Junak Daytona > Problemy techniczne, porady, eksploatacja.

skrzypienie tylnego zawieszenia

(1/9) > >>

zdzichfur:
Temat rozwiązany ale przekopiowałem dla potomnych :

--- Cytat: Kyokushin ---Skrzypi mi coś w tylnym zawieszeniu, nie mam pojęcia co, popsikałem WD40 ale nic to nie dało, dalej skrzypi, jak siadam i wiercę się lub jak przejeżdżam przez wertepy.
Ktoś wie gdzie i czym należy przesmarować?
--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: eshoo ---Mi też skrzypi. Łysemu to gdzieś smarowali jest jakieś miejsce do smarowania podobno - ale zapytaj
--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: shadowrider ---Mi na przeglądzie przesmarował jak umiał ale na końcu stwierdził że chiński sprzęt tak już ma...
--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: Kyokushin ---Skrzypi mi coś w tylnym zawieszeniu, nie mam pojęcia co, popsikałem WD40 ale nic to nie dało, dalej skrzypi, jak siadam i wiercę się lub jak przejeżdżam przez wertepy.
Ktoś wie gdzie i czym należy przesmarować?
--- Koniec cytatu ---

Wahacz albo amorki, wydaje mi się że wahacz powinien mieć kalamitkę do wprowadzania smaru.

--- Cytat: Kyokushin ---Co to są kalamitki i gdzie one są?
--- Koniec cytatu ---

Wyglądają zazwyczaj tak :

a gdzie są to popatrzę dzisiaj i jak zlokalizuje to pstryknę foteczkę   ;D

--- Cytat: Kyokushin ---
--- Cytat: zdzichfur ---a gdzie są to popatrzę dzisiaj i jak zlokalizuje to pstryknę foteczkę :-D
--- Koniec cytatu ---

Będę wdzięczny, ja tam wczoraj zaglądałem i nie umiałem nic znaleźć, dziś jechałem rano do pracy to to skrzypienie mnie juz zaczyna irytowac :|
Jedziesz sobie, a tu skrzyp skrzyp skrzyp. Parkujesz pod pracą, skrzyp skrzyp skrzyp.
--- Koniec cytatu ---

Andrzej troszkę kiepska jakość ale może się połapiesz gdzie ich szukać :

analogicznie z drugiej strony

--- Cytat: Kyokushin ---Dzięki :)

A czego tam się napuszcza, jakiegoś konkretnego smaru? W jaki sposób tam się ten smar wciska?
--- Koniec cytatu ---

Czy jakiś konkretny smar to nie wiem ale wciska się go tawotnicą

--- Cytat: Kyokushin ---czyli pewnie tawot :D
--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: pumpernikiel ---Podjedz do pierwszego lepszego warsztatu i Ci to przesmaruja. Najlepszy bylby grafit w tym miejscu. "towot" nie nadaje sie zbytnio do takich tulejek.
--- Koniec cytatu ---

Efka76:
Witam..zupełnie początkujaca....
Przy tylnym kole, pod błotnikiem na górze jest jakaś guma( taki mały wałek) po 60 km zauważyłam ,że jest on przetarty od tylnego koła. Po kij tam ta guma..i co zrobić , żeby sie tak nie działo?

zdzichfur:
trzeba by podregulować (podnieść) amortyzatory tylnego wahacza, pisaliśmy o tym tutaj:

http://junak-daytona.pl/zrob-to-sam-junak-m16/regulacja-tylnego-zawieszenia/

i:
Dokładnie tak jak pisze Zdzichu, podnieś zawieszenie. Skończy się problem z ocieraniem opony i poprawi się komfort jazdy przez lepszą amortyzację tyłu.

Efka76:
Podniesione, bardziej miekkie, ale nie trze koło. ponad 150 kg dla 2 osób i smiga fajnie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomoci

[#] Nastpna strona

Id do wersji penej