Autor Wątek: Czego mozesz sie spodziewac kupujac Junaka M16  (Przeczytany 14567 razy)

Offline Pumpernikiel

• Administrator
  • Model: Junak M16
Czego mozesz sie spodziewac kupujac Junaka M16
« dnia: 04 Listopad 2011, 21:06 »
1. braku malej drucianej przelotki pod dolna polka kierownicy, w salonie brakowalo w dwoch Junakach na szesc sztuk. Efekt to zmasakrowana zgilotynowana linka szybkosciomierza po ... 7km przebiegu.

2. tracej stopki - dotyczy to losowych egzemplarzy, sprawca jest nadlew technologiczny akurat w miejscu oparcia stopki po zamknieciu. Jak sie w chinach nalalo tak trze. Da sie poprawic w 3 minuty szlifierka.

3. lancucha z prasowanego ryzu, dociaganie bylo konieczne co 50km. Po 200 km chyba juz sie wyciagnal ile mial, ulozyl i na razie jest spokoj. Wyciagal sie na dodatek nieregularnie czego efektem bylo urocze wzz, wzzz, wzzz, wzzz.

4. zle wyregulowanego tylnego zawieszenia, do regulacji potrzebny specjalny klucz - regulacja to 15 minut klniecia z powodu kiepskiego dostepu. Reguluje sie zarowno stopien napiecia sprezyny jak i wysokosc zawieszenia.

5. opon z mieszanki ktora posiada dziwne wlasciwosci, jest miekka i jednoczesnie slabo przyczepna co zasadniczo sobie przeczy. Uroczo piszczy przy hamowaniu jak zablokowane kola naczepy TIRa

6. nie skrecenia! karteru silnika!  z glupia frant sprawdzilem sruby i kluczem dynamometrycznym doszlo jakies 80% srub  :o - to juz pasy na dupe dla importera za brak kontroli jakosci

7. zle zamocowanego przewodu hamulcowego tylnego - smrod przypalonej gumy dal mi znac ze niedlugo strace z tylu hamulec, szczescie ze nie w trakcie hamowania

8. braku srub, u mnie brakowalo jednej sruby oslony lancucha

9. problemow ze zmiana biegow, skomplikowany system popychaczowo, orczykowo, pociagowy nie pomaga w precyzji dzialania, trzeba wrocic do korzeni czyli zrobic jak w wersji USA sterowanie bezposrednie

10. zdziwienia na stacji paliw, do baku wchodzi okolo 9 litrow paliwa do dolnej krawedzi przelewu mimo deklarowanej znacznie wiekszej pojemnosci

11. zlej lub wogole braku regulacji wskaznika paliwa, przy pierwszym tankowaniu serwisy to reguluja ale ogolnie porazka zeby nie bylo fabrycznej kalibracji wskaznika

12. zajebistego fanu, przyjemnego turlania sie i wiecznego banana na twarzy

13. mega niskiego zuzycia paliwa jak na motocykl

14. osiagow idealnych dla poczatkujacych i dla osob z kryzysem wieku sredniego lub czlonkow klubu Wild Hogs

na pytanie czy kupilbys ponownie ten model odpowiem ze zdecydowanie tak, znalezione usterki sa latwe do wyeliminowania a dwa lata gwarancji tez zapewniaja spokoj ducha

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkiełko i oko ;)
  • Model: M11
Odp: Czego mozesz sie spodziewac kupujac Junaka M16
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2011, 21:21 »
:( Trochę tego dużo... Pumpernikiel może byś wysłał to info do Almotu w imieniu forum? Piszą na swojej stronie, że są otwarci na krytykę i wnioski, które mają poprawić jakość ich produktów.
Bo w życiu chodzi o to, żeby nie dać się wydymać.

Offline DamianM16

• Uzytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2011, 16:08 »
Z tego co pamiętam to dochodzi jeszcze konieczność wyważenia tylnego koła.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2011, 17:29 »
nie w każdym przypadku ale warto sprawdzić.
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

Offline Jaro

• Priv
  • Model: M16 czarny i BMW R1200GS
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2011, 06:51 »
Witam kolegów
W piątek 4 listopada minął rok od kiedy jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego M16.
Wczoraj nakręciłem kolejne 190 km i dobijam do 4000 km.
I w tym momencie muszę co niektórych zmartwić, po roku eksploatacji nic złego się nie dzieje,
opisywane przez Was problemy z hamulcami,luźnymi śrubkami,łańcuchem,czy źle wchodzącymi biegami w moim egzemplarzu nie istnieją.
Jedyne co poprawiłem to regulacja dźwigni zmiany biegów,bo but nie wchodził i tyle.
Gość w serwisie w Świdnicy raz naciągnął łańcuch, i dopompował tylne koło, ogólnie był mile zaskoczony jakością wykonania.
Myślę ,że kłopoty z junakami są wynikiem luzackiego montażu w Almocie,pierwsze sztuki składali dokładniej

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2011, 20:25 »
Do listy rzeczy ktore trzeba na dzien dobry zmienic trzeba dopisac rowniez przednia lampe.

W rowerach sa jasniejsze, bezpieczna predkosc w ciemnosciach to max 60-80kmh pod warunkiem ze nie ma zbyt wielu zakretow. Realnie zasieg dobrej widocznosci swiatla to 10-15 metrow.

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopad 2011, 20:40 »
o tak Pumper, lampa do wymiany na dzień dobry.

Kyokushin

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopad 2011, 21:00 »
na dzień dobry po pierwsze primo to te klocki z prasowanego ryżu są do wymiany.

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień 2011, 22:07 »
Zabralem sie za wymiane gniazd bezpiecznikow na porzadne i uporzadkowanie kabelkologii i...

kolejne niespodzianki (fotki pozniej)

- przycisniete odpowietrzenie baku przez akumulator, bylo prawie niedrozne

- scisnieta opaska plastikowa odma z silnika do filtra - ledwo drozne

- filtr gabkowy nie nasaczony olejem

- wtyczka od regulatora alternatora opaska zamocowana tuz nad lancuchem, nie musze wspominac ze cala zasyfiona blotem, wystarczy ja przelozyc wyzej obok modulu i problem znika

- przerywacz kierunkowskazow luzem nie wlozony w swoje miejsce

- laczenia kabli nie osloniete izolacja
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2012, 08:21 wysłana przez Pumpernikiel »

Offline Łysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudzień 2011, 23:13 »
Pumper, nie ma fotek :(

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkiełko i oko ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Grudzień 2011, 00:35 »
A ja bym to wszystko co wykrył Pumper opisał w mailu do Almotu z delikatną sugestią, że powinno się ich kopnąć w dupę za jakość montażu i nadzór nad pracownikami. Chwalą się jaką to oni mają kontrolę jakości, a to jakość motorów jest ok a do bani zdolność polskich montażystów. Na zachętę napisałbym, że zgłaszają się do naszego forum różne gazety motoryzacyjne z prośbami o opinie o jakości Junaków i albo się wezmą za jakość montażu, albo ich obsmarujemy w prasie.

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Grudzień 2011, 06:38 »
...albo się wezmą za jakość montażu, albo ich obsmarujemy w prasie.

Powialo groza :)

Musza sie sprezyc bo faktycznie straca jednego klienta na M11 i spadna im obroty.

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkiełko i oko ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień 2011, 09:49 »
Pumper, a ty wiesz chcociaż co to jest presja konsumencka? I jak działają organizacje konsumenckie? I czemu koncerny motoryzacyjne prowadzą akcje naprawcze? Podpowiem... bo dbają o swoją opinię w prasie. A jak my będziemy robić za frajerów to Almot nic nie zmieni. Szczególnie jak się dowie, że na takim forum jest niejaki Pumpernikiel, który pręży muskuły w wątkach o zbiorczym tytule "Zrób to sam i nie zawracaj d... Almotowi".
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2011, 09:51 wysłana przez Fresu »

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Grudzień 2011, 10:28 »
Fresu czy kiedykolwiek zglaszales jakakolwiek reklamacje lub potem szarpales sie u rzecznika lub w sadzie o to?

Caly czas bazujesz na czysto teoretycznych farmazonach wypisanych w Internecie.

Goscie z almotu sa swiadomi ze jakosc chinskiej produkcji jest rozna, widocznie nie maja mocy zeby rozbierac kazde moto na czesci i sprawdzac lub poprawiac. Tym bardziej jak na 100 sztuk 5 bedzie spapranych przez chinskie male raczki.

Jako maly odbiorca w porownaniu z innymi tych moto nie maja zadnej sily przebicia i nie sa w stanie wplynac na jakiekolwiek zmiany w produkcji.

Z doswiadczenia z importem z chin - skoro sie sprzedaje i fabryka ma zbyt to nie ma zmian a kazdy maly importer jest wrzodem na dupie ktorego sie ignoruje obojetnie jak bedzie krzyczal. Chcesz to kupuj, nie chcesz to spadaj - to stanowisko CHRL.

Jedyny zonk to niepotrzebne chwalenie sie almotu montazem lub kontrola w Polsce. Tak jak moto przychodzi w skrzyni tak pewnie jedzie dalej do dystrybutorow. Nie ma wykresow z hamowni kazdego egzemplarza, zaden egzemplarz nie jest skladany recznie lub kontrolowany w PL.

Kyokushin

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Grudzień 2011, 11:24 »
Jak wiadomo, z chinami bywa rożnie, ale finalnie oni mają moto w PL, oni je sprzedają, mają więc możliwość skontrolowania jakości, choćby miało to i polegać na odkręceniu każdej śrubki i przykręceniu jej jeszcze raz. To ich obowiązek, twierdzą że to robią, więc ma tak być, a koszty tej operacji to ich problem, oni decydują o finalnej cenie tak, żebym im to się miało opłacać.

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkiełko i oko ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudzień 2011, 12:03 »
Cytuję za stroną Almotu: http://www.almot.pl/

"VI. Sukcesy
Rok 1999 uzyskany tytuł firmy FAIR PLAY
Rok 2002 nadany w Brukseli przez TÜV Cert certyfikat jakości ISO 9001:2000.
Rok 2003 uzyskanie tytułu SOLIDNA FIRMA w ramach programu BIAŁA LISTA.
Rok 2008 uzyskanie międzynarodowej nagrody Leader in Prestige and Quality 2008

Osiągnięcia te możliwe były przede wszystkim dzięki prowadzeniu działalności od początku istnienia firmy bez jakichkolwiek zaległości płatniczych wobec kontrahentów, załogi, banków i jednostek budżetowych oraz dzięki doskonałej jakości naszych produktów, a w szczególności wyspecjalizowanej i zintegrowanej załodze firmy, co cenimy szczególnie wysoko."

No i gdzie to się podziało?
Mój kolega z Kanady, który tutaj przyjechał pracować powiedział jedną mądrą rzecz: "Jak się nie będziecie awanturować o jakość usług i produktów, to w tym kraju nic się nie zmieni."

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Grudzień 2011, 10:34 »
...A jak my będziemy robić za frajerów to Almot nic nie zmieni. Szczególnie jak się dowie, że na takim forum jest niejaki Pumpernikiel, który pręży muskuły w wątkach o zbiorczym tytule "Zrób to sam i nie zawracaj d... Almotowi".

Nie widze ujmy w tym aby pomoc innym w drobnych modyfikacjach i poprawkach.
Rowniez chce pomoc ludziom podjac swiadoma decyzje o zakupie M16 bo wiekszosc negatywnych opinii w internecie to emocjonalne wypowiedzi ludzi ktorzy w zyciu nie dotykali nawet Tego motocykla.

Nadal uwazam ze to kawal dobrego metalu. A jego prostota jest zaleta.

Offline Grisza

• Priv
  • Model: Yamaha xvs950, M16
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Grudzień 2011, 11:39 »
Zgadzam się całkowicie. Najważniejsze, żeby podejmować świadomą decyzję o zakupie. Wtedy nie ma powodu do późniejszych frustracji.

A swoją drogą to taki zupełnie prosty to on już nie jest. Wtrysk paliwa z modułem "16-bit, 40 MHz microprocessor with up to 256K flash memory ... software can be configured ..." oznacza, że byle kowal już tego nie naprawi ;)

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Grudzień 2011, 12:28 »
Uwierz mi ze mt05 delphi to mega prosty kalkulator i jest stosowany na swiecie w tak duzej ilosci sprzetow lacznie z harley davidson ze to naprawde niezawodny wtrysk.

Najslabszym ogniwem jest pompa wtryskowa, o to trzeba dbac. Nie lac syfu do baku, nie jezdzic do konca paliwa!!!!!!!!

Offline Kogut

• Uzytkownik
  • Model: M-11
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Styczeń 2012, 20:00 »
Kyokushin i Fresu mają racje
Jeśli my będziemy obojętni to pewnego pięknego dnia jakaś śrubka odpadnie i będzie o 1 punkt % więcej na statystyce zgonów.
Moim skromnym zdaniem powinniśmy zebrać wszystkie nasze uwagi i zastrzeżenia i przesłać je Almotowi.
Natomiast Almot musi podejść do sprawy jak każda  szanująca się firma.
Przecież my jako użytkownicy Junaka nie chcemy go zniszczyć ale chcemy aby jako maszyna był jak najbliżej doskonałości.
więc prosze was zaprzestańmy kłótni i zróbmy wszystko aby usłyszano nasz głos i aby nowe modele były robione z głową a nie tylko bezmyślnie kopiowane.
Prosze was przemyślcie to

Kyokushin

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Styczeń 2012, 20:38 »
Ogólnie trochę się zebrało, ja chyba trafiłem na jakiś udany egzemplarz, nic się nie dzieje, nie było problemów z niczym, zastrzeżenie właściwie mam tylko do klocków i opon, fakt te rzeczy są bardzo ważne, ale po prostu wystarczyło by jakby były zastosowane inne.

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Styczeń 2012, 21:23 »
Kyokushin ja moich baboli tez bym nie wykryl gdybym nie grzebal. Sprzet zapala, jezdzi, nawija.

A grzebie bo nie lubie niespodzianek np. na wyjezdzie po Szwecji i wole wczesniej sprzet zweryfikowac.

Kogut jezeli czujesz taka potrzebe to napisz do Almotu sam.  Ja jakos nie odczuwam potrzeby, sprzet jezdzi, banana na gebie robi, grzebac nie trzeba tylko jezdzic od przegladu do przegladu wokol komina. Uwierzcie mi, nie chcielibyscie zobaczyc jakosci chinskiego skutera. Strach ze tym dzieciaki jezdza i nie gina. Junak przy tym to jak lexus.

Ogarnalem troche mechanicznie Junaka i to naprawde kawal dobrego zelaza jak na produkt z CHRL
Elektryka poza luznymi zlaczami czy zle poprowadzonymi kablami jest mega prosta jak drut.

A klocki sa mega do dupy, dzisiaj jak wracalem wieczorem moto znad morza zaczelo padac i wiac, dwa razy kola sie zblokowaly przy hamowaniu ale moze po prostu za bardzo cisnalem chcac uciec przed deszczem :)

Kyokushin

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Styczeń 2012, 23:18 »
pumper, zmień w koncu te klocki, zamow sobie je tam gdzie ja kupowalem, mówie ci, duzo lepiej się będziesz czuł na tym motorze, mając świadomość że jak coś cię zaskoczy to koła ci nie zablokują w nieprzewidywalny sposób, tym bardziej że widze że i po deszczu śmigasz czasami i po nawierzchniach różnych.

Jak się nic nie dzieje to sobie można i butami hamować i jest ok, te klocki zmieniają diametralnie postać rzeczy w sytuacjach podbramkowych, albo jak właśnie hamujesz i źle ocenisz nawierzchnie, te ori to od razu blokada i pozamiatane, na tych łatwiej to wyczuć.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2012, 23:22 wysłana przez Kyokushin »

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Luty 2012, 22:16 »
dzisiaj sie skonczyl elektrowentylator, podczas przepalania moto zaczal uroczo piskac wyraznie sie zacierajac i zwalniajac...

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Maj 2014, 13:12 »
Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i od niedawna ,a właściwie kupując skuter Junak 607 który służy mi do jeżdżenia na ryby zwróciłem uwagę na białego M16.
Od tamtej chwili nie mogę przestać o nim myśleć i coraz poważniej zastanawiam się nad jego zakupem.Motocykl ma mi służyć do pojechania tu czy tam , generalnie odcinki  max do 150 km,jazda rekreacyjna bez zbędnych szaleństw ale zapewniająca w miarę komfortowe wyprzedzanie na trasie.
Moim ostatnim i jedynym motocyklem była przeszło 20 lat temu Jawa 350 i szczerze mówiąc nie bardzo wiem czego spodziewać się po tym Junaku.
Nie interesują mnie żadne używane japonce a na nowego mnie nie stać, chce tego Junaka bo bardzo mi się podoba.
Będę wdzięczny, za wszelkie info na jego temat, w szczególności jakie zapewnia osiągi mając na sobie przeszło 100 kg "balast"
Pozdrawiam
Nie da Ci żona, nie da Ci matka , tego co może dać sąsiadka :)