnia: 27 Czerwiec 2018, 16:43 »
W ko┼äcu wr├│ci┼é z serwisu od samego producenta. Przejecha┼éem si─Ö kawa┼éem i moc wr├│ci┼éa. Zauwa┼╝y┼éem tylko, ┼╝e dwa razy dodaj─ůc gazu na dw├│jce przydusi┼é mi si─Ö na chwile i zaraz wraca┼é na obroty. Wcze┼Ťniej tego nie mia┼éem i mam nadziej─Ö, ┼╝e po d┼éu┼╝szej je┼║dzie nie b─Ödzie to nagminne. Musz─Ö to dok┼éadnie sprawdzi─ç ale to dopiero w weekend.
Dwa i p├│┼é tygodnia w serwisie i w ko┼äcu u mnie, ale ┼╝eby nie by┼éo tak kolorowo czeka mnie trzecia wymiana licznika bo  kolejny nawali┼é. Czy wy te┼╝ mieli┼Ťcie takie problemy z licznikami ????
Aha, jeszcze nie napisa┼éem jaka by┼éa usterka. Producent wpisa┼é, ┼╝e by┼éa tylko wymiana ┼Ťwiec. Czy to mo┼╝liwe ??? A je┼Ťli by┼éy to ┼Ťwiece to czemu nie obci─ů┼╝y┼é mnie kosztami bo w ko┼äcu to rzeczy eksploatacyjne ??? Dziwne to wszystko.

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #21 dnia: 28 Czerwiec 2018, 08:52 »
Fajnie ┼╝e ju┼╝ odebra┼ée┼Ť i teraz go testuj.
Sama wymiana ┼Ťwiec to jaka┼Ť ┼Ťciema no chyba, ┼╝e ma┼ée ┼╝├│┼éte r─ůczki wsadzi┼éy w fabryce ┼Ťwiece o zupe┼énie innych parametrach. Gdyby to by┼éy ┼Ťwiece to dosta┼éby┼Ť rachunek ;)
Ja polecam irydowe zimne sprawuj─ůce si─Ö ┼Ťwietnie, np. podczas upa┼é├│w wentylator rzadko si─Ö za┼é─ůcza a przepa┼é niemal 100%.
Te nowe liczniki elektroniczne to jaka┼Ť loteria bo nawet motocykle na wystawce maj─ů je fabrycznie uszkodzone wi─Öc nie ma to jak tradycyjny budzik 8)

Offline K─Ödzior

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #22 dnia: 08 Lipiec 2018, 23:23 »
Witam po dłuższej przerwie. Moto przetestowane i wszystko jest ok. Już nie zaobserwowałem żadnego przyduszenia, moc cały czas jest i do tego znacznie mniej pali :). Mam nadzieję że już tak zostanie. Dzięki panowie za wsparcie i rady.

Offline franco

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #23 dnia: 26 Lipiec 2018, 15:38 »
G┼é├│wn─ů awari─ů jest pompa paliwa. Przerywa i silnik  go nie dostaje .Na wolnych obrotach silnik normalnie pracuje na wysokich przerywa i pod manetk─ů robi si─Ö zero.Przyczyny mog─ů by─ç r├│┼╝ne cho─ç na 99%to przerwy w dostarczeniu napi─Öcia na pomp─Ö. A winne mog─ů by─ç:  ┼Ťwiece,przew├│d pr─ůdowy od pompy,lu┼║ne,za┼Ťniedzia┼ée piny w kostce wpi─Ötej do pompy,nie dokr─Öcone klemy akumulatora,uszkodzony b─ůd┼║ rozpi─Öty przew├│d masowy za/nad akumulatorem (czarny ┼é─ůczony bezbarwn─ů koszulk─ů)Po ustaleniu i usuni─Öciu awarii trzeba usun─ů─ç b┼é─Ödy w komputerze(szybkie w┼é─ůczanie i wy┼é─ůczanie stacyjki x5,wskazane te┼╝ od┼é─ůczenie na godzin─Ö akumulatora) i ┼Ťmiga─ç dalej.Bzdury o ,,puchn─ůcych t┼éokach" itp. mankamenty w silniku zostawcie panowie na opowie┼Ťci pod budk─Ö z piwem.Takiej g┼éupoty przeci─Ötnie inteligentny by nie paln─ů┼é cho─çby by┼é nie wiem jakim ignorantem w motoryzacji.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2018, 17:50 wys│ana przez franco »