Autor W▒tek: m16 125  (Przeczytany 15309 razy)

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 240
  • Model: M16 125
Odp: m16 125
« Odpowied╝ #25 dnia: 10 Kwiecie˝ 2015, 20:12 »
Dzi─Öki

Offline Franky_Furbo

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 199
  • Model: M16 320cc
« Odpowied╝ #26 dnia: 10 Kwiecie˝ 2015, 20:19 »
Nie wiem jak to wygl─ůda w Twoim silniku, ale zwr├│─ç uwag─Ö czy zapytaj w serwisie jak wygl─ůda sprawa ┼Ťrubek miel─ůcych alternatory w 320tkach. Je┼Ťli takie masz, to mo┼╝e od razu je wkr─Ö─ç na klej.
Bezproblemowej jazdy ┼╝ycz─Ö ;)

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #27 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 18:51 »
Moto odebrane, pierwsze 100 km zrobione. Fajne emocje :-)
...
Witam Junakoholik├│w M16 :-)

W niedalekiej przysz┼éo┼Ťci mam zamiar sta─ç jednym z Was, lecz o ma┼éym M16 jest ma┼éo informacji i nie wszyscy dilerzy jeszcze go maj─ů, ┼╝eby osobi┼Ťcie testowa─ç.
Andrzeju, Podziel si─Ö wra┼╝eniami, praca silnika, zawieszenia i wysoka kierownica w por├│wnaniu do 320. Wiem, ┼╝e na dotarciu ale na pewno ju┼╝ troch─Ö poje┼║dzi┼ée┼Ť ;-)
Mo┼╝e jaki┼Ť filmik?

Podobno w 125 z─Öbatka jest du┼╝o wi─Öksza ni┼╝ w modelu 320 st─ůd moje pytanie do specjalist├│w: co si─Ö stanie po zmianie z─Öbatki na mniejsz─ů z 320? Wg mnie powinna nast─ůpi─ç poprawa ale nie znaj─ůc tego silnika mog─Ö si─Ö myli─ç. 
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecie˝ 2015, 18:53 wys│ana przez kryha666 »

Offline Jaskiniowiec

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 51
    • Blog jaskiniowca
  • Model: BMW R850R
« Odpowied╝ #28 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 21:12 »
M16/125 niczym si─Ö nie r├│┼╝ni od M16/320 opr├│cz pojemno┼Ťci silnika. Pozdrawiam

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #29 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 21:35 »
M16/125 niczym si─Ö nie r├│┼╝ni od M16/320 opr├│cz pojemno┼Ťci silnika. Pozdrawiam
Na zdj─Öciach i chyba Twoim filmiku na YT wida─ç gi─Öt─ů wysok─ů kierownic─Ö i wi─Öksz─ů tyln─ů z─Öbatk─Ö.
Nie znam nikogo, kto by testowa┼é M16 125 w drodze st─ůd takie pytania ;-)
Czytaj─ůc to forum wielu w swych 320 zmienia tylne z─Öbatki na mniejsza liczb─Ö z─Öb├│w co niekt├│rym poprawia pr─Ödko┼Ť─ç maksymaln─ů jak i sam─ů prace silnika dlatego ciekaw jestem jak taka zmiana mog┼éaby wp┼éyn─ů─ç na silniczek 125.

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #30 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 22:32 »
Mało jeżdżę, bo pogoda kiepska.
Dotychczasowe do┼Ťwiadczenia mam takie:
1. Siedzi si─Ö wygodnie, ty┼éek nie boli, nawet na wi─Ökszych nier├│wno┼Ťciach jest ok. Je┼║dzi┼éem troch─Ö po kiepskich drogach i ani razu nie odczu┼éem w ko┼Ťciach nier├│wno┼Ťci. Mo┼╝e jestem ma┼éo wymagaj─ůcy, ale uwa┼╝am ┼╝e na asfalcie zawieszenie daje rad─Ö bez problemu i to nawet nier├│wnym. Kierownica te┼╝ bardzo wygodna jak dla mnie. Ergonomia ok, dobra widoczno┼Ť─ç w lusterkach.
2. Mam ma┼éo wprawy, ale na razie najwi─Ökszym problemem jest dla mnie skrzynia. Cz─Östo nie wiem na kt├│rym biegu jad─Ö, bo nie mam pewno┼Ťci czy ostatni wszed┼é czy nie. Redukcja to jeszcze trudniejsza, bardzo rzadko udaje mi si─Ö zredukowa─ç do luzu. Staram si─Ö to trenowa─ç, ale do idea┼éu daleko mi si─Ö:-) Poza tym trzeba cz─Östo te biegi zmienia─ç. Zgodnie z instrukcja od 50 km/h ma by─ç ju┼╝ 5 bieg, co znaczy, ┼╝e musz─Ö zmienia─ç bieg co 10 km/h. Troch─Ö to upierdliwe. To oczywi┼Ťcie pochodna s┼éabego silnika i tyle. Po dotarciu powinno by─ç lepiej, ale nadal sza┼éu nie b─Ödzie.
3. My┼Ťl─Ö, ┼╝e o zmianie zebatki na mniejsz─ů z ty┼éu trzeba zapomnie─ç, bo nawet z t─ů wi─Öksz─ů przy┼Ťpieszenie jest na granicy przyzwoito┼Ťci. Mo┼╝e si─Ö nie znam, ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e zmniejszenie zebatki spowoduje, ┼╝e moto przestanie przyspiesza─ç. I nie da si─Ö je┼║dzi─ç w┼Ťr├│d samochod├│w. Zysk na pr─Ödko┼Ťci max b─Ödzie pewnie minimalny, a utrata przy┼Ťpieszenia ogromna. Wi─Öc na razie to wykluczam.
4. ┼üadnie pali, zawsze od pierwszego. Ssanie wy┼é─ůczam po kilku sekundach. Rozgrzany silnik pali od pierwszego bez ssania.

Jak kto┼Ť ma konkretne pytania o 125 to dawajcie. Odpowiem w miar─Ö wiedzy i mo┼╝liwo┼Ťci.
Pozdrawiam

Offline basil

• basil
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 98
  • Model: Lokomotywa
« Odpowied╝ #31 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 22:35 »
Moto odebrane, pierwsze 100 km zrobione. Fajne emocje :-)

Jak kierownica??

Jak zobaczy┼éem ten model z zupe┼énie inn─ů kierownic─ů jak w 320 - to te┼╝ sprz─Öt wzbudzi┼é u mnie emocje - tylko negatywne :( do tego stopnia, ┼╝e kierownica zas┼éoni┼éa mi brak wtrysku dwoma ga┼║nikami  :D

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #32 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 23:02 »
Jak zobaczy┼éem ten model z zupe┼énie inn─ů kierownic─ů jak w 320 - to te┼╝ sprz─Öt wzbudzi┼é u mnie emocje - tylko negatywne :( do tego stopnia, ┼╝e kierownica zas┼éoni┼éa mi brak wtrysku dwoma ga┼║nikami  :D
Fajnie gdyby można było mieć wybór kierownicy podczas zakupu. Chociaż warto organoleptycznie porównać bo może wysoka jest wygodniejsza ;-)
Czy kto┼Ť mo┼╝e wie w jakim wcze┼Ťniejszym modelu by┼é montowany ten silnik 125?

Offline basil

• basil
  • Uzytkownik
« Odpowied╝ #33 dnia: 21 Kwiecie˝ 2015, 08:59 »
Fajnie gdyby można było mieć wybór kierownicy podczas zakupu. Chociaż warto organoleptycznie porównać bo może wysoka jest wygodniejsza ;-)
Czy kto┼Ť mo┼╝e wie w jakim wcze┼Ťniejszym modelu by┼é montowany ten silnik 125?
Przecież jest, trzeba negocjować i jasno formułować potrzeby.;)
Dlatego odbieram z normaln─ů kierownic─ů . Zw┼éaszcza,  ┼╝e w katalogach ten sprz─Öt ma kierownic─Ö  z 320 i szybk─Ö .
To tak jak przyj┼Ť─ç do salonu np audi po odbi├│r RS-a a w ┼Ťrodku by┼éaby kierownica  z podstawowej wersjii A6 - moim zdaniem.

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #34 dnia: 21 Kwiecie˝ 2015, 09:24 »
Przecież jest, trzeba negocjować i jasno formułować potrzeby.;)
Dlatego odbieram z normaln─ů kierownic─ů . Zw┼éaszcza,  ┼╝e w katalogach ten sprz─Öt ma kierownic─Ö  z 320 i szybk─Ö .
To tak jak przyj┼Ť─ç do salonu np audi po odbi├│r RS-a a w ┼Ťrodku by┼éaby kierownica  z podstawowej wersjii A6 - moim zdaniem.
No wiesz. Teoretycznie masz racje. Tak powinno by─ç ale nie wsz─Ödzie tak jest. Pewnie niewiedza diler├│w ;-)
Wyb├│r kierownicy powinien by─ç oczywisty.
Najbardziej ciekaw jestem silnika, co mo┼╝na z nim zrobi─ç ┼╝eby wykrzesa─ç troch─Ö wi─Öcej mocy. Vmax jest najmniej wa┼╝ne, przelot├│wka 90 jest wystarczaj─ůca ale przy tej masie nieca┼ée 11KM to troch─Ö ma┼éo.

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #35 dnia: 21 Kwiecie˝ 2015, 11:14 »
Zdj─Öcia z katalogu r├│┼╝ni─ů si─Ö od tego do sprzedaj─ů w salonach.
S─ů r├│┼╝nice na plus, np. sprzedaj─ů z oparciem pasa┼╝era, kt├│rego nie ma na zdj─Öciach katalogowych. Chocia┼╝ ju┼╝ jaki┼Ť sprytny sprzedawca dolicza sobie za to 150 z┼é...

Mnie akurat ta kierownica nie przeszkadza szczeg├│lnie, a na pewno je┼║dzi mi si─Ö z ni─ů wygodnie.
Co do wygl─ůdu to ju┼╝ kwestia gustu. Pewnie znajd─ů si─Ö tacy, kt├│rzy by sobie tak─ů wstawili do 320 i odwrotnie.
Je┼Ťli chodzi o wyb├│r, to pewnie m├│g┼éby by─ç, tylko to zawsze podnosi koszty. No bo zawsze znajd─ů si─Ö tacy, kt├│rzy chcieli by jeszcze co┼Ť innego wymieni─ç. Pami─Ötajcie, ┼╝e za ka┼╝d─ů opcj─Ö wyboru trzeba zap┼éaci─ç, mniej lub wi─Öcej ale jednak.

Almot sprowadzi┼é pewnie kilkadziesi─ůt sztuk, wi─Öc najtaniej b─Ödzie je┼Ťli wszystkie b─Öd─ů takie same.

Co do silnika, to widzia┼éem gdzie┼Ť ofert─Ö przerobienia silnika. Wymieniaj─ů g┼éowic─Ö i t┼éoki pojemno┼Ť─ç wzrasta do 150 cm3 i moc ro┼Ťnie o 4 KM (tak deklaruj─ů) - cena 500 z┼é z tego co pami─Ötam, albo wymiana silnika na 250 cm3 i moc chyba ponad 20 km - cena 2000 z┼é. Oczywi┼Ťcie w papierach zostaje 125 cm3. Wi─Öc w sumie to taniej wyjdzie zrobienie prawka i kupienie motocykla z wi─Öksz─ů moc─ů na dzie┼ä dobry.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #36 dnia: 21 Kwiecie˝ 2015, 12:28 »

Co do silnika, to widzia┼éem gdzie┼Ť ofert─Ö przerobienia silnika. Wymieniaj─ů g┼éowic─Ö i t┼éoki pojemno┼Ť─ç wzrasta do 150 cm3 i moc ro┼Ťnie o 4 KM (tak deklaruj─ů) - cena 500 z┼é z tego co pami─Ötam, albo wymiana silnika na 250 cm3 i moc chyba ponad 20 km - cena 2000 z┼é. Oczywi┼Ťcie w papierach zostaje 125 cm3. Wi─Öc w sumie to taniej wyjdzie zrobienie prawka i kupienie motocykla z wi─Öksz─ů moc─ů na dzie┼ä dobry.
tak takie przer├│bki sa dobre  jedynie w przypadku kontroli policji tylko pytanie czy dla tych kilku KM ktore i tak nie zrobia z waszego Junkersa b┼éyskawicy warto ryyzykowac i przy ewentualnym wypadku p┼éacic komus rente do konca zycia, bo tak sie sklada ze kazdy ubezpieczyciel udowodni wam ze ubezpieczenie by┼éo na pojazd o pojemnosci 125cm a nie 150 czy 250.
W/g mnie  taniej wyjdzie zrobienie  normalnego prawka na moto niz takie kombinacje i pozniejsze skutki wypadku
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecie˝ 2015, 12:35 wys│ana przez phantom72 »
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #37 dnia: 21 Kwiecie˝ 2015, 14:30 »
Racja Panowie.
Taka ingerencja w silnik nie wchodzi w gr─Ö.
Bardziej interesuje mnie poprawianie fabryki, wszystkie silniki maja pewna rezerw─Ö tylko trzeba znale┼║─ç gdzie ona jest ukryta. ;-)

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #38 dnia: 21 Kwiecie˝ 2015, 14:57 »
Racja Panowie.
Taka ingerencja w silnik nie wchodzi w gr─Ö.
Bardziej interesuje mnie poprawianie fabryki, wszystkie silniki maja pewna rezerw─Ö tylko trzeba znale┼║─ç gdzie ona jest ukryta. ;-)
dokładnie , miałem pizdziaka 50cm ktory po zdjeciu blokady 75km/h wyciagal ze 100kg chlopem "na pokładzie"
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

Offline basil

• basil
  • Uzytkownik
« Odpowied╝ #39 dnia: 23 Kwiecie˝ 2015, 14:44 »

Co do silnika, to widzia┼éem gdzie┼Ť ofert─Ö przerobienia silnika. Wymieniaj─ů g┼éowic─Ö i t┼éoki pojemno┼Ť─ç wzrasta do 150 cm3 i moc ro┼Ťnie o 4 KM (tak deklaruj─ů)
Warto jeszcze t─ů moc zmierzy─ç przed i po na hamowni - co te┼╝ pewnie uczyni─Ö ;)

Ju┼╝ wi─Öcej nie za┼Ťmiecam tematu powitalnego Andrzeja ;)

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #40 dnia: 23 Kwiecie˝ 2015, 15:22 »
Warto jeszcze t─ů moc zmierzy─ç przed i po na hamowni - co te┼╝ pewnie uczyni─Ö ;)
A co zamierzasz zrobi─ç/zmieni─ç ┼╝eby uzyska─ç cokolwiek wi─Öcej?
W czasie gwarancyjnym za du┼╝o cz┼éowiek nie wyci─ůgnie no chyba, ┼╝e serwisant pomo┼╝e ;)

My┼Ťl─Ö, ┼╝e Andrzej si─Ö nie obrazi bo to jak na razie jedyny temat o m16/125 :)

Offline basil

• basil
  • Uzytkownik
« Odpowied╝ #41 dnia: 23 Kwiecie˝ 2015, 21:20 »
A co zamierzasz zrobi─ç/zmieni─ç ┼╝eby uzyska─ç cokolwiek wi─Öcej?
W czasie gwarancyjnym za du┼╝o cz┼éowiek nie wyci─ůgnie no chyba, ┼╝e serwisant pomo┼╝e ;)

My┼Ťl─Ö, ┼╝e Andrzej si─Ö nie obrazi bo to jak na razie jedyny temat o m16/125 :)

Ju┼╝ nie ;)
http://junak-daytona.pl/zrob-to-sam-junak-m16/m16-125-pierwsze-wrazenia/

Co do zmian - to aby co┼Ť zmienia─ç, wa┼╝ne jest aby wiedzie─ç ile KM fabryka da┼éa, bo w opowie┼Ťci typu - co┼Ť daje 5-10-15 KM bez pomiaru na hamowni przed i po modyfikacji - po prostu nie wierz─Ö - chyba za stary jestem :))
Ciekawi mnie czy w og├│le trzyma katalogow─ů moc, a to mo┼╝na sprawdzi─ç dopiero po dotarciu.

Offline Maciekk

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 235
  • Model: Junak M16 125cc - mini-junkers
« Odpowied╝ #42 dnia: 12 Czerwiec 2015, 13:59 »

bez problemu można zamówić i sprzedawcy kierownice od 320-stki, cena to ok. 150pln więc szału nie robi. powinien przełożyć bez oporów - ja tak się dogadałem i nie trzeba było nikogo namawiać.

radz─Ö wej┼Ť─ç do sklepu online Almotu, wybra─ç nr katalogowy cz─Ö┼Ťci i podes┼éa─ç list─Ö ┼╝ycze┼ä do sprzedawcy, bo maj─ů dost─Öp do serwisu i wgl─ůd do cen, czego nie ma normalny u┼╝ytkownik.

pozdry

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #43 dnia: 19 Wrzesie˝ 2015, 10:22 »
Żeby nie zakładać nowego tematu dam tu zadanie do posiadaczy M16 125 :)
Proszę, sprawdźcie u siebie czy macie otwór w czarnej plastikowej zakrętce do dolewania płynu do zbiorniczka wyrównawczego.
U mnie taki otw├│r w┼éa┼Ťnie jest, wykonany chamsko niesymetrycznie, tak jakby kto┼Ť celowo go zrobi┼é, tylko po co.

Offline deeppurple

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 101
  • Model: Junak M16 125
« Odpowied╝ #44 dnia: 19 Wrzesie˝ 2015, 14:58 »
Pewnie zeby nie by┼éo jakiego┼Ť ci┼Ťnienia jak sie zagotuje p┼éyn. Tez mam ten bardziew ,dodam ze do tej "zakr─Ötki"dotyka┼é mi w─Ö┼╝yk wychodz─ůcy z kolana wydechu i si─Ö lekko przytopi┼éa...

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #45 dnia: 19 Wrzesie˝ 2015, 15:31 »
Pewnie zeby nie by┼éo jakiego┼Ť ci┼Ťnienia jak sie zagotuje p┼éyn. Tez mam ten bardziew ,dodam ze do tej "zakr─Ötki"dotyka┼é mi w─Ö┼╝yk wychodz─ůcy z kolana wydechu i si─Ö lekko przytopi┼éa...
U ch┼éopak├│w z wi─Ökszym silnikiem takiego otworku nie widzia┼éem wi─Öc teoria o zagotowaniu i za du┼╝ym ci┼Ťnieniu raczej obalona.
No chyba ┼╝e tylko w nowszych rocznikach robili te otworki jakim┼Ť gwo┼║dziem  ;)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #46 dnia: 19 Wrzesie˝ 2015, 18:59 »
Jest, jest. Raz mi wywaliło tamtędy płyn... 8)
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline kryha666

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #47 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 08:41 »
Hehe  ;D
Co zrobi┼ée┼Ť, ┼╝e uda┼éo Ci si─Ö zagotowa─ç? Pojemno┼Ť─ç silnika ma┼éa a p┼éynu ca┼ékiem sporo.
Chyba musia┼ée┼Ť jecha─ç w ci─Ö┼╝kim korku i ci─ůgle kr─Öci─ç manetk─ů ;)
Wg mnie lepiej wstawi─ç jakikolwiek ma┼éy zaworek ni┼╝ zostawia─ç chamsk─ů dziurk─Ö zrobion─ů rozgrzanym gwo┼║dziem zapraszaj─ůc─ů syf do uk┼éadu chodzenia.

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #48 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 09:32 »
Hehe  ;D
Co zrobi┼ée┼Ť, ┼╝e uda┼éo Ci si─Ö zagotowa─ç? Pojemno┼Ť─ç silnika ma┼éa a p┼éynu ca┼ékiem sporo.
Wg mnie lepiej wstawi─ç jakikolwiek ma┼éy zaworek ni┼╝ zostawia─ç chamsk─ů dziurk─Ö zrobion─ů rozgrzanym gwo┼║dziem zapraszaj─ůc─ů syf do uk┼éadu chodzenia.

ja sw├│j zgubi┼éem w nie wyja┼Ťnionych do dzi┼Ť okoliczno┼Ťciach - pasuje zakr─Ötka z benzyny ekstrakcyjnej P&P :D
Darek

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #49 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 10:00 »
Hehe  ;D
A raz chcia┼éem pobawi─ç si─Ö wentylatorem i zacz─ů┼éem go grza─ç,i tak temperatura ros┼éa i ros┼éa, obserwowa┼éem to na moim lanserskim termometrze a wentyl si─Ö nie w┼é─ůcza┼é i nie w┼é─ůcza┼é a┼╝ p┼éyn sie zagotowa┼é i wykipia┼é. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e nie by┼éo gdzie┼Ť styk├│w na kostce wentylatora i wystarczy┼éo porusza─ç wtyczk─ů i jak zacz─ů┼é zapierdala─ç to ma┼éo nie odlecia┼é :)
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!