dźwignia zmiany biegów (ramię)

Zaczęty przez michkal, 28 Lipiec 2014, 16:54

michkal

Wie ktoś czy można kupić samo ramię dźwigni? Ostatnio miałem przygodę i ją połamałem, a widzę że można kupić tylko cały komplet za 700zł. Jest to jawne skurwys...., bo wiadomo że zazwyczaj to samo ramię się łamie...
Znalazłem dźwignię w tym sklepie:
http://motor-x.pl/dzwignia-zmiany-biegow-kpl-4,p.html

Jasio

Nie wiem czym kierują się ustalając ceny. Większość jest robiona na Tajwanie podobnie jak do HD i kosztuje to niewiele. W Polsce nowobogaccy robią na tym majątki.
Pytaj, zadzwoń do tego sklepu chociaż ciężko się z nimi rozmawia - może mają osobno, chyba niedawno u nich to widziałem, a może sie mylę. Ja złamałem  prawą stronę, ramię dźwigni hamulca. Kupiłem w Almocie za 300 zł. W tym sklepie znalazłem o połowę taniej ale było już po sprawie.
Dzwoń, pytaj, w Almocie, u innych, może trafisz.
Opcją jest spróbować wykonanie takiego elementu przez ślusarza. Ja bym tak zrobił. Nie wywalaj kasy na zestaw - nie warto, niech im to zgnije w magazynach.
A skąd te ceny ??? Kompletnie nie mam pojęcia. ;)

michkal

Spróbuje zadzwonić do almotu, bo w tym sklepie sprzedają tylko komplet. Jak mi nie sprzedadzą oddzielnie to najwyżej pospawam tą dźwignię i ich oleję :)

MUCHOMOR

Dokładnie identyko sytuacje miałem z sondą lambda. Za chińskiego śmiecia zazyczyli sobie 460zł  :o ??? przy czym markowa sonda Boscha czy NTK to koszt ok 150zl.
Pojeb@ło ich dokumentnie w tym AlSzrocie.
(J)Junak- legenda która Å,Ä...czy pokolenia...

michkal

Dzisiaj zamówiłem z almotu dźwignię i klapę schowka na narzędzia. Klapa 81zł, dźwignia 55zł :o nie wiem czy przypadkiem im się coś nie pomyliło i nie wyślą mi dźwigni do M11... Mam nadzieję, że wszystko będzie ok :)

Jasio

zamówiłeś dobrze ?
cena za klapkę obłęd, jak zresztą pozostałe ceny.

michkal

Zamówiłem na pewno dobrze, tylko nie wiem czy koleś pojął o co chodzi :) ale odpisał ze dźwignia zmiany biegów (ramie) 55zł. Nawet mu napisałem, że jest to element z 4 otworami - 2 na śruby i 2 ozdobne :) i o obrazku z nim gadałem więc raczej nie miał prawa nie zrozumieć ale zobaczymy :)

michkal

Normalnie jestem w szoku, przyszła dzisiaj dźwignia a wczoraj ją zamawiałem :). Kosztowała 55zł, a ramię hamulca 200zł. Skąd ta różnica w cenie to nie wiem ale jestem zadowolony, bo przysłali to o co mi chodziło :) tylko klapka schowka jest bez tego gównianego zamka. W sumie to mi wielkiej różnicy nie robi, bo i tak miałem wstawiać normalny zamek na kluczyk żeby jej już nie zgubić :)

Jasio

michkal

:) dla mnie jest  :P. Byłem przekonany, że mi przyślą dźwignię od M11, która kosztuje 55zł w sklepie motor-x :)

michkal

Za wcześnie ich pochwaliłem. Dzisiaj próbowałem wkręcić nową dźwignię i okazało się, że jest zła... Byłoby za łatwo gdyby pasowała od razu :)

Marky

Rozwiązałeś problem montażu dźwigni,czy zwrot do Almotu?

michkal

Musi być zwrot, bo nie da się jej zamontować. Od ramienia odstaję pręt i na jego końcu jest nagwintowany otwór. w Dźwigni którą mi wysłali jest on odwrócony o 90 stopni...

Łysy

Wrzuć jakieś foty zanim odeślesz, ku przestrodze  ;)
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

michkal

Ok, ku przestrodze wstawiam zdjęcie :) obok leży moja połamana dźwignia, żeby było widać dlaczego otwór jest źle ;)

Łysy

Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

darul

a ta ośka nie jest przypadkiem na wieloklinie i czy aby na pewno nie można jej obrócić? irytuje mnie ta śrubka po drugiej stronie dźwigni :-\
Darek

darul

Cytat: darul w 12 Sierpień 2014, 19:58
a ta ośka nie jest przypadkiem na wieloklinie i czy aby na pewno nie można jej obrócić? irytuje mnie ta śrubka po drugiej stronie dźwigni :-\

intryguje miało być 8)
Darek

michkal

Ta śrubka wystająca to jest fragment starej śruby, którą musiałem rozwiercić żeby wyjąć połamaną dźwignie :) mi tam cały element wygląda na odlew i nic się w nim nie rusza ;)

Marky

Nie wiem czy w Chinach łoją japońską sake,ale na to wygląda że jednak :D

michkal

Dźwignia już dawno założona, junak jeździ;). W Almocie ją bez problemu wymienili. Piszę to, bo jakiś czas temu jeden forumowicz się mnie o to dopytywał ;) także śmiało można zamawiać u nich jak się komuś połamie :)

rafian

Jak złamałem swoją, to ją zespawałem, tak od roku pomykam i jest OK

johnymetallica

Jezuś, to co wy z tą dźwignią robiliście? Å»eby ją połamać to nieźle trzeba po niej deptać...

Power (CH)

Cytat: johnymetallica w 29 Wrzesień 2014, 10:51
Jezuś, to co wy z tą dźwignią robiliście? Å»eby ją połamać to nieźle trzeba po niej deptać...

Wystarczy ślizg i już gotowe.