Autor Wątek: Wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...  (Przeczytany 1590 razy)

Offline mnap89

• Uzytkownik
Witam

Zastanawiam się nad kupnem motocykla i nie mogę się zdecydować pomiędzy Zipp Roadstar 250V a Junak M16 Daytona 350i, dlatego chciałbym prosić was o radę.

Czym różnią się oba motocykle?
Pojemność 250 czy 320 ccm. Niby różnica nie wielka, ale jednak jest. Czy jest to odczuwalne? W końcu to tylko 70ccm.

Silnik w układzie V czy rzędówka?
Zipp ma silnik w układzie V co prezentuje się o niebo lepiej niż rzędówka w Junaku. Z doświadczenia wiem, ze silniki rzędowe posiadają wibrajce, ktore przy wyższych predkościach są dość uciążliwe - chyba, że to była przypadłość motocykla którym jeździłem.

Gaźnik czy wtrysk?
Może i specem od mechaniki nie jestem ale z tego co wiem gaźnik moża sobie regulować samemu zaś z wtryskiem juz nie jest to możliwe. Jednakże motocykle z gaźnikiem maja "manetkę" od ssania którą musimy sami regulować, w Junaku nie ma tego problemu - jest bardziej bezobsługowy.

Poza tym oba motocykle różnią się od siebie wyglądem o czym nie będziemy dyskutować, gdyż cos się komu podoba to kwestia gustu. Osobiście oba mi się podobają.

Jakość i cena.
Z tego co słyszałem Junak jest jednym z najlepiej wykonanych chińskich motocykli, jednakże to samo słyszałem o Zipp Roadstar. Wiec skąd taka różnica w cenie? M16 to koszt 12 149 zł, zaś Zipp Roadstar możemy znaleźć juz za 8299. Tak wiec mamy tutaj prawie 4 000 rożnicy. Czym to jest spowodowane? Czy Junak jest tyle wart? Jego wykonanie jest 1,5x lepsze niż w Zippie?

No dobrze, a jak z częściami zamiennymi? Jak wiadomo Roadstar jest kopią Yamahy Virago, w związku z czym o części możemy być spokojni. Jednakże jak wygląda sprawa z Junakiem?

Oba mają swoje wady i zalety. Jednakże który lepszy?

Jeszcze jedno w kwestii ceny. Junak to 12 000, troche dużo jak na chińczyka, za 10 000 można kupic 2 letnią Yamahe Virago. Zipp to 8 000, cena już bardziej chińska. Czy Almot nie przesadził troche z ceną za import i najklejke "junak" na baku?

Czekam na opinie.
Pozdrawiam, Marek

Kyokushin

• Gość
Odp: Wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2012, 12:59 »
1. Lepiej wygląda zawsze silnik V.
2. Lepiej mieć zawsze wtrysk niż gaźnik.
3. Nie ma żadnych dziwnych wibracji w M16
4. M16 jest większy od Zippa.
5. Jakbym celował w używkę, to w coś wymiarów M16 - 2.4m , czyli Dragstar, Shadow 750, Intruder 800 (gdzieś od 2005r, dopiero wtedy są większe).
6. Rynek części zamiennych nie istnieje poza importerem, rynku wtórnego również nie ma, bo motocykl jest nowym produktem. Nie martwiłbym się tym jednak nadto, sprzęt się nie psuje a jak sie zepsuje to ma gwarancję, a jak ją straci to można kupić przecież części z Almotu, a jak nie z Almotu to od innego dealeara ściągnąć z zagranicy. Serwisy motocyklowe generalnie nie wiedzą co to za motocykl, nie wiedzą jak to ugryźć etc, chociaż jakbyś zaprowadził do nich to pewnie by doszli co i jak. Te autoryzowane to najczęściej nie są serwisy motocykli a serwisy skuterów.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2012, 13:03 wysłana przez Kyokushin »

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
Odp: Wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2012, 17:13 »
po cholerę pytasz, sam sobie już odpowiedziałeś. Chcesz se kupić Zippa to se kup.

p.s.
a gdzie widziałeś 2 letnie Virago za 10 000 ? Chyba 125.
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!