Autor W▒tek: Czego mozesz sie spodziewac kupujac Junaka M16  (Przeczytany 14767 razy)

Offline Pumpernikiel

• Administrator
  • WiadomoÂci: 529
  • Model: Junak M16
Czego mozesz sie spodziewac kupujac Junaka M16
« dnia: 04 Listopad 2011, 21:06 »
1. braku malej drucianej przelotki pod dolna polka kierownicy, w salonie brakowalo w dwoch Junakach na szesc sztuk. Efekt to zmasakrowana zgilotynowana linka szybkosciomierza po ... 7km przebiegu.

2. tracej stopki - dotyczy to losowych egzemplarzy, sprawca jest nadlew technologiczny akurat w miejscu oparcia stopki po zamknieciu. Jak sie w chinach nalalo tak trze. Da sie poprawic w 3 minuty szlifierka.

3. lancucha z prasowanego ryzu, dociaganie bylo konieczne co 50km. Po 200 km chyba juz sie wyciagnal ile mial, ulozyl i na razie jest spokoj. Wyciagal sie na dodatek nieregularnie czego efektem bylo urocze wzz, wzzz, wzzz, wzzz.

4. zle wyregulowanego tylnego zawieszenia, do regulacji potrzebny specjalny klucz - regulacja to 15 minut klniecia z powodu kiepskiego dostepu. Reguluje sie zarowno stopien napiecia sprezyny jak i wysokosc zawieszenia.

5. opon z mieszanki ktora posiada dziwne wlasciwosci, jest miekka i jednoczesnie slabo przyczepna co zasadniczo sobie przeczy. Uroczo piszczy przy hamowaniu jak zablokowane kola naczepy TIRa

6. nie skrecenia! karteru silnika!  z glupia frant sprawdzilem sruby i kluczem dynamometrycznym doszlo jakies 80% srub  :o - to juz pasy na dupe dla importera za brak kontroli jakosci

7. zle zamocowanego przewodu hamulcowego tylnego - smrod przypalonej gumy dal mi znac ze niedlugo strace z tylu hamulec, szczescie ze nie w trakcie hamowania

8. braku srub, u mnie brakowalo jednej sruby oslony lancucha

9. problemow ze zmiana biegow, skomplikowany system popychaczowo, orczykowo, pociagowy nie pomaga w precyzji dzialania, trzeba wrocic do korzeni czyli zrobic jak w wersji USA sterowanie bezposrednie

10. zdziwienia na stacji paliw, do baku wchodzi okolo 9 litrow paliwa do dolnej krawedzi przelewu mimo deklarowanej znacznie wiekszej pojemnosci

11. zlej lub wogole braku regulacji wskaznika paliwa, przy pierwszym tankowaniu serwisy to reguluja ale ogolnie porazka zeby nie bylo fabrycznej kalibracji wskaznika

12. zajebistego fanu, przyjemnego turlania sie i wiecznego banana na twarzy

13. mega niskiego zuzycia paliwa jak na motocykl

14. osiagow idealnych dla poczatkujacych i dla osob z kryzysem wieku sredniego lub czlonkow klubu Wild Hogs

na pytanie czy kupilbys ponownie ten model odpowiem ze zdecydowanie tak, znalezione usterki sa latwe do wyeliminowania a dwa lata gwarancji tez zapewniaja spokoj ducha

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 386
  • Szkie┼éko i oko ;)
  • Model: M11
Odp: Czego mozesz sie spodziewac kupujac Junaka M16
« Odpowied╝ #1 dnia: 04 Listopad 2011, 21:21 »
:( Troch─Ö tego du┼╝o... Pumpernikiel mo┼╝e by┼Ť wys┼éa┼é to info do Almotu w imieniu forum? Pisz─ů na swojej stronie, ┼╝e s─ů otwarci na krytyk─Ö i wnioski, kt├│re maj─ů poprawi─ç jako┼Ť─ç ich produkt├│w.
Bo w ┼╝yciu chodzi o to, ┼╝eby nie da─ç si─Ö wydyma─ç.

Offline DamianM16

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 17
« Odpowied╝ #2 dnia: 06 Listopad 2011, 16:08 »
Z tego co pami─Ötam to dochodzi jeszcze konieczno┼Ť─ç wywa┼╝enia tylnego ko┼éa.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #3 dnia: 06 Listopad 2011, 17:29 »
nie w ka┼╝dym przypadku ale warto sprawdzi─ç.
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

Offline Jaro

• Priv
  • WiadomoÂci: 203
  • Model: M16 czarny i BMW R1200GS
« Odpowied╝ #4 dnia: 07 Listopad 2011, 06:51 »
Witam koleg├│w
W pi─ůtek 4 listopada min─ů┼é rok od kiedy jestem szcz─Ö┼Ťliwym posiadaczem czarnego M16.
Wczoraj nakręciłem kolejne 190 km i dobijam do 4000 km.
I w tym momencie muszę co niektórych zmartwić, po roku eksploatacji nic złego się nie dzieje,
opisywane przez Was problemy z hamulcami,lu┼║nymi ┼Ťrubkami,┼éa┼äcuchem,czy ┼║le wchodz─ůcymi biegami w moim egzemplarzu nie istniej─ů.
Jedyne co poprawiłem to regulacja dźwigni zmiany biegów,bo but nie wchodził i tyle.
Go┼Ť─ç w serwisie w ┼Üwidnicy raz naci─ůgn─ů┼é ┼éa┼äcuch, i dopompowa┼é tylne ko┼éo, og├│lnie by┼é mile zaskoczony jako┼Ťci─ů wykonania.
My┼Ťl─Ö ,┼╝e k┼éopoty z junakami s─ů wynikiem luzackiego monta┼╝u w Almocie,pierwsze sztuki sk┼éadali dok┼éadniej

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowied╝ #5 dnia: 28 Listopad 2011, 20:25 »
Do listy rzeczy ktore trzeba na dzien dobry zmienic trzeba dopisac rowniez przednia lampe.

W rowerach sa jasniejsze, bezpieczna predkosc w ciemnosciach to max 60-80kmh pod warunkiem ze nie ma zbyt wielu zakretow. Realnie zasieg dobrej widocznosci swiatla to 10-15 metrow.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #6 dnia: 30 Listopad 2011, 20:40 »
o tak Pumper, lampa do wymiany na dzień dobry.

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #7 dnia: 30 Listopad 2011, 21:00 »
na dzie┼ä dobry po pierwsze primo to te klocki z prasowanego ry┼╝u s─ů do wymiany.

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowied╝ #8 dnia: 29 Grudzie˝ 2011, 22:07 »
Zabralem sie za wymiane gniazd bezpiecznikow na porzadne i uporzadkowanie kabelkologii i...

kolejne niespodzianki (fotki pozniej)

- przycisniete odpowietrzenie baku przez akumulator, bylo prawie niedrozne

- scisnieta opaska plastikowa odma z silnika do filtra - ledwo drozne

- filtr gabkowy nie nasaczony olejem

- wtyczka od regulatora alternatora opaska zamocowana tuz nad lancuchem, nie musze wspominac ze cala zasyfiona blotem, wystarczy ja przelozyc wyzej obok modulu i problem znika

- przerywacz kierunkowskazow luzem nie wlozony w swoje miejsce

- laczenia kabli nie osloniete izolacja
« Ostatnia zmiana: 02 Stycze˝ 2012, 08:21 wys│ana przez Pumpernikiel »

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #9 dnia: 29 Grudzie˝ 2011, 23:13 »
Pumper, nie ma fotek :(

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkie┼éko i oko ;)
« Odpowied╝ #10 dnia: 30 Grudzie˝ 2011, 00:35 »
A ja bym to wszystko co wykry┼é Pumper opisa┼é w mailu do Almotu z delikatn─ů sugesti─ů, ┼╝e powinno si─Ö ich kopn─ů─ç w dup─Ö za jako┼Ť─ç monta┼╝u i nadz├│r nad pracownikami. Chwal─ů si─Ö jak─ů to oni maj─ů kontrol─Ö jako┼Ťci, a to jako┼Ť─ç motor├│w jest ok a do bani zdolno┼Ť─ç polskich monta┼╝yst├│w. Na zach─Öt─Ö napisa┼ébym, ┼╝e zg┼éaszaj─ů si─Ö do naszego forum r├│┼╝ne gazety motoryzacyjne z pro┼Ťbami o opinie o jako┼Ťci Junak├│w i albo si─Ö wezm─ů za jako┼Ť─ç monta┼╝u, albo ich obsmarujemy w prasie.

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowied╝ #11 dnia: 30 Grudzie˝ 2011, 06:38 »
...albo si─Ö wezm─ů za jako┼Ť─ç monta┼╝u, albo ich obsmarujemy w prasie.

Powialo groza :)

Musza sie sprezyc bo faktycznie straca jednego klienta na M11 i spadna im obroty.

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkie┼éko i oko ;)
« Odpowied╝ #12 dnia: 30 Grudzie˝ 2011, 09:49 »
Pumper, a ty wiesz chcocia┼╝ co to jest presja konsumencka? I jak dzia┼éaj─ů organizacje konsumenckie? I czemu koncerny motoryzacyjne prowadz─ů akcje naprawcze? Podpowiem... bo dbaj─ů o swoj─ů opini─Ö w prasie. A jak my b─Ödziemy robi─ç za frajer├│w to Almot nic nie zmieni. Szczeg├│lnie jak si─Ö dowie, ┼╝e na takim forum jest niejaki Pumpernikiel, kt├│ry pr─Ö┼╝y musku┼éy w w─ůtkach o zbiorczym tytule "Zr├│b to sam i nie zawracaj d... Almotowi".
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzie˝ 2011, 09:51 wys│ana przez Fresu »

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowied╝ #13 dnia: 30 Grudzie˝ 2011, 10:28 »
Fresu czy kiedykolwiek zglaszales jakakolwiek reklamacje lub potem szarpales sie u rzecznika lub w sadzie o to?

Caly czas bazujesz na czysto teoretycznych farmazonach wypisanych w Internecie.

Goscie z almotu sa swiadomi ze jakosc chinskiej produkcji jest rozna, widocznie nie maja mocy zeby rozbierac kazde moto na czesci i sprawdzac lub poprawiac. Tym bardziej jak na 100 sztuk 5 bedzie spapranych przez chinskie male raczki.

Jako maly odbiorca w porownaniu z innymi tych moto nie maja zadnej sily przebicia i nie sa w stanie wplynac na jakiekolwiek zmiany w produkcji.

Z doswiadczenia z importem z chin - skoro sie sprzedaje i fabryka ma zbyt to nie ma zmian a kazdy maly importer jest wrzodem na dupie ktorego sie ignoruje obojetnie jak bedzie krzyczal. Chcesz to kupuj, nie chcesz to spadaj - to stanowisko CHRL.

Jedyny zonk to niepotrzebne chwalenie sie almotu montazem lub kontrola w Polsce. Tak jak moto przychodzi w skrzyni tak pewnie jedzie dalej do dystrybutorow. Nie ma wykresow z hamowni kazdego egzemplarza, zaden egzemplarz nie jest skladany recznie lub kontrolowany w PL.

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #14 dnia: 30 Grudzie˝ 2011, 11:24 »
Jak wiadomo, z chinami bywa ro┼╝nie, ale finalnie oni maj─ů moto w PL, oni je sprzedaj─ů, maj─ů wi─Öc mo┼╝liwo┼Ť─ç skontrolowania jako┼Ťci, cho─çby mia┼éo to i polega─ç na odkr─Öceniu ka┼╝dej ┼Ťrubki i przykr─Öceniu jej jeszcze raz. To ich obowi─ůzek, twierdz─ů ┼╝e to robi─ů, wi─Öc ma tak by─ç, a koszty tej operacji to ich problem, oni decyduj─ů o finalnej cenie tak, ┼╝ebym im to si─Ö mia┼éo op┼éaca─ç.

Offline Fresu

• Uzytkownik
  • Szkie┼éko i oko ;)
« Odpowied╝ #15 dnia: 30 Grudzie˝ 2011, 12:03 »
Cytuj─Ö za stron─ů Almotu: http://www.almot.pl/

"VI. Sukcesy
Rok 1999 uzyskany tytuł firmy FAIR PLAY
Rok 2002 nadany w Brukseli przez T├ťV Cert certyfikat jako┼Ťci ISO 9001:2000.
Rok 2003 uzyskanie tytułu SOLIDNA FIRMA w ramach programu BIAŁA LISTA.
Rok 2008 uzyskanie mi─Ödzynarodowej nagrody Leader in Prestige and Quality 2008

Osi─ůgni─Öcia te mo┼╝liwe by┼éy przede wszystkim dzi─Öki prowadzeniu dzia┼éalno┼Ťci od pocz─ůtku istnienia firmy bez jakichkolwiek zaleg┼éo┼Ťci p┼éatniczych wobec kontrahent├│w, za┼éogi, bank├│w i jednostek bud┼╝etowych oraz dzi─Öki doskona┼éej jako┼Ťci naszych produkt├│w, a w szczeg├│lno┼Ťci wyspecjalizowanej i zintegrowanej za┼éodze firmy, co cenimy szczeg├│lnie wysoko."

No i gdzie to się podziało?
M├│j kolega z Kanady, kt├│ry tutaj przyjecha┼é pracowa─ç powiedzia┼é jedn─ů m─ůdr─ů rzecz: "Jak si─Ö nie b─Ödziecie awanturowa─ç o jako┼Ť─ç us┼éug i produkt├│w, to w tym kraju nic si─Ö nie zmieni."

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowied╝ #16 dnia: 31 Grudzie˝ 2011, 10:34 »
...A jak my b─Ödziemy robi─ç za frajer├│w to Almot nic nie zmieni. Szczeg├│lnie jak si─Ö dowie, ┼╝e na takim forum jest niejaki Pumpernikiel, kt├│ry pr─Ö┼╝y musku┼éy w w─ůtkach o zbiorczym tytule "Zr├│b to sam i nie zawracaj d... Almotowi".

Nie widze ujmy w tym aby pomoc innym w drobnych modyfikacjach i poprawkach.
Rowniez chce pomoc ludziom podjac swiadoma decyzje o zakupie M16 bo wiekszosc negatywnych opinii w internecie to emocjonalne wypowiedzi ludzi ktorzy w zyciu nie dotykali nawet Tego motocykla.

Nadal uwazam ze to kawal dobrego metalu. A jego prostota jest zaleta.

Offline Grisza

• Priv
  • WiadomoÂci: 66
  • Model: Yamaha xvs950, M16
« Odpowied╝ #17 dnia: 31 Grudzie˝ 2011, 11:39 »
Zgadzam si─Ö ca┼ékowicie. Najwa┼╝niejsze, ┼╝eby podejmowa─ç ┼Ťwiadom─ů decyzj─Ö o zakupie. Wtedy nie ma powodu do p├│┼║niejszych frustracji.

A swoj─ů drog─ů to taki zupe┼énie prosty to on ju┼╝ nie jest. Wtrysk paliwa z modu┼éem "16-bit, 40 MHz microprocessor with up to 256K flash memory ... software can be configured ..." oznacza, ┼╝e byle kowal ju┼╝ tego nie naprawi ;)

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowied╝ #18 dnia: 31 Grudzie˝ 2011, 12:28 »
Uwierz mi ze mt05 delphi to mega prosty kalkulator i jest stosowany na swiecie w tak duzej ilosci sprzetow lacznie z harley davidson ze to naprawde niezawodny wtrysk.

Najslabszym ogniwem jest pompa wtryskowa, o to trzeba dbac. Nie lac syfu do baku, nie jezdzic do konca paliwa!!!!!!!!

Offline Kogut

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 93
  • Model: M-11
« Odpowied╝ #19 dnia: 03 Stycze˝ 2012, 20:00 »
Kyokushin i Fresu maj─ů racje
Je┼Ťli my b─Ödziemy oboj─Ötni to pewnego pi─Öknego dnia jaka┼Ť ┼Ťrubka odpadnie i b─Ödzie o 1 punkt % wi─Öcej na statystyce zgon├│w.
Moim skromnym zdaniem powinni┼Ťmy zebra─ç wszystkie nasze uwagi i zastrze┼╝enia i przes┼éa─ç je Almotowi.
Natomiast Almot musi podej┼Ť─ç do sprawy jak ka┼╝da  szanuj─ůca si─Ö firma.
Przecie┼╝ my jako u┼╝ytkownicy Junaka nie chcemy go zniszczy─ç ale chcemy aby jako maszyna by┼é jak najbli┼╝ej doskona┼éo┼Ťci.
wi─Öc prosze was zaprzesta┼ämy k┼é├│tni i zr├│bmy wszystko aby us┼éyszano nasz g┼éos i aby nowe modele by┼éy robione z g┼éow─ů a nie tylko bezmy┼Ťlnie kopiowane.
Prosze was przemy┼Ťlcie to

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #20 dnia: 03 Stycze˝ 2012, 20:38 »
Og├│lnie troch─Ö si─Ö zebra┼éo, ja chyba trafi┼éem na jaki┼Ť udany egzemplarz, nic si─Ö nie dzieje, nie by┼éo problem├│w z niczym, zastrze┼╝enie w┼éa┼Ťciwie mam tylko do klock├│w i opon, fakt te rzeczy s─ů bardzo wa┼╝ne, ale po prostu wystarczy┼éo by jakby by┼éy zastosowane inne.

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowied╝ #21 dnia: 03 Stycze˝ 2012, 21:23 »
Kyokushin ja moich baboli tez bym nie wykryl gdybym nie grzebal. Sprzet zapala, jezdzi, nawija.

A grzebie bo nie lubie niespodzianek np. na wyjezdzie po Szwecji i wole wczesniej sprzet zweryfikowac.

Kogut jezeli czujesz taka potrzebe to napisz do Almotu sam.  Ja jakos nie odczuwam potrzeby, sprzet jezdzi, banana na gebie robi, grzebac nie trzeba tylko jezdzic od przegladu do przegladu wokol komina. Uwierzcie mi, nie chcielibyscie zobaczyc jakosci chinskiego skutera. Strach ze tym dzieciaki jezdza i nie gina. Junak przy tym to jak lexus.

Ogarnalem troche mechanicznie Junaka i to naprawde kawal dobrego zelaza jak na produkt z CHRL
Elektryka poza luznymi zlaczami czy zle poprowadzonymi kablami jest mega prosta jak drut.

A klocki sa mega do dupy, dzisiaj jak wracalem wieczorem moto znad morza zaczelo padac i wiac, dwa razy kola sie zblokowaly przy hamowaniu ale moze po prostu za bardzo cisnalem chcac uciec przed deszczem :)

Kyokushin

• GoŠ
« Odpowied╝ #22 dnia: 03 Stycze˝ 2012, 23:18 »
pumper, zmie┼ä w koncu te klocki, zamow sobie je tam gdzie ja kupowalem, m├│wie ci, duzo lepiej si─Ö b─Ödziesz czu┼é na tym motorze, maj─ůc ┼Ťwiadomo┼Ť─ç ┼╝e jak co┼Ť ci─Ö zaskoczy to ko┼éa ci nie zablokuj─ů w nieprzewidywalny spos├│b, tym bardziej ┼╝e widze ┼╝e i po deszczu ┼Ťmigasz czasami i po nawierzchniach r├│┼╝nych.

Jak si─Ö nic nie dzieje to sobie mo┼╝na i butami hamowa─ç i jest ok, te klocki zmieniaj─ů diametralnie posta─ç rzeczy w sytuacjach podbramkowych, albo jak w┼éa┼Ťnie hamujesz i ┼║le ocenisz nawierzchnie, te ori to od razu blokada i pozamiatane, na tych ┼éatwiej to wyczu─ç.
« Ostatnia zmiana: 03 Stycze˝ 2012, 23:22 wys│ana przez Kyokushin »

Offline Pumpernikiel

• Administrator
« Odpowied╝ #23 dnia: 17 Luty 2012, 22:16 »
dzisiaj sie skonczyl elektrowentylator, podczas przepalania moto zaczal uroczo piskac wyraznie sie zacierajac i zwalniajac...

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #24 dnia: 22 Maj 2014, 13:12 »
Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i od niedawna ,a w┼éa┼Ťciwie kupuj─ůc skuter Junak 607 kt├│ry s┼éu┼╝y mi do je┼╝d┼╝enia na ryby zwr├│ci┼éem uwag─Ö na bia┼éego M16.
Od tamtej chwili nie mog─Ö przesta─ç o nim my┼Ťle─ç i coraz powa┼╝niej zastanawiam si─Ö nad jego zakupem.Motocykl ma mi s┼éu┼╝y─ç do pojechania tu czy tam , generalnie odcinki  max do 150 km,jazda rekreacyjna bez zb─Ödnych szale┼ästw ale zapewniaj─ůca w miar─Ö komfortowe wyprzedzanie na trasie.
Moim ostatnim i jedynym motocyklem by┼éa przesz┼éo 20 lat temu Jawa 350 i szczerze m├│wi─ůc nie bardzo wiem czego spodziewa─ç si─Ö po tym Junaku.
Nie interesuj─ů mnie ┼╝adne u┼╝ywane japonce a na nowego mnie nie sta─ç, chce tego Junaka bo bardzo mi si─Ö podoba.
B─Öd─Ö wdzi─Öczny, za wszelkie info na jego temat, w szczeg├│lno┼Ťci jakie zapewnia osi─ůgi maj─ůc na sobie przesz┼éo 100 kg "balast"
Pozdrawiam
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)