Autor W▒tek: m16 125  (Przeczytany 15347 razy)

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
Odp: m16 125
« Odpowied╝ #50 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 12:32 »
A raz chcia┼éem pobawi─ç si─Ö wentylatorem i zacz─ů┼éem go grza─ç,i tak temperatura ros┼éa i ros┼éa, obserwowa┼éem to na moim lanserskim termometrze a wentyl si─Ö nie w┼é─ůcza┼é i nie w┼é─ůcza┼é a┼╝ p┼éyn sie zagotowa┼é i wykipia┼é. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e nie by┼éo gdzie┼Ť styk├│w na kostce wentylatora i wystarczy┼éo porusza─ç wtyczk─ů i jak zacz─ů┼é zapierdala─ç to ma┼éo nie odlecia┼é :)
Tak w┼éa┼Ťnie my┼Ťla┼éem, ┼╝e wentylator Ci nie zadzia┼éa┼é ;)
Ale wracaj─ůc do zakr─Ötki z dziurk─ů to w sprzeda┼╝y s─ů bez dziurki. I co na to Almot?
Do uk┼éadu ch┼éodzenia nie powinno by─ç dost─Öpu syfu z zewn─ůtrz bo to mo┼╝e sko┼äczy─ç si─Ö zaparzaniem herbatki ;)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2128
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #51 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 12:34 »
U mnie te┼╝ jest dziurka i tamt─Ödy mi na pierwszej je┼║dzie p┼éynem zawali┼é ca┼éy prawy bok motunga ale to by┼éa jego i moja pierwsza jazda z pr─Ödko┼Ťciami autostradowymi buhahahahaha - wywali┼éo wszystko ze zbiornika wyr├│wnawczego (przelewowego) co to jest tu┼╝ przy tylnym zawieszeniu. Dola┼éem czego┼Ť od samochodu pomara┼äczowego co by┼éo na stacji paliw do kupienia zala┼éem 3/4 tego zbiornika i 3 lata jest spok├│j.

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 240
  • Model: M16 125
« Odpowied╝ #52 dnia: 25 Marzec 2016, 13:37 »
Wczoraj naładowałem akumulator i dzisiaj pierwsze odpalenie po zimie.
Motor troch─Ö si─Ö osi─ůgna┼é, ale odpali┼é. I par─Ö km przejecha┼éem, ┼╝eby sobie przypomnie─ç po co go mam ;)
Za par─Ö dni si─Ö ociepli to poje┼╝dz─Ö wi─Öcej, bo dzisiaj zimno.
Musz─Ö jeszcze ci┼Ťnienie sprawdzi─ç w ko┼éach, bo pewnie trzeba podpompowa─ç.
LwG
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2016, 13:39 wys│ana przez Andrzej` »

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #53 dnia: 25 Marzec 2016, 13:44 »

LwG
Pierwsze co robie po zimie to jade na stacje podpompowac dyntki
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 473
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #54 dnia: 25 Marzec 2016, 14:32 »
Wczoraj naładowałem akumulator i dzisiaj pierwsze odpalenie po zimie.
Motor troch─Ö si─Ö osi─ůgna┼é, ale odpali┼é. I par─Ö km przejecha┼éem, ┼╝eby sobie przypomnie─ç po co go mam ;)
Za par─Ö dni si─Ö ociepli to poje┼╝dz─Ö wi─Öcej, bo dzisiaj zimno.
LwG

He, lokomotywa po zimie odpala od strza┼éu. Qrcze chcia┼éem dzisiaj wyjecha─ç i zaczyna pada─ç. Nie wyjad─Ö bo pobrudz─Ö.  ;D Mo┼╝e jutro aura dopisze. ;)

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #55 dnia: 25 Marzec 2016, 16:27 »
He, lokomotywa po zimie odpala od strza┼éu. Qrcze chcia┼éem dzisiaj wyjecha─ç i zaczyna pada─ç. Nie wyjad─Ö bo pobrudz─Ö.  ;D Mo┼╝e jutro aura dopisze. ;)

Ja mam oryginalny akumulator, więc zastanawiałem się czy w ogóle po zimie odpali. Po naładowaniu nie zapalił od razu. Jak w końcu załapał, to silnik przez chwilę pracował nierówno. Poczekałem trochę, żeby się rozgorzał, przejechałem się i już jest dobrze.
Pali od razu i pracuje r├│wno.
Pewnie musia┼é troch─Ö pochodzi─ç, ┼╝eby wszystko si─Ö rozrusza┼éo, olej zacz─ů┼é smarowa─ç itp.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #56 dnia: 25 Marzec 2016, 17:03 »
Wacha te┼╝ sie starzeje.
Moze kiepsko pali─ç jak benzyna stara.

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #57 dnia: 25 Marzec 2016, 18:21 »
Wacha te┼╝ sie starzeje.

Tylko pierwsze odpalenie było kłopotliwe.
Poszedłem sobie zrobić drugi kurs. Silnik był już zupełnie zimny, a odpalił od pierwszego.
Musz─Ö jeszcze odkurzy─ç go porz─ůdnie. A przede wszystkim nasmarowa─ç i naci─ůgn─ů─ç ┼éa┼äcuch, bo zostawi┼éem lu┼║ny na zim─Ö. No i w og├│le przygotowa─ç si─Ö, bo ciep┼éo idzie, a┼╝ chce si─Ö je┼║dzi─ç ;)

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #58 dnia: 25 Marzec 2016, 19:11 »
W poniedziałek też chyba popyrkam sobie... :)

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #59 dnia: 05 Kwiecie˝ 2016, 13:35 »
Dzisiaj pierwszy raz w tym sezonie przyjechałem do pracy na junaku.
Szkoda, ┼╝e od jutra pogoda si─Ö psuje...

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #60 dnia: 05 Kwiecie˝ 2016, 13:53 »
Dzisiaj pierwszy raz w tym sezonie przyjechałem do pracy na junaku.
Szkoda, ┼╝e od jutra pogoda si─Ö psuje...

Ile dni jecha┼ée┼Ť :) ?
Oj ┼╝art taki.

No pogoda fajna idealna.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecie˝ 2016, 13:55 wys│ana przez trzysta »

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #61 dnia: 05 Kwiecie˝ 2016, 15:11 »
Niedługo koniec pracy, wsiadam na moto i w drogę ;)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #62 dnia: 05 Kwiecie˝ 2016, 15:39 »
Zazdraszczam :)

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #63 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 11:07 »
Wacha te┼╝ sie starzeje.
hahahaha ale herezje opowiadasz , owszem moze sie postarzec ale jak bedzie 10 lat w karnistrze stala ale nie przez zime a przynajmniej nie na tyle by mialo to jakikolwiek wplyw na odpalanie po kilku miesiacach ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecie˝ 2016, 11:10 wys│ana przez phantom72 »
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #64 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 11:25 »
Wacha te┼╝ sie starzeje.
hahahaha ale herezje opowiadasz , owszem moze sie postarzec ale jak bedzie 10 lat w karnistrze stala ale nie przez zime a przynajmniej nie na tyle by mialo to jakikolwiek wplyw na odpalanie po kilku miesiacach ;D

No to ja nie wiem ale moje urz─ůdzenia spalinowe kiepsko pal─ů na starym paliwie (kosiarka, Junkers) - zalane now─ů wach─ů pal─ů na dotyk - tak wi─Öc co┼Ť musi by─ç nie tak u mnie w moim gara┼╝u.
Sprz─Öty ┼Ťmigaj─ů, pal─ů - postoj─ů dwa trzy miesi─ůce zalane t─ů wach─ů i miewam problemy ┼╝eby zatrybi┼éy - pal─ů ale chodz─ů nier├│wno i np. gasn─ů. Zalane now─ů wach─ů od razu lepiej odpalaj─ů.

Od jakiego┼Ť czasu nie dopuszczam do zestarzenia si─Ö paliwa i albo wypalam je do ko┼äca (kosiarka - 190 cm3 - 4 suw) albo tankuj─Ö Junka co jaki┼Ť czas i przeganiam ┼╝eby spali┼é t─ů star─ů wach─Ö.

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #65 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 11:30 »
Cytuj─Ö z neta

Nie wszyscy wiedz─ů, ┼╝e benzyna starzeje si─Ö - potrafi wr─Öcz zgni─ç, jak cz─Östo okre┼Ťlaj─ů to zjawisko mechanicy. Wytr─ůcaj─ůce si─Ö sk┼éadniki benzyny, woda oraz inne osady doprowadzaj─ů do zamulenia uk┼éadu paliwowego. Jest to szczeg├│lnie niebezpieczne w nowoczesnych silnikach z uk┼éadami wtryskiwaczy, ale r├│wnie┼╝ przy zasilaniu ga┼║nikowym, gdzie osady i zanieczyszczenia mog─ů zatka─ç dysze. W efekcie b─Öd─ů wyst─Öpowa┼éy problemy z uruchomieniem silnika, niestabilnymi obrotami, utrat─ů mocy, zwi─Ökszonym zu┼╝yciem paliwa i wi─Öksz─ů emisj─ů szkodliwych gaz├│w.

Z forum Drag Starowego
Co┼Ť z w┼éasnych obserwacji. W zesz┼éym sezonie rozbiera┼éem ga┼║niki i wyczy┼Ťci┼éem na b┼éysk w myjce ultrad┼║wi─Ökowej. Po tym zabiegu pracowa┼éy perfekcyjnie. Troch─Ö tam poje┼║dzili┼Ťmy i sko┼äczy┼é si─Ö sezon. Tak si─Ö z┼éo┼╝y┼éo, ┼╝e zatankowa┼éem pod koniec do pe┼éna. Tak motor przesta┼é zim─Ö w gara┼╝u podziemnym pod blokiem. Na wiosn─Ö pali┼é lekko kiepsko, wyra┼║nie startowa┼é jeden gar, a drugi dopiero po kilkudziesi─Öciu sekundach. Wla┼éem do baku ┼Ťrodek STP do czyszczenia wtrysk├│w i ga┼║nik├│w. Dawkowa┼éem flaszeczk─Ö po p├│┼é porcji na tankowanie. Obecnie jest zdecydowana poprawa. Trudno mi jednoznacznie oceni─ç, czy to nowe paliwo, czy ten ┼Ťrodek taki dobry, niemniej poprawa jest bardzo wyra┼║na

Niestety benzyna odparowuje z ga┼║nika, w kana┼éach zostaje osad koloru zielonego. Ci─Ö┼║ko to wyczy┼Ťci─ç na stole. W moim przypadku silnik nie pali┼é, bo ten osad zapcha┼é kana┼éy ssania. Pomog┼éa dopiero myjka ultrad┼║wi─Ökowa. Zastanawia┼éem si─Ö nad zalanem ga┼║nik├│w na zim─Ö benzyn─ů ekstrakcyjn─ů ale z lenistwa tego nie zrobi┼éem. Teraz na wiosn─Ö przy pierwszym tankowaniu dolej─Ö do zbiornika ┼Ťrodek do czyszczenia ga┼║nik├│w, tak profilaktycznie.

O dwusuwowej kosie nie wspomn─Ö bo tam mamy mieszank─Ö kt├│ra w og├│le strasznie szybko si─Ö starzeje i dop├│ki nie zala┼éem kosy now─ů mieszank─ů z PB 95 to zero mo┼╝liwo┼Ťci odpalenia - zdech┼éa jak by ┼Ťwieca iskry nie dawa┼éa - po zalaniu zapali┼éa i chodzi┼éa - ale nasze sprz─Öty to 4 suwy.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecie˝ 2016, 11:46 wys│ana przez trzysta »

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #66 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 11:56 »
Cytuj─Ö z neta

Nie wszyscy wiedz─ů, ┼╝e benzyna starzeje si─Ö - potrafi wr─Öcz zgni─ç, jak cz─Östo okre┼Ťlaj─ů to zjawisko mechanicy. Wytr─ůcaj─ůce si─Ö sk┼éadniki benzyny, woda oraz inne osady doprowadzaj─ů do zamulenia uk┼éadu paliwowego. Jest to szczeg├│lnie niebezpieczne w nowoczesnych silnikach z uk┼éadami wtryskiwaczy, ale r├│wnie┼╝ przy zasilaniu ga┼║nikowym, gdzie osady i zanieczyszczenia mog─ů zatka─ç dysze. W efekcie b─Öd─ů wyst─Öpowa┼éy problemy z uruchomieniem silnika, niestabilnymi obrotami, utrat─ů mocy, zwi─Ökszonym zu┼╝yciem paliwa i wi─Öksz─ů emisj─ů szkodliwych gaz├│w.

Z forum Drag Starowego
Co┼Ť z w┼éasnych obserwacji. W zesz┼éym sezonie rozbiera┼éem ga┼║niki i wyczy┼Ťci┼éem na b┼éysk w myjce ultrad┼║wi─Ökowej. Po tym zabiegu pracowa┼éy perfekcyjnie. Troch─Ö tam poje┼║dzili┼Ťmy i sko┼äczy┼é si─Ö sezon. Tak si─Ö z┼éo┼╝y┼éo, ┼╝e zatankowa┼éem pod koniec do pe┼éna. Tak motor przesta┼é zim─Ö w gara┼╝u podziemnym pod blokiem. Na wiosn─Ö pali┼é lekko kiepsko, wyra┼║nie startowa┼é jeden gar, a drugi dopiero po kilkudziesi─Öciu sekundach. Wla┼éem do baku ┼Ťrodek STP do czyszczenia wtrysk├│w i ga┼║nik├│w. Dawkowa┼éem flaszeczk─Ö po p├│┼é porcji na tankowanie. Obecnie jest zdecydowana poprawa. Trudno mi jednoznacznie oceni─ç, czy to nowe paliwo, czy ten ┼Ťrodek taki dobry, niemniej poprawa jest bardzo wyra┼║na

Niestety benzyna odparowuje z ga┼║nika, w kana┼éach zostaje osad koloru zielonego. Ci─Ö┼║ko to wyczy┼Ťci─ç na stole. W moim przypadku silnik nie pali┼é, bo ten osad zapcha┼é kana┼éy ssania. Pomog┼éa dopiero myjka ultrad┼║wi─Ökowa. Zastanawia┼éem si─Ö nad zalanem ga┼║nik├│w na zim─Ö benzyn─ů ekstrakcyjn─ů ale z lenistwa tego nie zrobi┼éem. Teraz na wiosn─Ö przy pierwszym tankowaniu dolej─Ö do zbiornika ┼Ťrodek do czyszczenia ga┼║nik├│w, tak profilaktycznie.
Masz racj─Ö i nie masz racji ;)
Wszystko zale┼╝y od jako┼Ťci paliwa.
Zarówno do Junaka jak i kosiarki zawsze leję 98, która zawsze jest bardziej czysta od 95. Nigdy nie miałem problemu z odpalaniem.
S─ů du┼╝e r├│┼╝nice w jako┼Ťci paliwa pomi─Ödzy stacjami benzynowymi wi─Öc im wi─Ökszy "przer├│b" maj─ů dane stacje tym ┼Ťwie┼╝sze i lepsze paliwo.
Zdarzy┼éo mi si─Ö gdzie┼Ť w trasie zala─ç benzyn─Ö do puszki w jakiej┼Ť przydro┼╝nej stacji i do momentu jak nie wypali┼éem wszystkiego z baku by┼éo ci─Ö┼╝ko z prac─ů silnika. P├│┼║niej znalaz┼éem t─ů stacj─Ö na czarnej li┼Ťcie publikowanej co jaki┼Ť czas na stronach UOKiKu 8)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #67 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 12:34 »
Spoko
Na Bia┼éorusi miejscowi kierowcy np zalecali la─ç 92 do fur zamiast 95 twierdz─ůc ┼╝e ta 5 to bardzo doprawiana 2 jest I lepiej ju┼╝ sypa─ç niby gorsz─ů 2 ale bez dopalaczy :).

Og├│lnie sezonowanie wachy w zbiorniku przez zim─Ö to nie dla mnie.

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #68 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 13:05 »

Ale┼╝ przecie┼╝ tak nale┼╝y robi─ç, by nie doprowadzi─ç do zardzewienia baku!

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #69 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 13:22 »

Ale┼╝ przecie┼╝ tak nale┼╝y robi─ç, by nie doprowadzi─ç do zardzewienia baku!

Sezonowanie napisałem
Ostatnie dwie zimy motong jeździł i w grudniu i w styczniu i w lutym tak więc nie było wachy jesiennej palonej na wiosnę
A jako┼Ť nigdy nie stosowa┼éem tej zasadny z pe┼énym bakiem na zimowe wieczory - baaa nawet olej w skrzyni mam dwuletni z przebiegiem 1200 kilometr├│w :) (600 kilometr├│w x 2 lata)
Jako┼Ť Junki nie narzeka ┼╝e mu ┼║le :)
Natomiast akku to fakt staram si─Ö do┼éadowywa─ç zimow─ů por─ů tak raz na dwa miesi─ůce

Offline NGN 27

• Moderator Globalny
  • WiadomoÂci: 799
  • Model: Junak M 16 125
« Odpowied╝ #70 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 13:32 »
Nie no, olej to zamierzam zmienia─ç, do pierwszych 3 tys. km, co 500-600, a i p├│┼║niej, co 800-1000, z kilku wzgl─Öd├│w.
Mot├│r je┼║dzi ciszej, szybciej i lepiej, a koszt jest na tyle niski, ┼╝e mo┼╝na to pomin─ů─ç i wcisn─ů─ç, w bie┼╝─ůce wydatki.
W og├│le, to samopoczucie jest lepsze, jak wyci─ůgasz bagnet, olej jest prze┼║roczysty, a nie stanowi jak─ů┼Ť czarn─ů ma┼║. Feee!
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecie˝ 2016, 13:47 wys│ana przez NG 27 »

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #71 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 13:51 »
Lookn─Ö dzi┼Ť jak m├│j olej po 2 latach wygl─ůda - :) - zobacz─Ö w ksi─ů┼╝ce kiedy tam mi go zmieniali :) przy ilu ty┼Ť km.

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #72 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 14:23 »
Piszecie o tym paliwie , olejach , akumulatorach jakby wasze motocykle sta┼éy latami niedotykane i to w zmiennych warunkach atmosferycznych . A tak naprawd─Ö to w zale┼╝no┼Ťci od aury , je┼╝dzicie nimi nawet jeszcze w listopadzie.....Tak naprawd─Ö swojego motocykla to nie rusza┼éem mo┼╝e jednym ci─ůgiem z p├│┼étora miesiaca. Nawet stoj─ůc na dworze w takim terminie, ani benzyna sie nie zestarzeje ani olej nie zgnije ;) Akumulator te┼╝ mam oryginalny , czyli Chi┼äski . Nawet zostawiony na zap┼éonie ( lampka sie pali┼éa) na dwa dni , nic si─Ö nie sta┼éo . Zapali┼é od dotkni─Öcia. Co to za temat poruszacie......jak to czytam to mam wra┼╝enie ┼╝e pisz─ů to Eskimosi  ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #73 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 14:30 »
Widzisz mi seryjny akku padł w 2 roku. Sucha cela była bo nie zagladalem bo niby bezobslugowy tak wiec pukpuk odpukaj :)

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #74 dnia: 08 Kwiecie˝ 2016, 15:33 »
Widzisz mi seryjny akku padł w 2 roku. Sucha cela była bo nie zagladalem bo niby bezobslugowy tak wiec pukpuk odpukaj :)

No awaria , czy usterka zdarza si─Ö w codziennym u┼╝ytkowaniu i to raczej ┼╝adna tajemnica. Ale ja odnios┼éem si─Ö do tematu ...w sensie up┼éywaj─ůcego czasu potrzebnego na zmian─Ö p┼éyn├│w w drzewo i drzewa w rop─Ö :) I dalej podtrzymuje ┼╝e ta nasza przerwa zimowa  ;) jest niczym w odniesieniu do wieczno┼Ťci , kosmosu , czarnych dziur , dinozaur├│w i okresu trwa┼éo┼Ťci frytek z McDonaldsa... :) Jednym s┼éowem nic Waszym motorkom w tym kr├│tkim czasie nie grozi.... ;D