Autor W±tek: Jest zima (jesieÅ„) wiÄ™c musi być zimno. Panowie szlachta na koÅ„  (Przeczytany 2919 razy)

Offline Ikasawa

• Priv
  • Wiadomo¶ci: 52
  • Model: m16
Wystartowałem o 16 o 17.30 powrót. Wg chyba najlepszego portalu pogodowego (www.pogodynka.pl) temperatura 9 st. C, odczuwalna 6, trochę ręce zgrabiały. Kurtka z podpinką, spodnie toże. Pełny kask i ochrona szyi. Zmarzłem. Jak sobie Panowie szlachta radzi?

zdzichfur

• Go¶æ
Odp: Jest zima (jesień) więc musi być zimno. Panowie szlachta na koń
« Odpowied¼ #1 dnia: 21 Pa¼dziernik 2011, 18:55 »
Normalnie , też marznie  :P
 ;D

Offline Pumpernikiel

• Administrator
  • Wiadomo¶ci: 529
  • Model: Junak M16
« Odpowied¼ #2 dnia: 21 Pa¼dziernik 2011, 19:02 »
Szlachta sie pociesza ze eskimosi maja gorzej :)

Offline i

• Priv
  • Wiadomo¶ci: 576
« Odpowied¼ #3 dnia: 21 Pa¼dziernik 2011, 21:48 »
Wystartowałem o 16 o 17.30 powrót. Wg chyba najlepszego portalu pogodowego (www.pogodynka.pl) temperatura 9 st. C, odczuwalna 6, trochę ręce zgrabiały. Kurtka z podpinką, spodnie toże. Pełny kask i ochrona szyi. Zmarzłem. Jak sobie Panowie szlachta radzi?
6 - to jeszcze ok, pod warunkiem że nie ma mocnego wiatru. Przy 3 stopniach zmarzły mi trochę palce u rąk, ale dało radę jeździć.
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

Offline Pumpernikiel

• Administrator
  • Wiadomo¶ci: 529
  • Model: Junak M16
« Odpowied¼ #4 dnia: 21 Pa¼dziernik 2011, 21:53 »
Co roku w Gdyni w grudniu sa Mikolaje na motorach. To dopiero czad jest :) Raz po drodze musialem zajechac do biedronki kupic pierwsze lepsze rekawice narciarskie bo nie dawalo sie juz hamulcow wciskac tak stawy w dloniach mi  zamarzly :)

Offline MeneL

• Priv
  • Wiadomo¶ci: 49
  • Model: M 16
« Odpowied¼ #5 dnia: 21 Pa¼dziernik 2011, 22:03 »
Panowie zawsze pełen szacunek dla ''twardzieli'' ale uważam że do wszyskiego trzeba dorosnąć. Zdrowia nie kupi się za żadne pieniądze.
« Ostatnia zmiana: 21 Pa¼dziernik 2011, 22:06 wys³ana przez MeneL »

Kyokushin

• Go¶æ
« Odpowied¼ #6 dnia: 22 Pa¼dziernik 2011, 01:38 »
Kurtka z podpinką, pod to jakaś bluza i t-shirt, kominiarka naciągnięta na nos i skronie + kask integralny, wyższe skarpety (mam krótkie buty, spodnie jeansy motocyklowe z ochraniaczami na kolana (są duże, przy okazji ocieplają), rękawiczki cienkie materiałowe pod motocyklowe skórzane. Do 80 jest ok rano przy -1. Tyle że już cykam się rano jeździć ze względu na przymrozki, nie chciałbym najechać na zamarznięte pobocze czy kałuże.
Problem też taki że mi zamarzla raz szybka w kasku od środka... czekam na folię anty fog.
W każdym razie - mozna powiedzieć ze sezon dobiega końca - raz że przymrozki mogą być, dwa deszcze, trzy rano ciemno i mordor, a temperatura to akurat najmniejszy problem z tego wszystkiego - można się ciepło ubrać.
« Ostatnia zmiana: 22 Pa¼dziernik 2011, 01:42 wys³ana przez Kyokushin »

Offline i

• Priv
  • Wiadomo¶ci: 576
« Odpowied¼ #7 dnia: 22 Pa¼dziernik 2011, 09:54 »
Spróbuj Andrzej z dobrą bielizną termoaktywną. Ja tak jeżdżę i naprawdę do 3-4 stopni wystarczy sama podpinka w kurtce na bluzkę termo + oczywiście kominiarka i ciepłe rękawice. Ja jeżeli już marznę to tylko w palce u rąk pomimo, że zakładam grube rękawice.
"Nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem"

Offline Piotr

• Samotny Cheddar
  • Priv
  • Wiadomo¶ci: 73
  • Samotny Cheddar
  • Model: M 16 bobber
« Odpowied¼ #8 dnia: 24 Pa¼dziernik 2011, 21:54 »
w zeszłym tygodniu o 7.30 było około 0 stopni. Nie miałem w sobie ani jednej ciepłej kończyny :-) Zakupiłem kominiarkę, koszulkę z długim rękawem termiczną i kalesony termiczne i obcisłe rękawiczki na narty, które zakładam pod moje motocyklowe. Na drugi dzień dojechałem do arbajtu i miałem wszystko ciepłe. Luksus i przepych :-)

zdzichfur

• Go¶æ
« Odpowied¼ #9 dnia: 24 Pa¼dziernik 2011, 23:11 »
polecano mi bieliznÄ™ firmy BRUBECK np coÅ› takiego :
http://allegro.pl/komplet-termo-meski-m-brubeck-skarpety-lodz-i1875079901.html
czy macie jakąś sprawdzoną bieliznę termoaktywną, którą z czystym sumieniem możecie polecić ?