Autor W▒tek: Pr─ůd a raczej jego niedob├│r w Junaku M 16  (Przeczytany 33486 razy)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2727
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
Odp: Pr─ůd a raczej jego niedob├│r w Junaku M 16
« Odpowied╝ #200 dnia: 16 Lipiec 2017, 23:05 »
Przecie┼╝ wiesz ile si─Ö namordowa┼éem z pr─ůdem w swoim Janku a tu rozwi─ůzanie by┼éo na....allegro :)
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline Jacek_67

• Ojciec mia┼é Junaka, mia┼é go i syn, wnuk te┼╝ b─Ödzie mia┼é i nie ma to tamto.
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 232
  • Niewa┼╝y jest wiek - wa┼╝na jest pasja. ....
  • Model: By┼é Bia┼éo-czarny M-16 320cm, jest Honda PC800
« Odpowied╝ #201 dnia: 31 Lipiec 2017, 18:36 »
Kurna, teraz mnie dopad┼éa ┼Ťrubeczka!!!! Musz─Ö wymieni─ç uzwojenie i si─Ö zastanawia czy ten model b─Ödzie pasowa┼é:
http://allegro.pl/alternator-uzwojenie-honda-cbr125-jc39-07-10-i6885197217.html
Widzę że trzeba będzie zmienić te 3 przewody. Kto to rozkminiał dokładnie?
Junak to by┼éo to, ale plecaczkowa si─Ö buntowa┼éa na komfort i trza by┼éo co┼Ť zmieni─ç (┼╗ony nie wypada!) :-)

Offline Lestek

• Lestek
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 26
  • Model: m16 320 ccm
« Odpowied╝ #202 dnia: 09 Wrzesie˝ 2017, 15:22 »
Potwierdzam, stojan od hondy CBR 125 i przy wszystkich mo┼╝liwych w┼é─ůczonych odbiornikach, w tym wentylatorze ch┼éodnicy, pr─ůd ┼éadowania 14,3v
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesie˝ 2017, 20:43 wys│ana przez ┼üysy »
Spokojnie, ┼╝ycie to maraton......

Offline makosdariusz

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 4
  • Model: m16
« Odpowied╝ #203 dnia: 05 Czerwiec 2018, 11:08 »
Witam, Darek - pierwszy m├│j wpis, M16 Junak 2010 - licz─Ö, ┼╝e dobrze trafi┼éem z wpisem, je┼╝eli nie z g├│ry przepraszam. Przegl─ůdam wpisy ale jednoznacznej odpowiedzi na moje problemy nie znalaz┼éem. Podczas jazdy, straci┼éem ca┼ée zasilanie, po kilu chwilach wr├│ci┼é pr─ůd, przekr─Öci┼éem stacyjk─Ö ale po prze┼é─ůczeniu "czerwonego guzika" od pompki nie by┼éo s┼éycha─ç charakterystycznego d┼║wi─Öku pracy pompki.
Sprawdziłem bezpieczniki, całe, ale na wszelki wypadek założyłem nowe.
Rozrusznik kr─Öci, ale Junak nie zapala, spr ┼Ťwiece i brak iskry - czyli mamy ju┼╝ brak pompki i ┼Ťwiece.
Pr─ůd na wtyczce do pompy jest, pr─ůd na manetce te┼╝ jest (przy ma┼éych wtyczkach zagi─Ötych pod k─ůtem prostym).
Przeczyta┼éem o  przeka┼║nikach, stara┼éem te┼╝ doszuka─ç si─Ö szczeg├│┼éowych informacji o cewkach.
Chciałem zapytać, co jeszcze i jak mógłbym sprawdzić, żeby zdiagnozować problem.
Dodam, ze jestem w┼Ťciek┼éy, bo u lokalnych mechanik├│w nie dowiedzia┼éem si─Ö nic, ka┼╝dy jak s┼éyszy "Junak" odsy┼éa mnie z kwitkiem.
Wiem, ┼╝e poprzedni w┼éa┼Ťciciel miesza┼é przy przedniej lampie, zmieniaj─ůc ┼╝ar├│wk─Ö na led, jednocze┼Ťnie dodam, ┼╝e lampa ┼Ťwieci bez zarzutu. Serdecznie dzi─Ökuj─Ö za wszelkie pomys┼éy i rady.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2727
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #204 dnia: 05 Czerwiec 2018, 11:20 »
Też tak czasami miewałem ale po chwili wszystko wracało do normy... lampa nie ma z tym raczej nic wspólnego...

A propos ma  do sprzedania nieu┼╝ywane kolektory wydechowe do M160 2010 r bez tej dodatkowej rurki w ┼Ťrodku.. Co┼Ť tam dodaja...

Jeździłem w swoim na takich :)
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline makosdariusz

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 4
  • Model: m16
« Odpowied╝ #205 dnia: 07 Czerwiec 2018, 11:33 »
Witam, Darek - pierwszy m├│j wpis, M16 Junak 2010 - licz─Ö, ┼╝e dobrze trafi┼éem z wpisem, je┼╝eli nie z g├│ry przepraszam. Przegl─ůdam wpisy ale jednoznacznej odpowiedzi na moje problemy nie znalaz┼éem. Podczas jazdy, straci┼éem ca┼ée zasilanie, po kilu chwilach wr├│ci┼é pr─ůd, przekr─Öci┼éem stacyjk─Ö ale po prze┼é─ůczeniu "czerwonego guzika" od pompki nie by┼éo s┼éycha─ç charakterystycznego d┼║wi─Öku pracy pompki.
Sprawdziłem bezpieczniki, całe, ale na wszelki wypadek założyłem nowe.
Rozrusznik kr─Öci, ale Junak nie zapala, spr ┼Ťwiece i brak iskry - czyli mamy ju┼╝ brak pompki i ┼Ťwiece.
Pr─ůd na wtyczce do pompy jest, pr─ůd na manetce te┼╝ jest (przy ma┼éych wtyczkach zagi─Ötych pod k─ůtem prostym).
Przeczyta┼éem o  przeka┼║nikach, stara┼éem te┼╝ doszuka─ç si─Ö szczeg├│┼éowych informacji o cewkach.
Chciałem zapytać, co jeszcze i jak mógłbym sprawdzić, żeby zdiagnozować problem.
Dodam, ze jestem w┼Ťciek┼éy, bo u lokalnych mechanik├│w nie dowiedzia┼éem si─Ö nic, ka┼╝dy jak s┼éyszy "Junak" odsy┼éa mnie z kwitkiem.
Wiem, ┼╝e poprzedni w┼éa┼Ťciciel miesza┼é przy przedniej lampie, zmieniaj─ůc ┼╝ar├│wk─Ö na led, jednocze┼Ťnie dodam, ┼╝e lampa ┼Ťwieci bez zarzutu. Serdecznie dzi─Ökuj─Ö za wszelkie pomys┼éy i rady.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Solidny przegl─ůd kabli, to zalecam, znalaz┼éem zwarcie na kablu z zewn─ůtrz izolacja bez zarzutu, kabel obci─Öty i po┼é─ůczono na nowo, polecam izolacj─Ö termokurczliw─ů, praca jest bardzo przyjemna. Po elektryce, przeczy┼Ťci┼éem ┼Ťwiece i Junak chodzi bez zarzutu. 
Podsumowuj─ůc, zwarcie powodowa┼éo brak odpowiedniego napi─Öcia na pompce paliwowej, najwyra┼╝niej musia┼éo to mie─ç r├│wnie┼╝ wp┼éyw na iskr─Ö na ┼Ťwiecach (przy pomiarach jednak na okablowaniu do pompki pr─ůd wykazywa┼éo). Najwa┼╝niejsze, ┼╝e wszystko wr├│ci┼éo do normy. Powodem, wy┼é─ůczenia silnika podczas jazdy by┼éo przegrzanie silnika, wymieni┼éem p┼éyn ch┼éodniczy i jest ok.