Autor W▒tek: Pr─ůd a raczej jego niedob├│r w Junaku M 16  (Przeczytany 33799 razy)

Offline nemook

• Priv
  • WiadomoÂci: 1084
    • Galeria Nemook'a
  • Model: M16
Odp: Pr─ůd a raczej jego niedob├│r w Junaku M 16
« Odpowied╝ #50 dnia: 04 Lipiec 2012, 16:57 »
spokojnie, nied┼éugo b─Öd─Ö cus wiedzia┼é, czy jest jakies lekarstwo na t─ů przypad┼éo┼Ťc.
W almocie nie maja zielonego poj─Öcia o co kamman :(
W Almocie mi powiedzieli ze pradnica do dupy, chcieli dac wieksza lepsza, ale podobno koszty sa za duze...i sie nie oplaca...

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #51 dnia: 04 Lipiec 2012, 17:13 »
Piotr nie sugeruj si─Ö moj─ů wypowiedzi─ů o przeka┼║nikach, bo poprawi┼éem si─Ö   p├│┼║niej  ┼╝e chodzi┼éo mi o regulator napi─Öcia, Panowie  na logik─Ö ma to wszystko sens , jakiej pr─ůdnicy by┼Ťcie tam nie upchn─Öli to jak regulator da tylko w instalacj─Ö 120-140W wi─Öcej pr─ůdu nie b─Ödzie i koniec , wi─Öc mo┼╝e faktycznie niech jaki┼Ť magik pomierzy ile pr─ůdu w watach dostaje regulator napi─Öcia a ile on nam daje dalej w instalacje i temat si─Ö rozwi─ů┼╝e .

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowied╝ #52 dnia: 04 Lipiec 2012, 17:53 »
Piotr nie sugeruj si─Ö moj─ů wypowiedzi─ů o przeka┼║nikach, bo poprawi┼éem si─Ö   p├│┼║niej  ┼╝e chodzi┼éo mi o regulator napi─Öcia, Panowie  na logik─Ö ma to wszystko sens , jakiej pr─ůdnicy by┼Ťcie tam nie upchn─Öli to jak regulator da tylko w instalacj─Ö 120-140W wi─Öcej pr─ůdu nie b─Ödzie i koniec , wi─Öc mo┼╝e faktycznie niech jaki┼Ť magik pomierzy ile pr─ůdu w watach dostaje regulator napi─Öcia a ile on nam daje dalej w instalacje i temat si─Ö rozwi─ů┼╝e .
Zdzichu mi chodzi o przeka┼║niki od kierunk├│w(szczeg├│┼éy w w─ůtku z zar├│wkami), a to osobna sprawa:) Nie zwi─ůzana z regulatorem:)

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #53 dnia: 04 Lipiec 2012, 18:12 »
AAAA TO , OK   ;)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #54 dnia: 04 Lipiec 2012, 19:00 »
Panowie, kierunkami nie ma si─Ö co przejmowa─ç bo przecie┼╝ u┼╝ywane s─ů raczej sporadycznie ni┼╝ ci─ůgle. Jak zapierdalacie higwayem to raczej nie u┼╝ywacie. Najwi─Öcej ┼╝re H 4 55/60 w.
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #55 dnia: 04 Lipiec 2012, 19:45 »
Łysy sytuacja taka :
stoisz na krzy┼╝owce masz skr─Öci─ç w jak─ů┼Ť stron─Ö, moto trzymasz na hamulcu bo masz delikatnie pod g├│reczk─Ö no i oczywi┼Ťcie ┼Ťwiat┼éa w┼é─ůczone bo s─ů obowi─ůzkowe i masz max pob├│r bo wentyl zapewne te┼╝  si─Ö za┼é─ůczy┼é bo przecie jeste┼Ť w trasie i jest max pob├│r pr─ůdu   :-\

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #56 dnia: 04 Lipiec 2012, 19:57 »
i dlatego trza mie─ç elektroniczny przerywacz :))

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #57 dnia: 06 Lipiec 2012, 00:19 »
Panowie, kierunkami nie ma si─Ö co przejmowa─ç bo przecie┼╝ u┼╝ywane s─ů raczej sporadycznie ni┼╝ ci─ůgle. Jak zapierdalacie higwayem to raczej nie u┼╝ywacie. Najwi─Öcej ┼╝re H 4 55/60 w.

No ostatnio zapierdalam na haj┼éeju, odwijam niczym Stoner na bia┼éej kresce, do ko┼äca, pomy┼Ťla┼éem, najwy┼╝ej powiem 'bo lubie zapierdala─ç', dzida sz┼éa jak w┼Ťciek┼éa, ca┼ée 136  ;D ;D ;D Mao brakowao ;D

S┼éowo 'zapierdala─ç' w przypadku M16 brzmi tak jakby┼Ť powiedzia┼é ┼╝e ┼╝├│┼éw spierdoli┼é i go nie ma :D

Offline i

• Priv
  • WiadomoÂci: 576
« Odpowied╝ #58 dnia: 06 Lipiec 2012, 08:52 »

No ostatnio zapierdalam na haj┼éeju, odwijam niczym Stoner na bia┼éej kresce, do ko┼äca, pomy┼Ťla┼éem, najwy┼╝ej powiem 'bo lubie zapierdala─ç', dzida sz┼éa jak w┼Ťciek┼éa, ca┼ée 136  ;D ;D ;D Mao brakowao ;D

S┼éowo 'zapierdala─ç' w przypadku M16 brzmi tak jakby┼Ť powiedzia┼é ┼╝e ┼╝├│┼éw spierdoli┼é i go nie ma :D

136 licznikowe to jakie┼Ť 110 w rzeczywisto┼Ťci - to┼╝ to szok :)
"Nie dyskutuj z idiot─ů bo sprowadzi Ci─Ö do swojego poziomu i wygra do┼Ťwiadczeniem"

Offline radek

• Heaven's Rider [ * 8.09.2012 ]
  • Priv
  • WiadomoÂci: 275
« Odpowied╝ #59 dnia: 06 Lipiec 2012, 09:50 »

chyba to przez to (te r├│┼╝nice), ┼╝e ko┼éo przednie macie wi─Öksze ni┼╝ m-11, bo wszyscy m16 m├│wi─ů, ┼╝e licznik k┼éamie, a m11 na to nie narzekaj─ů.

ja wczoraj na wieczornym kaszubskim wypadzie ze szlifierkami porównałem odczyty i zero różnic
"ale bajka, dosiada─ç tego bike'a..."

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowied╝ #60 dnia: 06 Lipiec 2012, 09:59 »
chyba to przez to (te r├│┼╝nice), ┼╝e ko┼éo przednie macie wi─Öksze ni┼╝ m-11, bo wszyscy m16 m├│wi─ů, ┼╝e licznik k┼éamie, a m11 na to nie narzekaj─ů.
ja wczoraj na wieczornym kaszubskim wypadzie ze szlifierkami porównałem odczyty i zero różnic

ja mam roznice miedzy predkosciomierzem a navi jakies 5km wiec tragedii nie ma.

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #61 dnia: 06 Lipiec 2012, 16:28 »
Sprawdzi┼éem dzi┼Ť z gps, ja mam przek┼éamanie 9-10km/h.
No kpina jaka┼Ť po prostu.

Naładuje mi się bateria, jeszcze zejdę z innym GPS'em, odczyt robiłem z nagrania trasy.

No co za syf. Najpierw wa┼é z moca, teraz wa┼é z pr─Ödko┼Ťci─ů, do tego opony z g├│wna, klocki z ry┼╝u i p┼éyn hamulcowy z gluta. Mo┼╝na powiedzie─ç ┼╝e M16 u mnie jest ju┼╝ na ostatniej prostej. Mam do┼Ť─ç wa┼é├│w.

Drugi raz bym tego nie kupił. Nigdy wiecej nie kupie żadnego chińskiego wynalazku. Ani nic polskiego. Chciałem dobrze, wyszło jak zwykle w tym pieprzonym oszukańczym kraju.

Przecie┼╝ jakbym wiedzial ┼╝e to technicznie jet takie g├│wniane, ┼╝e z 320ccm na wtrysku, nie poci┼Ťnie 140 i nie ma tych 23KM nawet, to bym sobie CBR250r kupi┼é. I by┼ébym bardziej zadowolony. Wkurzy┼éem sie.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2012, 17:16 wys│ana przez Kyokushin »

Offline Ikasawa

• Priv
  • WiadomoÂci: 52
  • Model: m16
« Odpowied╝ #62 dnia: 06 Lipiec 2012, 18:54 »
No widzisz Nemo chocia┼╝ licznik masz sprawny. U mnie przek┼éamanie to ┼Ťrednio 12-14 km/h. Zdecydowanie gorzej ni┼╝ u Ciebie.

Offline radek

• Priv
« Odpowied╝ #63 dnia: 06 Lipiec 2012, 19:35 »
Sprawdzi┼éem dzi┼Ť z gps, ja mam przek┼éamanie 9-10km/h.
No kpina jaka┼Ť po prostu.

Naładuje mi się bateria, jeszcze zejdę z innym GPS'em, odczyt robiłem z nagrania trasy.

No co za syf. Najpierw wa┼é z moca, teraz wa┼é z pr─Ödko┼Ťci─ů, do tego opony z g├│wna, klocki z ry┼╝u i p┼éyn hamulcowy z gluta. Mo┼╝na powiedzie─ç ┼╝e M16 u mnie jest ju┼╝ na ostatniej prostej. Mam do┼Ť─ç wa┼é├│w.

Drugi raz bym tego nie kupił. Nigdy wiecej nie kupie żadnego chińskiego wynalazku. Ani nic polskiego. Chciałem dobrze, wyszło jak zwykle w tym pieprzonym oszukańczym kraju.

Przecie┼╝ jakbym wiedzial ┼╝e to technicznie jet takie g├│wniane, ┼╝e z 320ccm na wtrysku, nie poci┼Ťnie 140 i nie ma tych 23KM nawet, to bym sobie CBR250r kupi┼é. I by┼ébym bardziej zadowolony. Wkurzy┼éem sie.

ja tam mojego junaka polubi┼éem ju┼╝, mimo ┼╝e na pocz─ůtku te┼╝ mnie mocno wqwia┼é...

dalej mnie wqwia - piszczeniem, szarpaniem, itp. gadżetami, ale od czasu, jak jedna babcia powiedziała mi, że ona z mężem też mieli oryginalnego CZESKIEGO junaka, to już wymiękłem i więcej od tej pory mu wybaczam

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #64 dnia: 06 Lipiec 2012, 19:54 »
dybre, Czeski Junak........<ROTFL>

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #65 dnia: 06 Lipiec 2012, 20:20 »
ja tam moje m16 to nawet zaczynam kochac , jak do tej pory to tylko zjaral mi sie bezpiecznik i zarowka , co prawda jeszcze sporo mi brakuje by tak okazywac uczucie do sprzeta jak Danus ale wdzystko jest na dobrej drodze , docieramy sie w tym zwiazku :-)

Offline radek

• Priv
« Odpowied╝ #66 dnia: 06 Lipiec 2012, 20:22 »
ja tam moje m16 to nawet zaczynam kochac , jak do tej pory to tylko zjaral mi sie bezpiecznik i zarowka , co prawda jeszcze sporo mi brakuje by tak okazywac uczucie do sprzeta jak Danus ale wdzystko jest na dobrej drodze , docieramy sie w tym zwiazku :-)

a jaki macie sta┼╝ (czyli przebieg) ?

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #67 dnia: 06 Lipiec 2012, 20:25 »
Jestesmy juz po 5000 przebiegu i niebawem bedzie rocznica naszego zwiazku :-)

Offline radek

• Priv
« Odpowied╝ #68 dnia: 06 Lipiec 2012, 20:46 »
ja mam 8200 km i na razie tylko szorstka przyjaźń

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #69 dnia: 06 Lipiec 2012, 21:31 »
ja 3100, sprawdziłem - przekłamuje o równe 10. Droga ku Allegro. Z dnia na dzień, im więcej wałków odkrywam tym co raz mniej chęci mam to mieć i tym jeździć.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2012, 21:41 wys│ana przez Kyokushin »

Offline Adam M

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 47
« Odpowied╝ #70 dnia: 06 Lipiec 2012, 21:59 »
Czy spodziewales sie ze bedziesz po prostu lal paliwko i jezdzil ?
Na chinskim sprzecie ?

Przeczytalem jeszcze kilka twoich postow z problemami - noz sie w kieszeni otwiera.
Twoj problem z wypadajaca dwojka to wina niedokladnie zrobionych lub juz zuzytych sprzegiel
klowych dwojki - powazna robota zwiazana z rozpolawianiem silnika i wymiana pary kol zebatych.

Tytulowy problem tego watku - braki pradu to za maly alternator zeby obwieszac ten sprzet girlandami swiatel.
W dodatku wypowiedzi inz Czwordona o altku dajacym 1500 W - totalna bzdura
zadna wymiana reglera ( regler = prostownik + ogranicznik pradu do jakiejs ustalonej wartosci, zwykle 14.5 V ) nic tutaj nie pomoze.
Altek i tak pracuje caly czas na 100%, a regler uwala tylko nadwyzki pradu na mase.
Zakladajcie LEDy.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2012, 22:12 wys│ana przez Adam M »

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #71 dnia: 06 Lipiec 2012, 22:02 »
Moj przeklamuje najbardziej , lecialem 165 licznikowe co na navi pokazalo 135 km/h ale czy to powod by go nienawidziec , czerpie radoche z jazdy nim , i ubolewam tylko ze mam tak malo wolnego czasu na latanie nim .

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #72 dnia: 06 Lipiec 2012, 22:12 »
Na chinskim sprzecie ?

A czego mam si─Ö spodziewa─ç?
Przepraszam bardzo mam ofert─Ö, p┼éace pieni─ůdze, to si─Ö spodziewam dok┼éadnie tego, co mi si─Ö oferuje, a nie ┼Ťmiecia.
Jak ja co┼Ť ludziom oferuj─Ö, powiem ┼╝e zrobi─Ö, otrzymuj─ů dok┼éadnie to co mieli obiecane, lub wi─Öcej, lepiej, nie gorzej. Tego samego r├│wnie┼╝ wymagam od innych.

Ja leje paliwo i je┼╝d┼╝─Ö, ale sprz─Öt nie jest taki jaki mia┼é by─ç, dodatkowo mia┼é g├│wniane komponenty kt├│re co prawda ju┼╝ zmieni┼éem, ale bezpo┼Ťrednio zagra┼╝a┼éy mojemu ┼╝yciu - opony, klocki, p┼éyn hamulcowy. Dok┼éadnie na ka┼╝dym kroku co┼Ť. Nic tylko si─Ö zastanawia─ç kiedy pu┼Ťci spaw na ramie, kiedy p─Öknie d┼║wignia hamulca, kiedy zablokuje si─Ö silnik...

Mam dzi┼Ť z┼éy dzie┼ä.

Offline nemook

• Priv
    • Galeria Nemook'a
« Odpowied╝ #73 dnia: 06 Lipiec 2012, 22:18 »
Na chinskim sprzecie ?

A czego mam si─Ö spodziewa─ç?
Przepraszam bardzo mam ofert─Ö, p┼éace pieni─ůdze, to si─Ö spodziewam dok┼éadnie tego, co mi si─Ö oferuje, a nie ┼Ťmiecia.
Jak ja co┼Ť ludziom oferuj─Ö, powiem ┼╝e zrobi─Ö, otrzymuj─ů dok┼éadnie to co mieli obiecane, lub wi─Öcej, lepiej, nie gorzej. Tego samego r├│wnie┼╝ wymagam od innych.

Ja leje paliwo i je┼╝d┼╝─Ö, ale sprz─Öt nie jest taki jaki mia┼é by─ç, dodatkowo mia┼é g├│wniane komponenty kt├│re co prawda ju┼╝ zmieni┼éem, ale bezpo┼Ťrednio zagra┼╝a┼éy mojemu ┼╝yciu - opony, klocki, p┼éyn hamulcowy. Dok┼éadnie na ka┼╝dym kroku co┼Ť. Nic tylko si─Ö zastanawia─ç kiedy pu┼Ťci spaw na ramie, kiedy p─Öknie d┼║wignia hamulca, kiedy zablokuje si─Ö silnik...

Mam dzi┼Ť z┼éy dzie┼ä.

Andrzej jak ja jaszcze smigam to jest ok:)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #74 dnia: 06 Lipiec 2012, 22:57 »
Andrzej, relax, w┼éa┼Ťnie zacz─ů┼é sie weekend :)