Autor W▒tek: Akumulator do Junaka M16  (Przeczytany 13963 razy)

Offline nemook

• Priv
  • WiadomoÂci: 1084
    • Galeria Nemook'a
  • Model: M16
Odp: Akumulator do Junaka M16
« Odpowied╝ #25 dnia: 31 Lipiec 2013, 12:18 »
aku nie podlega gwarancji. ta yuasa co jest wsadzona to jakies chinskie podrobione g├│wno... ja zakupi┼éem do siebie te┼╝ yuase o kt├│rej tu wspominali┼Ťmy na forum i p├│ki co nie mam problemu z aku.

Jasio

• GoŠ
« Odpowied╝ #26 dnia: 31 Lipiec 2013, 12:58 »
Hmm, troche to dziwne i wierzy─ç si─Ö nie chce.
Jak kupuj─Ö nowy aku to dostaj─Ö gwarancj─Ö. Motocykl kupi┼éem rocznik 2011 z pe┼én─ů gwarancj─ů od daty zakupu. Co to znaczy, ┼╝e na jedno jest gwarancja a na drugie nie ? Musze poczyta─ç warunki gwarancji ale jest to dziwne. Pewnie, mog─Ö si─Ö z tym zgadza─ç albo nie. Ale o ile tak jest to wi─Öcej takiego wyrobu czy tez produktu nie kupi─Ö tak jak nie kupi─Ö niczego u takiego dealera czy te┼╝ sprzedawcy. Mozna to oprze─ç dalej o prawo, chocia┼╝by konsumenckie, problem wtym czy si─Ö komu┼Ť chce dochodzi─ç swego czy ma do┼Ť─ç i poddaje si─Ö. Akumulator do motocykla na p├│┼é roku ??? Bez gwarancji ??? Dziwne. To baterie czy te┼╝ akumulatorki w zwyk┼éej latarce wytrzymuj─ů d┼éu┼╝ej przy takiej eksploatacji.  >:(

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowied╝ #27 dnia: 31 Lipiec 2013, 13:48 »
w ksi─ů┼╝ce masz napisane w rozdziale o akumulatorze, ┼╝e gwarancji nie podlega o ile pami─Ötam;)

Jasio

• GoŠ
« Odpowied╝ #28 dnia: 31 Lipiec 2013, 14:06 »
Ok, ok, nemook, poczytam, sprawdz─Ö, z tego co wyszuka┼éem w necie czy to chodzi o aku do auta czy do pilota gwarant ma wszystko gdzie┼Ť, mo┼╝na walczy─ç, szanse na honor s─ů prawie ┼╝adne. :)
Dokumenty  przy zakupie podpisuje si─Ö szybko, zreszt─ů aku by┼éo sprawne tak jak i ca┼éy motocykl. Tego, ┼╝e po p├│┼é roku i przebiegu nawet nie 2 tys km musisz kupi─ç nowy akumulator nie by┼éo napisane. W reklamach te┼╝ nie. Tak jak nie by┼éo napisane, ┼╝e trzeba dolewa─ç paliwa do zbiornika bo inaczej mot├│r nie pojedzie. S─ů sprawy oczywiste i s─ů takie, kt├│re wymagaj─ů uregulowa┼ä. :) Wszystko jest jak zawsze super ok do czasu jak podpiszesz papier albo po┼éo┼╝ysz kas─Ö. P├│┼║niej producent albo sprzedawca stosuje zasad─Ö "A teraz wal si─Ö drogi kliencie bo to ju┼╝ nie nasz a tw├│j problem". Qr...a ! No ale. Powiedzia┼ébym dosadnie: je....a─ç g├│wnianych producent├│w i sprzedawc├│w. I tyle. Mam po prostu pecha !
Ale mo┼╝na doda─ç, ┼╝e kupuj─ůc nowego Junaka M16 (mo┼╝e inne te┼╝) nale┼╝y: zmieni─ç opony z chi┼äskich na przyzwoite, zmieni─ç bezpieczniki, ich lokalizacj─Ö i konstrukcj─Ö, zmieni─ç konstrukcyjnie dost─Öp do aku, zmieni─ç odb┼éy┼Ťnik reflektora, zmieni─ç akumulator na porz─ůdny, zmieni─ç ....., zmieni─ç ....., zmieni─ç ....etc, etc. Cicho sza, o tym si─Ö nie m├│wi i nie pisze bo si─Ö ten szajs chi┼äski (kt├│rego ja te┼╝ jestem .......... szcz─Ö┼Ťliwym posiadaczem) nie sprzeda ....
Płaci za wszystko i traci zawsze ten na końcu, konsument taki jak ja i inni.
To by było tyle na temat mojego akumulatora, który skończył się po niecałych 6-ciu m-cach.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2013, 14:16 wys│ana przez SENIOR »

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowied╝ #29 dnia: 31 Lipiec 2013, 14:21 »
M├│j wytrzyma┼é rok... aczkolwiek wcze┼Ťniej szwankowa┼é i musia┼éem go cz─Östo ┼éadowa─ç... inni te┼╝ mieli problem i musieli wymieni─ç...

A co do reszty to niestety taka prawda;)  Jak przekalkulujesz wszystko to wychodzi cena dobrego porz─ůdnego moto;) nawet by┼Ť HD kupi┼é... po dzwonie;) ale HD:)

Jasio

• GoŠ
« Odpowied╝ #30 dnia: 31 Lipiec 2013, 14:37 »
No tak, no tak. Masz racj─Ö. Mia┼éem inne sprz─Öty to zamarzy┼é mi si─Ö Junak. Wstyd si─Ö porzyzna─ç, do┼Ťwiadczenie mia┼é ale zabrak┼éo mu rozumu.

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #31 dnia: 31 Lipiec 2013, 15:08 »
eee tam, nie przesadzajcie, w HD aku te┼╝ nie podlega gwarancji, podobnie jak w BMW, Jaguarze czy Yamasze. Jak Senior piszesz jak dasz si─Ö "z┼éapa─ç" to ju┼╝ maj─ů ci─Ö gdzie┼Ť, tyle ┼╝e dotyczy to Polski i innych "dzikich" kraj├│w. Zaufanie do marki to rzecz ┼Ťwi─Öta w normalnych krajach, kt├│r─ů buduje si─Ö w┼éa┼Ťnie takimi drobnymi gestami jak wymiana np. aku po kilku miesi─ůcach od zakupu, zamiast robi─ç z marki szmat─Ö za g┼éupi─ů st├│wk─Ö, niech b─Ödzie w skali kraju nawet i 2tysie. Ot u nas wsio normalna.
K woli ┼Ťcis┼éo┼Ťci m├│j aku od nowo┼Ťci dzielnie si─Ö trzyma, nawet ostatnio zostawi┼éem na 2 dni w┼é─ůczony zap┼éon-co oczywi┼Ťcie go rozwali┼éo i co dziwne przy pomocy oryginalnej "┼éadowarki" uda┼éo si─Ö go przywr├│ci─ç do normalno┼Ťci, hula bez problemu :)
Darek

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2720
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #32 dnia: 31 Lipiec 2013, 15:52 »
Ja już trzeci sezon katuję Exide'a i od wymiany czujnika od wentylatora i założenia moich czaderskich LEDów jest cały czas pełniutki :)
M├│j Junak- moja  duma !!! Harley m├│j to jest TO !!!

Offline shadowrider

• Priv
  • WiadomoÂci: 104
« Odpowied╝ #33 dnia: 31 Lipiec 2013, 23:10 »
Też przerabiałem ten paradoks.
Kupujesz akumulator bez motoru - masz gwarancj─Ö. Kupujesz z motorem - nie masz gwarancji...

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2720
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #34 dnia: 31 Lipiec 2013, 23:17 »
Hmm, troche to dziwne i wierzy─ç si─Ö nie chce.
Jak kupuj─Ö nowy aku to dostaj─Ö gwarancj─Ö. Motocykl kupi┼éem rocznik 2011 z pe┼én─ů gwarancj─ů od daty zakupu. Co to znaczy, ┼╝e na jedno jest gwarancja a na drugie nie ? Musze poczyta─ç warunki gwarancji ale jest to dziwne. Pewnie, mog─Ö si─Ö z tym zgadza─ç albo nie. Ale o ile tak jest to wi─Öcej takiego wyrobu czy tez produktu nie kupi─Ö tak jak nie kupi─Ö niczego u takiego dealera czy te┼╝ sprzedawcy. Mozna to oprze─ç dalej o prawo, chocia┼╝by konsumenckie, problem wtym czy si─Ö komu┼Ť chce dochodzi─ç swego czy ma do┼Ť─ç i poddaje si─Ö. Akumulator do motocykla na p├│┼é roku ??? Bez gwarancji ??? Dziwne. To baterie czy te┼╝ akumulatorki w zwyk┼éej latarce wytrzymuj─ů d┼éu┼╝ej przy takiej eksploatacji.  >:(
Janku, ja my┼Ťl─Ö, ┼╝e ten akum zosta┼é odpalony w 2011 roku by sprawdzi─ç sprz─Öta na placyku u dealera a nast─Öpne ┼éadowanie dosta┼é jak go kupowa┼ée┼Ť i st─ůd ten problem, bo jako┼Ť nie chce mi si─Ö wierzy─ç, ┼╝e by┼é regularnie do┼éadowywany przez 2 lata w salonie. M├│j Exide calutk─ů zim─Ö by┼é podpi─Öty i nigdy nie ┼Ťmiga┼é lepiej :)
M├│j Junak- moja  duma !!! Harley m├│j to jest TO !!!

Jasio

• GoŠ
« Odpowied╝ #35 dnia: 01 Sierpie˝ 2013, 07:26 »
Masz Marcin racj─Ö moto jest z 2011 i od czasu jak wyszed┼é z fabryki nikt tam pewnie nie zagl─ůda┼é. Ale szlag cz┼éowieka trafia jak dajesz uczciwe, prawdziwe pieni─ůdze a daj─ů ci szajs, ┼Ťwiadomie daj─ů bo wiedz─ů), ma racj─Ö darul. No nic tu nie pomo┼╝e moja z┼éo┼Ť─ç, gwarancja jest na papierze, w rzeczywisto┼Ťci prawie jej nie ma. W 2008 kupi┼éem Triumpha dayton─Ö 955 rocznik 2005, sta┼é we Wrocku na wystawie. Aku wiadomo by┼éo kiepskie prawie padni─Öte. Przy sprzeda┼╝y wszystko by┼éo sprawdzone, aku by┼éo wymienione nieodp┼éatnie na nowe, markowe tak jak ┼Ťwiece, p┼éyny eksploatacyjne i reszta. Tak podszed┼é do tego dealer Triumpha z Intermotors w P-niu, od pocz─ůtku do ko┼äca uczciwa i sympatyczna firma. Nie wiem czy Almot pakuje do motocykli w dalszym ci─ůgu ten chi┼äski szajs ale o ile tak to z g├│ry stoi na przegranej pozycji. Tu ju┼╝ nie chodzi o t─ů st├│w─Ö czy dwie ale wiedz─ůc, ┼╝e mam nowy motocykl jad─Ö normalnie w tras─Ö a maksymalnie si─Ö wkurzy┼éem jak bateria w drodze si─Ö roz┼éadowa┼éa, EFI zwariowa┼éo a ja sta┼éem w szczerym polu jak du..... Eee, gada─ç ju┼╝ mi si─Ö nie chce, dzisiaj albo jutro jad─Ö do serwisu, sprawdz─ů ┼éadowanie, stan baterii i ew. wymieni─ů na now─ů, oczywi┼Ťcie musz─Ö za ni─ů zap┼éaci─ç.

Jasio

• GoŠ
« Odpowied╝ #36 dnia: 02 Sierpie˝ 2013, 11:03 »
Zapoda┼éem now─ů, markow─ů, oryginaln─ů, tak─ů jak si─Ö nale┼╝y (!) bateri─Ö, teraz powinno by─ç git, EFI nie powinno wariowa─ç, musz─Ö dzisiaj zamontowa─ç, musz─Ö te┼╝ jeszcze sprawdzi─ç ┼éadowanie. Oczywi┼Ťcie na bateri─Ö jest gwarancja 1 rok, na ┼éadowark─Ö impulsow─ů 5 lat.
Ja już taki zestaw używałem w innym motocyklu, na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego.
O ile ładowanie będzie w motocyklu OK to problem z głowy.
Niepotrzebne nerwy, niepotrzebna strata kasy. Ko┼éki na g┼éowie i wpierdol chi┼äczykom si─Ö za te podr├│by yuasy (tianjin) nale┼╝─ů, tak samo jak g┼éupkom z almotu, ┼╝e je montuj─ů i dealerom za to ┼╝e ten szajs wciskaj─ů klientowi.
Moja chi┼äska "yuasa" by┼éa ju┼╝ w takim stanie, ┼╝e wczoraj do┼éadowana na full dzisiaj mia┼éa zero pr─ůdu. Oczywi┼Ťcie "┼éadowarka" firmowa z almotu tez wyl─ůdowa┼éa na ┼Ťmietniku.
 >:(

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowied╝ #37 dnia: 02 Sierpie˝ 2013, 11:42 »
teraz to jest zestaw pro;)

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #38 dnia: 02 Sierpie˝ 2013, 13:25 »
kurcze, ja takiego mia┼éem od nowo┼Ťci!!!!!!!!!!!
Darek

Jasio

• GoŠ
« Odpowied╝ #39 dnia: 02 Sierpie˝ 2013, 13:34 »
kurcze, ja takiego mia┼éem od nowo┼Ťci!!!!!!!!!!!
hmm, popatrz ni┼╝ej, tam zrobi┼éem fotk─Ö "orygina┼éu" mada in czajna - z samego frontu napisy i oznakowanie niby to samo a jednak nie (!), tez na pocz─ůtku jak otwar┼éem puszk─Ö to my┼Ťla┼éem ┼╝e to yuasa ....

Tianjin Yuasa Batteries CO LTD
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpie˝ 2013, 13:40 wys│ana przez SENIOR »

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #40 dnia: 02 Sierpie˝ 2013, 13:41 »
nie mam czasu rozkr─Öca─ç teraz(wol─Ö je┼║dzi─ç), nie mniej od pocz─ůtku nie mia┼éem z nim ┼╝adnych problem├│w, nawet po zimie bez ┼éadowania junkers bez problemu odpali┼é.
Kiedy┼Ť rozkr─Öc─Ö i si─Ö przygl─ůdn─Ö.
Fumfel który pracuje w intercarsie ostrzegał mnie, że na naszym rynku jest dużo podróbek m.in. yuasy i NGK >:(
Darek

Offline johnymetallica

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 103
« Odpowied╝ #41 dnia: 11 Wrzesie˝ 2014, 12:57 »
Ale wielki ten akumulator... ja mam o połowę cieńszy i biały i nie widziałem na nim żadnej nazwy...
W og├│le macie jako┼Ť przymocowany ten akumulator poza t─ů gum─ů?
Wydaje mi si─Ö, ┼╝e m├│j akumulator skacze na nier├│wno┼Ťciach, bo ta guma do mocowania w og├│le go nie trzyma (bo jest zbyt cienki). Teraz jak spojrza┼éem na t─ů yuas─Ö to ju┼╝ wiem dlaczego tak lu┼║no siedzi m├│j aku.
No ale nie rozładowuje się.

Second

• GoŠ
« Odpowied╝ #42 dnia: 11 Wrzesie˝ 2014, 13:19 »
uzupe┼énij puste miejsce g─ůbk─ů albo jakim┼Ť innym mi─Ökkim materia┼éem - nie b─Ödzie lata┼é po puszce

Offline johnymetallica

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 103
« Odpowied╝ #43 dnia: 11 Wrzesie˝ 2014, 13:25 »
Te┼╝ prawda..   ;D

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 240
  • Model: M16 125
« Odpowied╝ #44 dnia: 20 Maj 2015, 12:14 »
Odkopuj─Ö w─ůtek, bo mam pytanie: czy oryginalny aku w M16 jest obs┼éugowy? W moim s─ů jakie┼Ť nakr─Ötki i zaznaczony poziom max i min p┼éynu. Czy to znaczy, ┼╝e mam to kontrolowa─ç i ewentualnie dolewa─ç?

Ile kosztuje bezobsługowy, który pasuje do M16?

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2124
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #45 dnia: 20 Maj 2015, 12:43 »
Ponoc kazde akku jest obslugowe ;)
Lookaj profilaktycznie poziom elektrolitu zeby nie wyschlo w ktorejs z cel. Ja nie lookalem i pchalem moto kilometr do domu plus 250 zeta za nowe akku.

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #46 dnia: 20 Maj 2015, 13:01 »
Mo┼╝e i ka┼╝de, ale obs┼éuga tych kt├│rych u┼╝ywam w samochodzie sprowadza si─Ö do ewentualnej wymiany raz na kilka lat. Kilkana┼Ťcie lat je┼╝d┼╝─Ö samochodami i raz wymienia┼éem akumulator, a poza tym to nigdy nie mia┼éem ┼╝adnych problem├│w.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #47 dnia: 20 Maj 2015, 13:12 »
Mi 3 latek padl w focusie i 5 latek we fiacie - wyschla jedna cela. A jak jedna cela pada to cale akku jest do :).

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #48 dnia: 20 Maj 2015, 13:40 »
Mi 3 latek padl w focusie i 5 latek we fiacie - wyschla jedna cela. A jak jedna cela pada to cale akku jest do :).

Bo je┼║dzisz samochodami na "f"... ;)
Mnie aku padł w peugeocie...
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2015, 13:44 wys│ana przez A n d r z e j »

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #49 dnia: 20 Maj 2015, 14:13 »
Eee tam drugi akku we fejacie 10 rok sie kr─Öci ;).