Autor W▒tek: "Systemy bezpiecze┼ästwa - za czy przeciw?"  (Przeczytany 9840 razy)

zdzichfur

• GoŠ
Odp: Odp: Je┼╝eli nie Junak to co?
« Odpowied╝ #25 dnia: 03 Listopad 2011, 00:24 »
... "indeksuj─ů si─Ö najwy┼╝ej". A my┼Ťla┼éem ┼╝e to dotyczy post├│w Zdzicha - mo┼╝e si─Ö jednak myl─Ö.

Czy pr├│bujecie mnie w co┼Ť wkr─Öci─ç ?

Offline Pumpernikiel

• Administrator
  • WiadomoÂci: 529
  • Model: Junak M16
« Odpowied╝ #26 dnia: 03 Listopad 2011, 00:29 »
Fresu - to jak twierdzic ze dzieci sie rodza w kapuscie. Niby masz prawo tak sadzic ale nie zmienia to faktu ze to nieprawda.

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 386
  • Szkie┼éko i oko ;)
  • Model: M11
« Odpowied╝ #27 dnia: 03 Listopad 2011, 00:30 »
Zdzichu :P Ty na tym forum jeste┼Ť politically correct - to ja tutaj robi─Ö za niechcianego outsidera. ;)

A Ty Pumper znowu... :o
Bo w ┼╝yciu chodzi o to, ┼╝eby nie da─ç si─Ö wydyma─ç.

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #28 dnia: 03 Listopad 2011, 00:50 »
Zdzichu :P Ty na tym forum jeste┼Ť politically correct...

Specjalnie mi to Pawe┼é robisz po tym jak napisa┼éem, ┼╝e u mnie cienko z j─Özykami i ledwo radz─Ö sobie z polskim  :P

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #29 dnia: 03 Listopad 2011, 07:40 »
Fresu - to jak twierdzic ze dzieci sie rodza w kapuscie. Niby masz prawo tak sadzic ale nie zmienia to faktu ze to nieprawda.

Dokładnie.

Fresu, ja nie wiem co napisa─ç jak przeczyta┼éem ┼╝e poradzi┼ée┼Ť sobie w sytuacjach gdy inni ludzie w dro┼╝szych autach mieli st┼éuczk─Ö.
Je┼║dzisz autem o manewrowo┼Ťci worka ziemniak├│w - nie ukrywajmy - to normalne rodzinne autko, z w─ůskim rozstawem k├│┼é w stosunku do swojej wysoko┼Ťci i ┼Ťrodka ci─Ö┼╝ko┼Ťci, w czym┼Ť takim jak dla mnie ABS i ESP to krytyczne systemy.
Ja u siebie mog─Ö wszystko poza ABS wy┼é─ůczy─ç, ale nie robi─Ö tego bo poco.
Jad─Ö sobie zim─ů, dodam lekko gazu a tu cyk - widze ┼╝e ┼Ťwieci si─Ö kontrolka trakcji - zamiast boku, drzewa i pogrzebu mam informacj─Ö ┼╝e pod ┼Ťniegiem jest l├│d. Z ABS analogicznie.
W motocyklu r├│wnie┼╝ - zamiast gleby, po┼éamanych n├│g, r─ůk, kr─Ögos┼éupa i w├│zka, otrzymujesz informacje w postaci odbicia klamki ┼╝e najecha┼ée┼Ť na plam─Ö oleju albo ┼╝e asfalt po kt├│rym jedziesz jest innego gatunku ni┼╝ si─Ö spodziewa┼ée┼Ť.
W zdecydowanej wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w to tak dzia┼éa. S─ů te┼╝ przypadki ┼╝e i to nie pomaga, ale czasami to i pacierz nie pomo┼╝e....

Ja si─Ö bardzo ciesz─Ö ┼╝e te systemy s─ů obowi─ůzkowe, wy┼é─ůczy─ç si─Ö ich nie da a ESP ma by─ç jako standard.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2011, 07:43 wys│ana przez Kyokushin »

Offline Pumpernikiel

• Administrator
  • WiadomoÂci: 529
  • Model: Junak M16
« Odpowied╝ #30 dnia: 03 Listopad 2011, 08:03 »
Ja tylko jeszcze cicho wspomne w sprawie ABSu w motocyklu ze dziala tylko na prostej, nawet na lekkim zakrecie fizyka i tak nam zafunduje glebe na sliskim.

Offline MeneL

• Priv
  • WiadomoÂci: 49
  • Model: M 16
« Odpowied╝ #31 dnia: 03 Listopad 2011, 08:10 »
Moim zdaniem: najwa┼╝niejsze to w┼é─ůczy─ç wyobra┼╝nie bo wszystkie inne systemy j─ů usypiaj─ů.

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #32 dnia: 03 Listopad 2011, 08:18 »
Zgadzam si─Ö z MeneL w 100%

Offline i

• Priv
  • WiadomoÂci: 576
« Odpowied╝ #33 dnia: 03 Listopad 2011, 08:20 »
Zgadzam si─Ö z MeneL w 100%
A ja w 50%. Wyobra┼║nia jak najbardziej ale na wszelki wypadek systemy ratunkowe mog─ů by─ç
"Nie dyskutuj z idiot─ů bo sprowadzi Ci─Ö do swojego poziomu i wygra do┼Ťwiadczeniem"

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #34 dnia: 03 Listopad 2011, 08:25 »
Zasadniczo jad─ůc motorkiem jestem bardziej skoncentrowany i skupiony w przeciwie┼ästwie do jazdy autem , na moto bardziej zwracam uwag─Ö na to co si─Ö wko┼éo dzieje staram si─Ö zachowywa─ç wi─Öksze odst─Öpy i zazwyczaj hamowanie odbywa si─Ö silnikiem   

Offline i

• Priv
« Odpowied╝ #35 dnia: 03 Listopad 2011, 08:28 »
Ja te┼╝ inaczej poruszam si─Ö na moto a inaczej samochodem (szczeg├│lnie ┼╝e moje do┼Ťwiadczenie z samochodem jest du┼╝o wi─Öksze). Autem przeje┼╝d┼╝am rocznie 70 tys. km i tak od kilkunastu ju┼╝ la, a moto mam od miesi─ůca. Natomiast uwa┼╝am, ┼╝e posiadanie ABS u  nie zaszkodzi i nie zwalnia mnie z my┼Ťlenia.
"Nie dyskutuj z idiot─ů bo sprowadzi Ci─Ö do swojego poziomu i wygra do┼Ťwiadczeniem"

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #36 dnia: 03 Listopad 2011, 08:29 »
70tys w rok  :o  ja to zrobi┼éem w 7 lat  ;D

Offline i

• Priv
« Odpowied╝ #37 dnia: 03 Listopad 2011, 08:30 »
Taka praca  ;D

Offline MeneL

• Priv
« Odpowied╝ #38 dnia: 03 Listopad 2011, 08:30 »
Nie mam nic przeciw systemom cz─Östo u┼éatwiaj─ů ┼╝ycie ale to cz┼éowiek decyduje.

Offline MeneL

• Priv
« Odpowied╝ #39 dnia: 03 Listopad 2011, 08:34 »
Ni┼╝le popychasz Iras. Mnie wychodzi ┼Ťrednio 50 ty┼Ť.

Offline i

• Priv
« Odpowied╝ #40 dnia: 03 Listopad 2011, 08:37 »
Te┼╝ sporo je┼║dzisz. Taka praca?

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkie┼éko i oko ;)
« Odpowied╝ #41 dnia: 03 Listopad 2011, 08:43 »
Mam pro┼Ťb─Ö do administratora / moderatora: ten temat brzmi "Je┼╝eli nie Junak to co?", a rozmowa o ABS jest offtopic. Prosz─Ö Was o przeniesienie post├│w od odpowiedzi #26 do #74 (w┼é─ůcznie) do odr─Öbnego tematu np. "Systemy bezpiecze┼ästwa - za czy przeciw?"
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2011, 09:01 wys│ana przez Fresu »

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #42 dnia: 03 Listopad 2011, 08:46 »
Kiedy┼Ť je┼║dzi┼éem wi─Öcej, ale i tak m├│j maksymalny roczny przebieg to by┼éo ok 25 ty┼Ť/rok. Teraz przebieg autem ┼╝eby nie sk┼éama─ç spad┼é mi do ok 6 ty┼Ť km, mo┼╝e mniej. Sklep mam blisko, robota nie daleko i teraz je┼╝d┼╝─Ö motocyklem jak pozwala pogoda, znajomi te┼╝ blisko. I oby tak zosta┼éo.

Odk─ůd mam motocykl, zrobi┼éem nim wi─Öcej km ni┼╝ autem, praca-dom i tu itam.

Offline MeneL

• Priv
« Odpowied╝ #43 dnia: 03 Listopad 2011, 08:57 »
Ulubione zaj─Öcie ale zaczyna mnie ju┼╝ m─Öczy─ç. Na drogach jest nerwowo.

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkie┼éko i oko ;)
Odp: "Systemy bezpieczeństwa - za czy przeciw?"
« Odpowied╝ #44 dnia: 03 Listopad 2011, 09:06 »
Dzi─Öki Zdzichu - to jeszcze wywal z tego w─ůtku moj─ů pro┼Ťb─Ö o przeniesienie, ┼╝eby nie za┼Ťmieca┼éa dyskusji.

A ja podziwiam ludzi, kt├│rzy zachwycaj─ů si─Ö prowadzeniem i garn─ů do k├│┼éka. Dla mnie to przykra konieczno┼Ť─ç - jak bym m├│g┼é to najch─Ötniej z szoferem, ┼╝eby m├│c sobie poczyta─ç na tylnym siedzeniu. ┼╗ebym poczu┼é dreszcz emocji to ju┼╝ musi by─ç co┼Ť sportowego, trudnego do utrzymania w ┼éapach. Ciekawe jakich emocji dostarczy mi motor?
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2011, 09:08 wys│ana przez Fresu »

zdzichfur

• GoŠ
« Odpowied╝ #45 dnia: 03 Listopad 2011, 09:10 »
Pawe┼é teraz to Ty robisz OFTOP  >:( 
i zaraz mo┼╝e wpadniesz na genialny pomys┼é za┼éo┼╝enia w─ůtku " zaw├│d kierowca "   :P

Ps
Co┼Ť pogmera┼éem i nie przenios┼éo mi tematu do wszystkich post├│w  :-\

Offline MeneL

• Priv
« Odpowied╝ #46 dnia: 03 Listopad 2011, 09:18 »
Fresu ┼╝eby robi─ç co┼Ť dobrze trzeba to lubi─ç. Co do tego jakich emocji dostarczy ci moto to mam mieszane uczucia.

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #47 dnia: 03 Listopad 2011, 09:55 »
Kwestia auta - Fresu - jak m─Öcz─ů Ci─Ö codzienne do jazdy to kup auto w kt├│rym b─Ödziesz przyjemno┼Ť─ç z jazdy czerpa┼é.
┼╗eby mie─ç przyjemno┼Ť─ç nawet z dojazdu do pracy, nie musisz jecha─ç 200km/h autem kt├│re trudno utrzyma─ç w ┼éapach. Wystarczy ┼╝e b─Ödzie to auto w kt├│rym b─Ödziesz dobrze sie czu┼é, b─Ödzie ┼éadne i b─Ödzie si─Ö fajnie prowadzi─ç. Wtedy nawet 30km/h w korku b─Ödzie do zniesienia.

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkie┼éko i oko ;)
« Odpowied╝ #48 dnia: 03 Listopad 2011, 10:16 »
Zdzichu a jak napisz─Ö, ┼╝e rocznie robi─Ö 30 ty┼Ť. km, ale ┼╝aden z tych kilometr├│w mnie nie rajcuje, to b─Ödzie ju┼╝ correct [= prawid┼éowo]? ;)

Kwestia auta - Fresu - jak m─Öcz─ů Ci─Ö codzienne do jazdy to kup auto w kt├│rym b─Ödziesz przyjemno┼Ť─ç z jazdy czerpa┼é.

Andrzej nie ma takiego. Mo┼╝e sportowe, ale tylko wtedy gdy s─ů warunki do szybkiej i wymagaj─ůcej jazdy. Nawet jak kiedy┼Ť jecha┼éem Bentleyem Continentalem to by┼éo fajnie przez 5 min, a potem zacz─ů┼éem si─Ö stresowa─ç czy go kto┼Ť nie obetrze, stuknie drzwiami na parkingu, a jak bym nie daj Bo┼╝e zacz─ů┼é si─Ö zastanawia─ç czy go kto┼Ť zakosi, to bym by┼é chory. A komfort Bentleya w d┼éu┼╝szym u┼╝ytkowaniu powszednieje: fotel to fotel, kierownica to kierownica... Z ulg─ů przesiad┼éem si─Ö do mojego Picasso, kt├│ry jest dla mnie wystarczaj─ůco komfortowy a z┼éodzieje omjaj─ů go wielkim ┼éukiem. Natomiast dalszy kierunek to Dacia Duster .

Mo┼╝e ja jestem zorientowany na ludzi a mniej na motoryzacj─Ö? Co do motoru to te┼╝ dla mnie eksperyment - nigdy poza kursem nie je┼║dzi┼éem, a przyjemno┼Ť─ç zacz─ů┼éem odczuwa─ç dopiero na ostatnich jazdach, jak mi instruktor pofolgowa┼é. Dla mnie to kolejny sprz─Öt do je┼╝d┼╝enia. Pewnie podobnie by┼éoby z helikopterem ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2011, 10:22 wys│ana przez Fresu »

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #49 dnia: 03 Listopad 2011, 10:21 »
Fresu, to tak jak dobre buty.
W dobrych butach ci si─Ö dobrze chodzi. Nie musisz by─ç fanem but├│w i si─Ö w nie wczuwa─ç, ┼╝eby spacer by┼é przyjemny, ale jak za┼éo┼╝ysz w zim─Ö sanda┼éy ze skarpetami, przyjemno┼Ťci nie odczujesz.