Autor W▒tek: Wy┼╝szo┼Ť─ç ┼Ťwi─ůt Bo┼╝ego Narodzenia nad Wielkanoc─ů...  (Przeczytany 1615 razy)

Offline mnap89

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 8
Witam

Zastanawiam się nad kupnem motocykla i nie mogę się zdecydować pomiędzy Zipp Roadstar 250V a Junak M16 Daytona 350i, dlatego chciałbym prosić was o radę.

Czym r├│┼╝ni─ů si─Ö oba motocykle?
Pojemno┼Ť─ç 250 czy 320 ccm. Niby r├│┼╝nica nie wielka, ale jednak jest. Czy jest to odczuwalne? W ko┼äcu to tylko 70ccm.

Silnik w układzie V czy rzędówka?
Zipp ma silnik w uk┼éadzie V co prezentuje si─Ö o niebo lepiej ni┼╝ rz─Öd├│wka w Junaku. Z do┼Ťwiadczenia wiem, ze silniki rz─Ödowe posiadaj─ů wibrajce, ktore przy wy┼╝szych predko┼Ťciach s─ů do┼Ť─ç uci─ů┼╝liwe - chyba, ┼╝e to by┼éa przypad┼éo┼Ť─ç motocykla kt├│rym je┼║dzi┼éem.

Ga┼║nik czy wtrysk?
Mo┼╝e i specem od mechaniki nie jestem ale z tego co wiem ga┼║nik mo┼╝a sobie regulowa─ç samemu za┼Ť z wtryskiem juz nie jest to mo┼╝liwe. Jednak┼╝e motocykle z ga┼║nikiem maja "manetk─Ö" od ssania kt├│r─ů musimy sami regulowa─ç, w Junaku nie ma tego problemu - jest bardziej bezobs┼éugowy.

Poza tym oba motocykle r├│┼╝ni─ů si─Ö od siebie wygl─ůdem o czym nie b─Ödziemy dyskutowa─ç, gdy┼╝ cos si─Ö komu podoba to kwestia gustu. Osobi┼Ťcie oba mi si─Ö podobaj─ů.

Jako┼Ť─ç i cena.
Z tego co s┼éysza┼éem Junak jest jednym z najlepiej wykonanych chi┼äskich motocykli, jednak┼╝e to samo s┼éysza┼éem o Zipp Roadstar. Wiec sk─ůd taka r├│┼╝nica w cenie? M16 to koszt 12 149 z┼é, za┼Ť Zipp Roadstar mo┼╝emy znale┼║─ç juz za 8299. Tak wiec mamy tutaj prawie 4 000 ro┼╝nicy. Czym to jest spowodowane? Czy Junak jest tyle wart? Jego wykonanie jest 1,5x lepsze ni┼╝ w Zippie?

No dobrze, a jak z cz─Ö┼Ťciami zamiennymi? Jak wiadomo Roadstar jest kopi─ů Yamahy Virago, w zwi─ůzku z czym o cz─Ö┼Ťci mo┼╝emy by─ç spokojni. Jednak┼╝e jak wygl─ůda sprawa z Junakiem?

Oba maj─ů swoje wady i zalety. Jednak┼╝e kt├│ry lepszy?

Jeszcze jedno w kwestii ceny. Junak to 12 000, troche du┼╝o jak na chi┼äczyka, za 10 000 mo┼╝na kupic 2 letni─ů Yamahe Virago. Zipp to 8 000, cena ju┼╝ bardziej chi┼äska. Czy Almot nie przesadzi┼é troche z cen─ů za import i najklejke "junak" na baku?

Czekam na opinie.
Pozdrawiam, Marek

Kyokushin

• GoŠ
1. Lepiej wygl─ůda zawsze silnik V.
2. Lepiej mie─ç zawsze wtrysk ni┼╝ ga┼║nik.
3. Nie ma ┼╝adnych dziwnych wibracji w M16
4. M16 jest wi─Ökszy od Zippa.
5. Jakbym celowa┼é w u┼╝ywk─Ö, to w co┼Ť wymiar├│w M16 - 2.4m , czyli Dragstar, Shadow 750, Intruder 800 (gdzie┼Ť od 2005r, dopiero wtedy s─ů wi─Öksze).
6. Rynek cz─Ö┼Ťci zamiennych nie istnieje poza importerem, rynku wt├│rnego r├│wnie┼╝ nie ma, bo motocykl jest nowym produktem. Nie martwi┼ébym si─Ö tym jednak nadto, sprz─Öt si─Ö nie psuje a jak sie zepsuje to ma gwarancj─Ö, a jak j─ů straci to mo┼╝na kupi─ç przecie┼╝ cz─Ö┼Ťci z Almotu, a jak nie z Almotu to od innego dealeara ┼Ťci─ůgn─ů─ç z zagranicy. Serwisy motocyklowe generalnie nie wiedz─ů co to za motocykl, nie wiedz─ů jak to ugry┼║─ç etc, chocia┼╝ jakby┼Ť zaprowadzi┼é do nich to pewnie by doszli co i jak. Te autoryzowane to najcz─Ö┼Ťciej nie s─ů serwisy motocykli a serwisy skuter├│w.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2012, 13:03 wys│ana przez Kyokushin »

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
po choler─Ö pytasz, sam sobie ju┼╝ odpowiedzia┼ée┼Ť. Chcesz se kupi─ç Zippa to se kup.

p.s.
a gdzie widzia┼ée┼Ť 2 letnie Virago za 10 000 ? Chyba 125.
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!