Autor Wątek: Jest czas przywitań i czas pożegnań  (Przeczytany 222 razy)

Offline szames58

• Uzytkownik
  • Model: M16 320
Jest czas przywitań i czas pożegnań
« dnia: 07 Listopad 2018, 14:24 »
Wczoraj gostek wymusił mi pierwszeństwo, wręcz wcisnął się na mnie wyjeżdżając z podporządkowanej tak, że nie było ani szansy na hamowanie, a dodawanie gazu, by uciec, nic nie wskórało. Znalazłem się w rowie, bo krzaki ściągnęły mnie z siodła, a biedny Cycuś przeleciał kilkanaście metrów dalej, walnął w drzewo i przekoziołkował  :'(.

No i zipa dumna :(. Pęknięta rama, cofnięte przednie koło, skrzywiony błotnik, gmole, chyba uszkodzona chłodnica, zablokowana skrzynia, krzywa kiera, to tylko parę uszkodzeń widocznych gołym okiem. Pan mechanik i pan z pomocy drogowej "pocieszyli" mnie, że szkoda całkowita. Widzi mi się, że koszt naprawy wyniósłby tyle, co nowe moto, wliczając w to odszkodowanie.

Mnie nic się nie stało, ale Junaczek chory i taki już zostanie bidulek :'(

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
Odp: Jest czas przywitań i czas pożegnań
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2018, 15:11 »
No to walcz o spore odszkodowanie i kup coś nowego. Grunt, że jesteś cały.
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mółj to jest TO !!!

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2018, 16:15 »
No to walcz o spore odszkodowanie i kup coś nowego. Grunt, że jesteś cały.

Nie liczę, że dostanę dużo, ale.......zobaczymy.

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • NIC NIE MUSZĘ ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Listopad 2018, 16:43 »
Nie ty pierwszy i nie ostatni. Ważne, że tobie nic poważnego się nie stało. Ucierpiała na pewno ambicja. U mnie kiedyś na mokrym zawiniły chińskie opony ale szkody chociaż kosztowne nie były duże. Motocykl rzecz nabyta, ważniejsze twoje zdrowie. Kupisz inny. Powodzenia.  8)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2018, 18:49 »
Nie ty pierwszy i nie ostatni. Ważne, że tobie nic poważnego się nie stało. Ucierpiała na pewno ambicja. U mnie kiedyś na mokrym zawiniły chińskie opony ale szkody chociaż kosztowne nie były duże. Motocykl rzecz nabyta, ważniejsze twoje zdrowie. Kupisz inny. Powodzenia.  8)

Hehe, to mamy podobne doświadczenia z mokrą nawierzchnią  :).
Wiem, że ważne zdrowie, ale wieeeesz, pierwsze moto po czterdziestu latach ...., obiekt marzeń...., a tu trzeba go będzie na złom. To nie ambicja ucierpiała, to sentymenta sie odezwały :D.

Offline Yola

• Uzytkownik
  • Model: Był M16 Czarny Przecinek, jest Yamaha Bolt
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2018, 19:42 »
Waldku, wiem że sentymenty itd.
Ważne, że Tobie nic się nie stało (pewnie jakiś siniak jest?) A wszystkie piękne chwile z junakiem są Twoje już na zawsze.
Była radocha, była adrenalina (kupić se Moto po 40 latach😀)- bezcenne.
Nowe przeżycia przed Tobą!
Drogo za skrzydła się płaci-
Ale bądźmy skrzydlaci…
(J.S.)

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2018, 21:26 »
Heh, nie mam ciśnienia ale jakby coś to moja Shadow teoretycznie na sprzedaż.  8)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopad 2018, 22:07 »
Waldku, wiem że sentymenty itd.
Ważne, że Tobie nic się nie stało (pewnie jakiś siniak jest?) A wszystkie piękne chwile z junakiem są Twoje już na zawsze.
Była radocha, była adrenalina (kupić se Moto po 40 latach😀)- bezcenne.
Nowe przeżycia przed Tobą!

Zostały tylko małe zadrapania i na udzie uczucie skopania, ale byłem dziś na treningu i jest Ok :).

Tak, była adrenalina i super przygoda z moto, No i dzięki niemu Was miałem okazje osobiście poznać  :D

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad 2018, 22:16 »
Heh, nie mam ciśnienia ale jakby coś to moja Shadow teoretycznie na sprzedaż.  8)

Powiesz pewnie, że jestem świrnięty ;D, ale ja naprawdę jestem zakochany w kształtach Daytony  :D. Zdaje sobie sprawę, że są motocykle o niebo lepsze, wygodniejsze, lecz Daytona jest piękniejsza, sam to kiedyś przyznałeś  :). A od wygody mam wygodne auto Heheh.
Jak to jakaś marka samochodu się reklamowała? Albo Suzuki, albo nic, a przekształcając: albo Daytona, albo nic ;D ;D

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopad 2018, 23:40 »
Waldek, w czym problem ? Bierz odszkodowanie i szukaj następcy :))

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad 2018, 07:53 »
Waldek, w czym problem ? Bierz odszkodowanie i szukaj następcy :))

Tak najpewniej zrobię  :)

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Listopad 2018, 10:30 »

Powiesz pewnie, że jestem świrnięty ;D, ale ja naprawdę jestem zakochany w kształtach Daytony  :D. Zdaje sobie sprawę, że są motocykle o niebo lepsze, wygodniejsze, lecz Daytona jest piękniejsza, sam to kiedyś przyznałeś  :). A od wygody mam wygodne auto Heheh.
Jak to jakaś marka samochodu się reklamowała? Albo Suzuki, albo nic, a przekształcając: albo Daytona, albo nic ;D ;D
Nic nie wciskam, Broń Boże ale sądzę, że jak pokochałeś czarnulkę to jesteś też zdolny pokochać blondynkę. :) A osobiście uważam, że doświadczenia i zmiany są dobre, a może konieczne, na pewno cenne. Moje zdanie na temat M16 znasz i fakt, kupowałem oczami i sercem, jednak moja cierpliwość z czasem wyczerpała się. M16 miał stać u mnie dożywotnio, nawet jako drugi. Z czasem jak mi dał popalić /chodzi o jakość materiałów użytych do produkcji i wysoką awaryjność/ nie chciałem go więcej oglądać. :( Nigdy nie mów "nigdy" - coś w tym powiedzeniu jest. Powodzenia.  ;)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Listopad 2018, 12:28 »
Nigdy nie mów "nigdy" - coś w tym powiedzeniu jest. Powodzenia.  ;)

I tego się trzymam . Pozdro  :)

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Listopad 2018, 21:20 »
Szkoda  :(

Ważne, że bez konsekwencji!
Chętnie pomogę, przy wyborze nowego moto ...  ;) 8)
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2018, 21:27 wysłana przez NGN 27 »

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Listopad 2018, 22:20 »

...ale tylko Daytona ;D

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Listopad 2018, 15:39 »

...ale tylko Daytona ;D

Nie bądź uparty, przejrzyj na oczy i uszy, ;D posłuchaj dobrych rad kolegów.
Z sentymentu zostaw sobie to, co zostało, gdzieś w szopie, a na biurko kup mały model w skali 1:20, albo jakoś tak.

Życie stygnie!...
 8)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Listopad 2018, 19:52 »

...ale tylko Daytona ;D

Z sentymentu zostaw sobie to, co zostało, gdzieś w szopie, a na biurko kup mały model w skali 1:20, albo jakoś tak.

Życie stygnie!...
 8)

Hehe, ale on naprawdę mi się podoba :D i mimo szóstego krzyżyka i odzywania się stawu krzyżowo-biodrowego, nie przeszkadza mi to, że jest sztywny. Jest piękny :).
Może moje uparte podejście do tematu Daytony wynika z tego, że egzemplarz już niestety były, był bardzo udanym modelem, nie sprawiającym żadnych problemów. A do tego jeszcze muszę doliczyć sentyment, bo prawdę mówiąc, 40 lat temu tylko zrobiłem prawko na moto i pojezdzilem na starej wuefemce ;) ale prawdziwą szkołe jazdy przeszedłem z Daytoną. No więc to jest troszkę, jak z pierwszą miłością  ;D.
Patrząc na zlocie po kolegach nie jestem jedynym zakręconym miłośnikiem Szesnastki ;)

Jeszcze coś mi się przypomniało. Jeden z kolegów na fanpagu M11 i M16 nazwał mnie największym fanem Junaka ;D ;D, to co teraz innego mogę kupić? ;)

« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2018, 20:40 wysłana przez szames58 »

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Listopad 2018, 09:47 »

...ale tylko Daytona ;D

Życie stygnie!...
 8)

Hehe, ale on naprawdę mi się podoba :D i mimo szóstego krzyżyka i odzywania się stawu krzyżowo-biodrowego, nie przeszkadza mi to, że jest sztywny. Jest piękny :).
Może moje uparte podejście do tematu Daytony wynika z tego, że egzemplarz już niestety były, był bardzo udanym modelem, nie sprawiającym żadnych problemów. A do tego jeszcze muszę doliczyć sentyment, bo prawdę mówiąc, 40 lat temu tylko zrobiłem prawko na moto i pojezdzilem na starej wuefemce ;) ale prawdziwą szkołe jazdy przeszedłem z Daytoną. No więc to jest troszkę, jak z pierwszą miłością  ;D.
Patrząc na zlocie po kolegach nie jestem jedynym zakręconym miłośnikiem Szesnastki ;)

Jeszcze coś mi się przypomniało. Jeden z kolegów na fanpagu M11 i M16 nazwał mnie największym fanem Junaka ;D ;D, to co teraz innego mogę kupić? ;)

He, he. Fanem możesz być a kupić możesz HD.  :D

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Listopad 2018, 10:36 »
Dokładnie Janku  ;D

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Listopad 2018, 13:49 »
Pożywiom, uwidzim, jak mowio Amerykany ;)

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Listopad 2018, 14:31 »
Los ci podpowiedział Waldku. Czas na zmiany. A co do tego ma Twoje 60 ? Żyjesz. Całe życie zapierdalasz. Teraz kolej na używanie. Moja "krótka" historia motocyklowa wyglądała tak : ;D

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Listopad 2018, 17:56 »
Imponująca kolekcja :).

Nie tyle jest ważny zakup następcy, co......w tej kwestii .niespecjalny opór żony ;). Zapewne byłaby szczęśliwa, gdybym nie kupił, ale nie jest nastawiona radykalnie do zapędów motocyklowych swojego współspacza ;D.

Offline SENIOR

• Uzytkownik
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Listopad 2018, 08:59 »
Imponująca kolekcja :).

Nie tyle jest ważny zakup następcy, co......w tej kwestii .niespecjalny opór żony ;). Zapewne byłaby szczęśliwa, gdybym nie kupił, ale nie jest nastawiona radykalnie do zapędów motocyklowych swojego współspacza ;D.

Oj tam, ja wróciłem po 30 latach po odchowaniu dzieci, oporów w zasadzie nie było ( i tak bym postawił na swoim), obawy o bezpieczeństwo zawsze są i będą u każdego i każdej ( jeździ mój syn, jeżdżą wnuki - i to w większości na szybkich sportach), też się o nich boimy. Żona wie, ze to moja pasja. Ja już tak dużo nie jeżdżę, czasami mi się nawet nie chce. Ale jak jest dobra pogoda to często mi się pyta "co, dzisiaj tak ładnie a ty nie idziesz na motocykl ?" Szczególny opór i obawy nam bliskich są po zdarzeniach. Nie dziwię się żonie bo kocha ciebie i boi się o twoje bezpieczeństwo. Nie dziwię się też tobie. Przypadek jaki tobie się zdarzył to też element doświadczenia.  8)

Offline szames58

• Uzytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Listopad 2018, 22:17 »
Hehe, ja sam miałem opory, jak za sugestią Kumotrów z foruma kupiłem Motocyklistę doskonałego. Na pewno czytałeś. Autor na pierwszych stronach dobitnie oznajmia adeptom motocyklizmu, że moto jest niebezpiecznym narzędziem do poruszania się. Junak już stał w garażu i se pomyślałem: o kurde, i co, niebezpieczny i nie będę jeździł? Jednak miałem parcie na jazdę i nie uległem obawom. Wiec nie dziwie się żonie, gdy zobaczyła Szesnastkę w rowie. Ale widzi mój ciąg ku motocyklowi, pasje z nim związaną, rozmawiam z nią spokojnie na ten delikatny temat i powoli opór materii jest coraz mniejszy.

Ponieważ ja 10 lat później, niż Ty, odkryłem uroki motocyklowania, to starałem się spędzać na motorze każda chwile. Po pierdółke potrafiłem grzać 60km ;D. Ciekawe, bo samochodem NIGDY bym na to się nie zdobył ;)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • śpiesz się powoli... na śmierć zawsze zdążysz
  • Model: Był M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowiedź #24 dnia: Wczoraj o 01:28 »
Pasja zawsze pozostanie pasją. Ty miałeś przerwę, ja nigdy nie chciałem, aż tu nagle... . I też potrafię wyskoczyć na głupią kawę, pizzę, itd w drugi kraniec Polski na motocyklu.
Najważniejsze że nic ci się nie stało. Szkoda Janka ale takie jest życie, zostaw sobie jakieś pamiątki może zdjęcie w ramce, może jakąś część, i idź dalej.