Autor W▒tek: Junak m16  (Przeczytany 2899 razy)

Offline hajer

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 38
  • Model: m16
Junak m16
« dnia: 13 Kwiecie˝ 2015, 21:21 »
Witam drogie kole┼╝anki i koleg├│w.
Zarejestrowany na forum jestem od d┼éu┼╝szego czasu, jednak┼╝e ten post jest moim pierwszym.  Z tego co wiem "┼üYSY" tu rz─ůdzi i dzi─Öki mu forum to dzia┼éa - chwa┼éa mu za to :).  Wiele mo┼╝e si─Ö mo┼╝na dowiedzie─ç.
 Ale do rzeczy:  pomimo ┼╝e nie jestem ju┼╝ najm┼éodszy postanowi┼éem zakupi─ç sw├│j pierwszy motor (prawko zrobi┼éem w zesz┼éym roku) i w zwi─ůzku z tym mam pytanie do Was w┼éa┼Ťcicieli a przede wszystkim U┼╗YTKOWNIK├ôW
1. dlaczego junak m16 ?  (pomi┼äcie to pytanie bo bo znam odpowied┼║  ;D)
2. jaki rocznik jest najbardziej bezawaryjny ?
3. na co w pierwszej kolejno┼Ťci zwr├│ci─ç uwag─Ö ?
4. czy nie okaże się za słaby ?
5. czy po dłuższej wycieczce nie wróci sprzęcik na lawecie?
6. czy pomimo to ┼╝e jest produkowany w Chinach sprawuje si─Ö na drodze.
Prosz─Ö was o w miar─Ö obiektywne odpowiedzi. POZDRAWIAM.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
Odp: Junak m16
« Odpowied╝ #1 dnia: 13 Kwiecie˝ 2015, 22:12 »
Witaj,

Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz na forum. Wa┼ékowali┼Ťmy te tematy wielokrotnie  ;)
Przyjed┼║ na zlot to b─Ödziesz m├│g┼é dowiedzie─ç si─Ö wszystkiego w realu i w przepi─Öknych okoliczno┼Ťciach :)) Pogadasz sobie z by┼éymi posiadaczami i ortodoksami mojego pokroju....
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #2 dnia: 13 Kwiecie˝ 2015, 22:19 »
Zarejestrowany na forum jestem od d┼éu┼╝szego czasu, jednak┼╝e ten post jest moim pierwszym.  Z tego co wiem "┼üYSY" tu rz─ůdzi i dzi─Öki mu forum to dzia┼éa - chwa┼éa mu za to :).  Wiele mo┼╝e si─Ö mo┼╝na dowiedzie─ç.
 Ale do rzeczy:  pomimo ┼╝e nie jestem ju┼╝ najm┼éodszy postanowi┼éem zakupi─ç sw├│j pierwszy motor (prawko zrobi┼éem w zesz┼éym roku) i w zwi─ůzku z tym mam pytanie do Was w┼éa┼Ťcicieli a przede wszystkim U┼╗YTKOWNIK├ôW
1. dlaczego junak m16 ?  (pomi┼äcie to pytanie bo bo znam odpowied┼║  ;D)  -  Poniewa┼╝... ;)
2. jaki rocznik jest najbardziej bezawaryjny ?  -  Ka┼╝dy, je┼╝eli o niego dbasz.  :D
3. na co w pierwszej kolejno┼Ťci zwr├│ci─ç uwag─Ö ?  -  Wsiada─ç, je┼║dzi─ç, s┼éucha─ç, samo wyjdzie.  ;)
4. czy nie oka┼╝e si─Ö za s┼éaby ?  -  Oczywi┼Ťcie, ale ten motocykl kupuje si─Ö dla wygl─ůdu i naklejki.  :)
5. czy po d┼éu┼╝szej wycieczce nie wr├│ci sprz─Öcik na lawecie?  -  Mnie si─Ö nigdy nie zdarzy┼éo.  ;D
6. czy pomimo to ┼╝e jest produkowany w Chinach sprawuje si─Ö na drodze.  -  Ja jestem zadowolony.  ;)

Ale wyb├│r nale┼╝y do Ciebie.

Pzdr.

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #3 dnia: 13 Kwiecie˝ 2015, 22:34 »
wcze┼Ťniejsze posty i odpowiedzi (nie wiem czy w ca┼éo┼Ťci) znam - zw┼éaszcza  'POWERA"odk─ůd zadomowi┼é si─Ö na forum z ze swoim nowym zakupem. Ale skoro w tych tematach nic si─Ö nie zmienia to utwierdzacie mnie w przekonaniu ┼╝e warto go kupi─ç. 
Nie wiem ┼üysy czy do zlotu b─Öd─Ö ju┼╝ szcz─Ö┼Ťliwym posiadaczem ale dzi─Öki za zaproszenie.
Wszystko zale┼╝y czy wyhacz─Ö co┼Ť w dobrej cenie.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #4 dnia: 13 Kwiecie˝ 2015, 22:37 »
Nemook kiedy┼Ť wspomina┼é co┼Ť o sprzeda┼╝y.
30 km ode mnie stoi w salonie 2011 za 9999 pln - n├│wka bez przebiegu i 2 latami gwarancji.

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #5 dnia: 13 Kwiecie˝ 2015, 22:45 »
z moim skromnym bud┼╝ecie cena jest troch─Ö za wysoka :((((
Ale na szcz─Ö┼Ťcie jest jest OLX  i  allegro. Trzeba monitorowa─ç.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #6 dnia: 14 Kwiecie˝ 2015, 15:38 »
Ano trzeba. Njanizsza znana mi oferta tyo by┼éo 4 tysie zza zepsutego. Poszed┼é jak ┼Ťwie┼╝e bu┼éeczki.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #7 dnia: 15 Kwiecie˝ 2015, 16:49 »

1. dlaczego junak m16 ?  (pomi┼äcie to pytanie bo bo znam odpowied┼║  ;D)
2. jaki rocznik jest najbardziej bezawaryjny ?
3. na co w pierwszej kolejno┼Ťci zwr├│ci─ç uwag─Ö ?
4. czy nie okaże się za słaby ?
5. czy po dłuższej wycieczce nie wróci sprzęcik na lawecie?
6. czy pomimo to ┼╝e jest produkowany w Chinach sprawuje si─Ö na drodze.
Witam
1.Bo bardzo mi sie podoba
2.Ja mam 2012 od tego rocznika poprawiono przednie zawieszenie (odrobine dluzsze lagi)
3.Jak uzywany to na wszystko
4.w/g mnie , czyli faceta po 40tce ktoremu juz nie w głowie szalenstwa jest w sam raz
5. moj zawsze wracal na kołach (odpukac)
6. wady swoje ma ale z ta chinszczyzna to mocno ludziska wyolbrzymiaja i moje moto chodzi bez zarzutu
lwg
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #8 dnia: 18 Kwiecie˝ 2015, 10:55 »
Dzi─Öki phantom72 za odpowied┼║ i utwierdzenie mnie w zakupie. Mam nadziej─Ö, ┼╝e ju┼╝ w przysz┼éym miesi─ůcu b─Öd─Ö jego szcz─Ö┼Ťliwym posiadaczem :)

Offline Pesto

• Poczatkujacy
  • WiadomoÂci: 1
« Odpowied╝ #9 dnia: 18 Kwiecie˝ 2015, 13:11 »
Witam,

pytanie dlaczego chyba jest zb─Ödne. Nie ma lepszego motocyklu ni┼╝ Junak. Teraz ceny chodz─ů naprawd─Ö wysoko. Moda na Junaki.

Ksi─ů┼╝ki do patofizjologi http://www.medpharm.pl/44-patofizjologia i dietetyki http://www.medpharm.pl/37-dietetyka
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2016, 15:01 wys│ana przez Pesto »

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #10 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 09:07 »
Dzi─Öki phantom72 za odpowied┼║ i utwierdzenie mnie w zakupie. Mam nadziej─Ö, ┼╝e ju┼╝ w przysz┼éym miesi─ůcu b─Öd─Ö jego szcz─Ö┼Ťliwym posiadaczem :)
Nie ma za co , rok temu mialem taki sam dylemat jak Ty,trafilem na to forum, poczytalem i tez kupilem M16 .Ciesze sie nim do dzis nawet pomimo to ze dokupilem drugie moto i poczatkowo wydawalo mi sie ze Junak trafi do "żyda" jednak tak sie nie stalo i daje mi nawet wiecej radosci niz Yamaha bo zawsze mozna w nim cos pogrzebac , ewentualnie cos zmienic (dzis odbieram pake z wydechami od Frankiego:) a spalanie zaskoczy Cie bardzo pozytywnie ,Moja M16 pali sporo mniej niz skuter ktorego do niedawna posiadałem i zadowala sie 3,2-3,5l przy normalnej jezdzie
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecie˝ 2015, 09:13 wys│ana przez phantom72 »
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2127
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #11 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 10:29 »
Ja mam M11 to prawie to samo :)

1 - Do niedawna Junki był najtańszym nowym moto jakie można było kupić zamiast używek niewiadomego lub wiadomego pochodzenia.
2 - Tu nie pomog─Ö ale tam chyba za bardzo nie ma si─Ö co zepsu─ç.
3 - Zwr├│─ç uwag─Ö przy nowym na stopie┼ä dokr─Öcenia ┼Ťrub.
4 - Za s┼éaby do czego :) - ja najbardziej lubi─Ö lata─ç 80 max. 90 km/h i tutaj spokojnie Junk daje rad─Ö. Powy┼╝ej 100-110 na GPSie ju┼╝ zaczyna si─Ö niefajnie ale da rad─Ö polecie─ç jak kto┼Ť chce.
5 - Mój wyrzygał na pierwszej jeździe cały płyn chłodniczy ze zbiornika wyrównawczego i leciał dalej - zalany przez przypadek ON (wyssałem własnymy ustami cały bak ON) zalałem PB i też leciał dalej :)
6 - jak będziesz szanował sprzęta to i on Ciebie uszanuje :)

Junk ma du┼╝─ů warto┼Ť─ç sentymentaln─ů - gdzie nie zaparkujesz od razu zlatuj─ů si─Ö ludzie - baaa nawet na ┼Ťwiat┼éach puszkarze opuszczaj─ů szyby i pytaj─ů si─Ö co to za sztuka.
Ja najbardziej lubi─Ö gdzie┼Ť zaparkowa─ç na deptaku i looka─ç z oddali jakie zinteresowanie Junk wprowadza do lokalnej spo┼éeczno┼Ťci.
I jeszcze taki myk zauwa┼╝y┼éem ┼╝e jak na Junkersa wsiadam i robi─Ö procedur─Ö przedstartow─ů (kask, r─Ökawice, odpalenie zap┼éonu) to jako┼Ť nagle Panowie zwalniaj─ů kroku albo i przystaj─ů ┼╝eby pos┼éucha─ç jak odpalony pracuje :) - a to ju┼╝ jest bezcenne :).

Og├│lnie ja tam jestem pozytywnie do ┼Ťwiata nastawiony i cz─Östo g─Östo jak widz─Ö ┼╝e kto┼Ť z ma┼éym dzieckiem przystaje a m┼éody krzyczy (dzieciaki s─ů spontaniczne i szczere) Tata Tata ale fajny motor. To si─Ö pytam chcesz odpali─ç :) i jak rodzic pozwoli to bior─Ö delikwenta sadzam na siodle (sam siadam na kanapie pasa┼╝era zrzucam na luz wciskam sprz─Ög┼éo i no┼╝ny) i daje mu wcisn─ů─ç starter - miny dzieciak├│w wtedy bezcenne :).

Tak┼╝e kupuj i sam obserwuj co si─Ö dzieje jak Junka z gara┼╝u wypu┼Ťcisz :).

A teraz mam szczwany plan przerobienia mojego (ju┼╝ nawet na OTOMOTO by┼é) na co┼Ť takiego :) i zostawiam go sobie na zawsze :).

http://www.custom-choppers.fr/lib/copyright_img/copyright.php?supplier=BlueCollarBobbers&name=bobber_125_rebel_v1-3.jpg

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #12 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 12:20 »
300- kocham Ci─Ö za t─ů deklaracj─Ö :)
Zr├│b go na takiego bobbera jak na tym zdj─Öciu :))

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #13 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 12:47 »
A przemy┼Ťla┼éem temata.
I doszedłem do wniosku że przy przebiegach jakie ja robię - 1000 km rocznie - TYSIĄC :) to szkoda sprzedawać bo grosze za niego wezmę.

To co mi si─Ö podoba to albo Royal Enfield w cenie 18 000 PLN, Kawasaki W800 - 35 000 PLN, Yamaha SR 400 - 25 000 PLN.
Za Junka mo┼╝e z 6500 - 7500 wezm─Ö
I teraz co ? - do┼éo┼╝y─ç 10000 do 28000 zeta ┼╝eby mie─ç moto kt├│rym sobie polatam kilka miesi─Öcy w roku a kt├│ry mog─ů mi zwin─ů─ç w 5 minut szkoda kasy.
Royal i SRka nie dadz─ů mi o wiele lepszych osi─ůg├│w.

Także lepiej moim zdaniem włożyć 3000 - 4000 PLN w dopicowanie własnego Junka do swojego gustu i mieć jedyny taki model w Polsce a może nawet i w Europie :).

O na tym si─Ö skupi─Ö ┼╝eby nie spitoli─ç tematu wiejskim tjuningiem.
Na razie zbieram namiary na rzemie┼Ťlnik├│w (mam ju┼╝ go┼Ťcia od siode┼é :)) i na cz─Ö┼Ťci do przer├│bek.
To co niekt├│rzy robi─ů z Rebelkami to jest mistrzostwo ┼Ťwiata :)

http://astraone.com/wp-content/uploads/honda-rebel-cafe-racer-kidviskous-hands-down-best-accessory-vintage-cafe-racer-10551.jpg

http://kickstart.bikeexif.com/wp-content/uploads/2010/07/honda-rebel-2.jpg

http://astraone.com/wp-content/uploads/honda-rebel-cafe-racer-1969-honda-cb350-vintage-customs-pipeburn-purveyors-of-47544.jpg

http://s533.photobucket.com/user/perattzi/media/heiwarebel01.jpg.html

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #14 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 15:28 »
Kocham Ci─Ö m├│j Bracie :D

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #15 dnia: 20 Kwiecie˝ 2015, 22:54 »
Chyba to siodło łyknę. Drogie ale co tam na własnej D...ie sie nie oszczędza.

http://kmleathershop.pl/pl/p/Siedzenie-HOT-BIKE/92
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecie˝ 2015, 22:56 wys│ana przez trzysta »

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #16 dnia: 06 Listopad 2015, 20:34 »
Ponownie witam szanown─ů bra─ç  :)
Od paru dni, w ko┼äcu zosta┼éem w┼éa┼Ťcicielem  upragnionego Junaka w kolorze ... w┼éa┼Ťciwym  - ┼üYSY powie Wam jaki to jest :)
Par─Ö s┼é├│w na jego temat.  zakupi┼éem go od 1 w┼éa┼Ťciciela, 2011r, spali┼é mi 3,1 litra jad─ůc z pr─Ödko┼Ťci─ů 80-100km/h (pomiar liczony po 200km), prowadzi si─Ö rozkosznie - ale to wiecie.
Pytanie mam do was: w zbiorniku pod ch┼éodnic─ů jest pojemnik na ciecz ch┼éodz─ůca, ile powinno jej w nim by─ç? i jak go wymieni─ç b─ůd┼║ dola─ç?
sorki za tak banalne pytanie ale bior─ůc pod uwag─Ö moje do┼Ťwiadczenie z motorami to podejrzewam, ┼╝e b─Ödzie ich wi─Öcej z mojej strony. i  jak przygotowa─ç junaczka  na zim─Ö (co i jak wy to robicie)??

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #17 dnia: 06 Listopad 2015, 20:46 »
Po lewej stronie tak w po┼éowie wysoko┼Ťci ch┼éodnicy masz zbiorniczek z koreczkiem i tamt─Ödy si─Ö dolewa p┼éynu ch┼éodz─ůcego do tego zbiornika pod ch┼éodnic─ů. S─ů tam znaki min max , ja lej─Ö by by┼éo do po┼éowy.

Offline hajer

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #18 dnia: 06 Listopad 2015, 21:00 »
dzięki Łysy jutro sprawdzę.