Autor Wątek: Junak m16  (Przeczytany 2860 razy)

Offline hajer

• Uzytkownik
  • Model: m16
Junak m16
« dnia: 13 Kwiecień 2015, 21:21 »
Witam drogie koleżanki i kolegów.
Zarejestrowany na forum jestem od dłuższego czasu, jednakże ten post jest moim pierwszym.  Z tego co wiem "ŁYSY" tu rządzi i dzięki mu forum to działa - chwała mu za to :).  Wiele może się można dowiedzieć.
 Ale do rzeczy:  pomimo że nie jestem już najmłodszy postanowiłem zakupić swój pierwszy motor (prawko zrobiłem w zeszłym roku) i w związku z tym mam pytanie do Was właścicieli a przede wszystkim UŻYTKOWNIKÓW
1. dlaczego junak m16 ?  (pomińcie to pytanie bo bo znam odpowiedź  ;D)
2. jaki rocznik jest najbardziej bezawaryjny ?
3. na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę ?
4. czy nie okaże się za słaby ?
5. czy po dłuższej wycieczce nie wróci sprzęcik na lawecie?
6. czy pomimo to że jest produkowany w Chinach sprawuje się na drodze.
Proszę was o w miarę obiektywne odpowiedzi. POZDRAWIAM.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
Odp: Junak m16
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2015, 22:12 »
Witaj,

Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz na forum. Wałkowaliśmy te tematy wielokrotnie  ;)
Przyjedź na zlot to będziesz mógł dowiedzieć się wszystkiego w realu i w przepięknych okolicznościach :)) Pogadasz sobie z byłymi posiadaczami i ortodoksami mojego pokroju....
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2015, 22:19 »
Zarejestrowany na forum jestem od dłuższego czasu, jednakże ten post jest moim pierwszym.  Z tego co wiem "ŁYSY" tu rządzi i dzięki mu forum to działa - chwała mu za to :).  Wiele może się można dowiedzieć.
 Ale do rzeczy:  pomimo że nie jestem już najmłodszy postanowiłem zakupić swój pierwszy motor (prawko zrobiłem w zeszłym roku) i w związku z tym mam pytanie do Was właścicieli a przede wszystkim UŻYTKOWNIKÓW
1. dlaczego junak m16 ?  (pomińcie to pytanie bo bo znam odpowiedź  ;D)  -  Ponieważ... ;)
2. jaki rocznik jest najbardziej bezawaryjny ?  -  Każdy, jeżeli o niego dbasz.  :D
3. na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę ?  -  Wsiadać, jeździć, słuchać, samo wyjdzie.  ;)
4. czy nie okaże się za słaby ?  -  Oczywiście, ale ten motocykl kupuje się dla wyglądu i naklejki.  :)
5. czy po dłuższej wycieczce nie wróci sprzęcik na lawecie?  -  Mnie się nigdy nie zdarzyło.  ;D
6. czy pomimo to że jest produkowany w Chinach sprawuje się na drodze.  -  Ja jestem zadowolony.  ;)

Ale wybór należy do Ciebie.

Pzdr.

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień 2015, 22:34 »
wcześniejsze posty i odpowiedzi (nie wiem czy w całości) znam - zwłaszcza  'POWERA"odkąd zadomowił się na forum z ze swoim nowym zakupem. Ale skoro w tych tematach nic się nie zmienia to utwierdzacie mnie w przekonaniu że warto go kupić. 
Nie wiem Łysy czy do zlotu będę już szczęśliwym posiadaczem ale dzięki za zaproszenie.
Wszystko zależy czy wyhaczę coś w dobrej cenie.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2015, 22:37 »
Nemook kiedyś wspominał coś o sprzedaży.
30 km ode mnie stoi w salonie 2011 za 9999 pln - nówka bez przebiegu i 2 latami gwarancji.

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwiecień 2015, 22:45 »
z moim skromnym budżecie cena jest trochę za wysoka :((((
Ale na szczęście jest jest OLX  i  allegro. Trzeba monitorować.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień 2015, 15:38 »
Ano trzeba. Njanizsza znana mi oferta tyo było 4 tysie zza zepsutego. Poszedł jak świeże bułeczki.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwiecień 2015, 16:49 »

1. dlaczego junak m16 ?  (pomińcie to pytanie bo bo znam odpowiedź  ;D)
2. jaki rocznik jest najbardziej bezawaryjny ?
3. na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę ?
4. czy nie okaże się za słaby ?
5. czy po dłuższej wycieczce nie wróci sprzęcik na lawecie?
6. czy pomimo to że jest produkowany w Chinach sprawuje się na drodze.
Witam
1.Bo bardzo mi sie podoba
2.Ja mam 2012 od tego rocznika poprawiono przednie zawieszenie (odrobine dluzsze lagi)
3.Jak uzywany to na wszystko
4.w/g mnie , czyli faceta po 40tce ktoremu juz nie w głowie szalenstwa jest w sam raz
5. moj zawsze wracal na kołach (odpukac)
6. wady swoje ma ale z ta chinszczyzna to mocno ludziska wyolbrzymiaja i moje moto chodzi bez zarzutu
lwg
Nie da Ci żona, nie da Ci matka , tego co może dać sąsiadka :)

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Kwiecień 2015, 10:55 »
Dzięki phantom72 za odpowiedź i utwierdzenie mnie w zakupie. Mam nadzieję, że już w przyszłym miesiącu będę jego szczęśliwym posiadaczem :)

Offline Pesto

• Poczatkujacy
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwiecień 2015, 13:11 »
Witam,

pytanie dlaczego chyba jest zbędne. Nie ma lepszego motocyklu niż Junak. Teraz ceny chodzą naprawdę wysoko. Moda na Junaki.

Książki do patofizjologi http://www.medpharm.pl/44-patofizjologia i dietetyki http://www.medpharm.pl/37-dietetyka
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2016, 15:01 wysłana przez Pesto »

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwiecień 2015, 09:07 »
Dzięki phantom72 za odpowiedź i utwierdzenie mnie w zakupie. Mam nadzieję, że już w przyszłym miesiącu będę jego szczęśliwym posiadaczem :)
Nie ma za co , rok temu mialem taki sam dylemat jak Ty,trafilem na to forum, poczytalem i tez kupilem M16 .Ciesze sie nim do dzis nawet pomimo to ze dokupilem drugie moto i poczatkowo wydawalo mi sie ze Junak trafi do "żyda" jednak tak sie nie stalo i daje mi nawet wiecej radosci niz Yamaha bo zawsze mozna w nim cos pogrzebac , ewentualnie cos zmienic (dzis odbieram pake z wydechami od Frankiego:) a spalanie zaskoczy Cie bardzo pozytywnie ,Moja M16 pali sporo mniej niz skuter ktorego do niedawna posiadałem i zadowala sie 3,2-3,5l przy normalnej jezdzie
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2015, 09:13 wysłana przez phantom72 »
Nie da Ci żona, nie da Ci matka , tego co może dać sąsiadka :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwiecień 2015, 10:29 »
Ja mam M11 to prawie to samo :)

1 - Do niedawna Junki był najtańszym nowym moto jakie można było kupić zamiast używek niewiadomego lub wiadomego pochodzenia.
2 - Tu nie pomogę ale tam chyba za bardzo nie ma się co zepsuć.
3 - Zwróć uwagę przy nowym na stopień dokręcenia śrub.
4 - Za słaby do czego :) - ja najbardziej lubię latać 80 max. 90 km/h i tutaj spokojnie Junk daje radę. Powyżej 100-110 na GPSie już zaczyna się niefajnie ale da radę polecieć jak ktoś chce.
5 - Mój wyrzygał na pierwszej jeździe cały płyn chłodniczy ze zbiornika wyrównawczego i leciał dalej - zalany przez przypadek ON (wyssałem własnymy ustami cały bak ON) zalałem PB i też leciał dalej :)
6 - jak będziesz szanował sprzęta to i on Ciebie uszanuje :)

Junk ma dużą wartość sentymentalną - gdzie nie zaparkujesz od razu zlatują się ludzie - baaa nawet na światłach puszkarze opuszczają szyby i pytają się co to za sztuka.
Ja najbardziej lubię gdzieś zaparkować na deptaku i lookać z oddali jakie zinteresowanie Junk wprowadza do lokalnej społeczności.
I jeszcze taki myk zauważyłem że jak na Junkersa wsiadam i robię procedurę przedstartową (kask, rękawice, odpalenie zapłonu) to jakoś nagle Panowie zwalniają kroku albo i przystają żeby posłuchać jak odpalony pracuje :) - a to już jest bezcenne :).

Ogólnie ja tam jestem pozytywnie do świata nastawiony i często gęsto jak widzę że ktoś z małym dzieckiem przystaje a młody krzyczy (dzieciaki są spontaniczne i szczere) Tata Tata ale fajny motor. To się pytam chcesz odpalić :) i jak rodzic pozwoli to biorę delikwenta sadzam na siodle (sam siadam na kanapie pasażera zrzucam na luz wciskam sprzęgło i nożny) i daje mu wcisnąć starter - miny dzieciaków wtedy bezcenne :).

Także kupuj i sam obserwuj co się dzieje jak Junka z garażu wypuścisz :).

A teraz mam szczwany plan przerobienia mojego (już nawet na OTOMOTO był) na coś takiego :) i zostawiam go sobie na zawsze :).

http://www.custom-choppers.fr/lib/copyright_img/copyright.php?supplier=BlueCollarBobbers&name=bobber_125_rebel_v1-3.jpg

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Kwiecień 2015, 12:20 »
300- kocham Cię za tą deklarację :)
Zrób go na takiego bobbera jak na tym zdjęciu :))

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Kwiecień 2015, 12:47 »
A przemyślałem temata.
I doszedłem do wniosku że przy przebiegach jakie ja robię - 1000 km rocznie - TYSIĄC :) to szkoda sprzedawać bo grosze za niego wezmę.

To co mi się podoba to albo Royal Enfield w cenie 18 000 PLN, Kawasaki W800 - 35 000 PLN, Yamaha SR 400 - 25 000 PLN.
Za Junka może z 6500 - 7500 wezmę
I teraz co ? - dołożyć 10000 do 28000 zeta żeby mieć moto którym sobie polatam kilka miesięcy w roku a który mogą mi zwinąć w 5 minut szkoda kasy.
Royal i SRka nie dadzą mi o wiele lepszych osiągów.

Także lepiej moim zdaniem włożyć 3000 - 4000 PLN w dopicowanie własnego Junka do swojego gustu i mieć jedyny taki model w Polsce a może nawet i w Europie :).

O na tym się skupię żeby nie spitolić tematu wiejskim tjuningiem.
Na razie zbieram namiary na rzemieślników (mam już gościa od siodeł :)) i na części do przeróbek.
To co niektórzy robią z Rebelkami to jest mistrzostwo świata :)

http://astraone.com/wp-content/uploads/honda-rebel-cafe-racer-kidviskous-hands-down-best-accessory-vintage-cafe-racer-10551.jpg

http://kickstart.bikeexif.com/wp-content/uploads/2010/07/honda-rebel-2.jpg

http://astraone.com/wp-content/uploads/honda-rebel-cafe-racer-1969-honda-cb350-vintage-customs-pipeburn-purveyors-of-47544.jpg

http://s533.photobucket.com/user/perattzi/media/heiwarebel01.jpg.html

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Kwiecień 2015, 15:28 »
Kocham Cię mój Bracie :D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Kwiecień 2015, 22:54 »
Chyba to siodło łyknę. Drogie ale co tam na własnej D...ie sie nie oszczędza.

http://kmleathershop.pl/pl/p/Siedzenie-HOT-BIKE/92
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2015, 22:56 wysłana przez trzysta »

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Listopad 2015, 20:34 »
Ponownie witam szanowną brać  :)
Od paru dni, w końcu zostałem właścicielem  upragnionego Junaka w kolorze ... właściwym  - ŁYSY powie Wam jaki to jest :)
Parę słów na jego temat.  zakupiłem go od 1 właściciela, 2011r, spalił mi 3,1 litra jadąc z prędkością 80-100km/h (pomiar liczony po 200km), prowadzi się rozkosznie - ale to wiecie.
Pytanie mam do was: w zbiorniku pod chłodnicą jest pojemnik na ciecz chłodząca, ile powinno jej w nim być? i jak go wymienić bądź dolać?
sorki za tak banalne pytanie ale biorąc pod uwagę moje doświadczenie z motorami to podejrzewam, że będzie ich więcej z mojej strony. i  jak przygotować junaczka  na zimę (co i jak wy to robicie)??

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Listopad 2015, 20:46 »
Po lewej stronie tak w połowie wysokości chłodnicy masz zbiorniczek z koreczkiem i tamtędy się dolewa płynu chłodzącego do tego zbiornika pod chłodnicą. Są tam znaki min max , ja leję by było do połowy.

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Listopad 2015, 21:00 »
dzięki Łysy jutro sprawdzę.