Autor W▒tek: Zerwany Gwint ┼Üwiecy Junak M16 2010rok (naprawa)  (Przeczytany 96 razy)

Offline makosdariusz

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 4
  • Model: m16
Zerwany Gwint Świecy Junak M16 2010rok (naprawa)
« dnia: 16 Sierpie˝ 2018, 11:10 »
Pragn─Ö podzieli─ç si─Ö do┼Ťwiadczeniem zwi─ůzanym ze zerwaniem gwintu ┼Ťwiecy w Junaku M16 - mo┼╝e komu┼Ť si─Ö przyda─ç.
Z racji ko┼äcz─ůcego si─Ö sezonu (po sezonie mam zamiar robi─ç remont silnika) postanowi┼éem naprawy dokona─ç, wiele ryzykuj─ůc, bez rozbierania silnika.

Urwa┼éem gwint, podczas wkr─Öcania ┼Ťwiecy fabrycznej.
Postanowi┼éem nagwintowa─ç aluminiow─ů tulej─Ö, wcze┼Ťniej pr├│bowa┼éem dopyta─ç w serwisie o now─ů tulej─Ö, ale otrzyma┼éem jedynie informacj─Ö, i┼╝ jest to droga cz─Ö┼Ť─ç (brak szczeg├│┼é├│w ile), nie mam te┼╝ informacji czy tuleja jest wkr─Öcana (ma┼éo prawdopodobne), czy te┼╝ wprasowana (mocno prawdopodobne).
Do nowej ┼Ťwiecy (15z┼é)  (wi─Ökszej, grubszy i d┼éu┼╝szy gwint od fabrycznej) dokupi┼éem gwintowniki 12x1,25 (koszt oko┼éo 12z┼é - 2 szt w zestawie) zakupi┼éem r├│wnie┼╝ przed┼éu┼╝k─Ö (11z┼é) bo jak zainteresowanym wiadomo miejsca mamy bardzo ma┼éo.
Otwór zabezpieczyłem gazikiem, który po zakończonej operacji, przy pomocy drucika został usunięty.
Gwintownik nasmarowa┼éem olejem, co mia┼éo sprawi─ç, ┼╝e opi┼éki b─Öd─ů przylega─ç do gwintownika.
Gwintownik, wchodzi w aluminium jak w masło, więc nie ma problemów z otworem.
Rzeczywi┼Ťcie wi─Ökszo┼Ť─ç aluminiowych opi┼ék├│w, pozosta┼éa na gwintowniku, gazik by┼é czysty, po zako┼äczonej operacji, dostosowa┼éem ko┼äc├│wk─Ö odkurzacza (rurka z tworzywa sztucznego ma┼éej ┼Ťrednicy i dostosowana do rury od odkurzacza) i solidnie odkurzy┼éem.
Świeca wkręciła się bezproblemowo.
Ostatecznie operacja zakończyła się sukcesem, wszystko działa, bez zarzutu.
Mo┼╝na wi─Öc dokona─ç tej czynno┼Ťci, bez konieczno┼Ťci rozebrania silnika,  cho─ç niesie ona ze sob─ů pewne ryzyko.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2726
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
Odp: Zerwany Gwint Świecy Junak M16 2010rok (naprawa)
« Odpowied╝ #1 dnia: 16 Sierpie˝ 2018, 22:05 »
Polak potrafi  8)
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #2 dnia: 16 Sierpie˝ 2018, 22:18 »
Brawo Ty!  8)

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2627
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #3 dnia: 16 Sierpie˝ 2018, 22:57 »
Gratuluj─Ö.