Autor Wątek: Nowy zakup M16 125cc  (Przeczytany 1818 razy)

Offline Miccc22

• Uzytkownik
  • Model: M 16 125cc
Nowy zakup M16 125cc
« dnia: 10 Lipiec 2015, 13:43 »
Witam wszystkich forumowiczów

Zamówiłem swojego wymarzonego M16 125CC w czerwcu i mam nadzieję w pierwszych dniach sierpnia odebrać go z salonu. Jest to mój pierwszy zakup motocykla i w sumie nie wiem czego się spodziewać po salonie i maszynie. Kupując np samochód mam listę wyposażenia itd. itp. a tutaj, nie bardzo wiem co wchodzi w skład standardowego wyposażenia. Zdjęcia na stronie pokazują go różnie więc tym bardziej wprowadzają zamieszanie.  Nie chcę być przy okazji wydymany przez salon, który na mojej niewiedzy bedzie chciał skorzystać. I teraz konkretne pytanie do Was jako bardziej doświadczonych. Czy szyba i oparcie dla pasażera są "w pakiecie" ? Będę wdzięczny za uwagi na co zwrócić uwagę przy odbiorze motocykla. Swoja drogą już się nie mogę doczekać powrotu do domu(praca) żeby tylko dorwać go w swoje ręce :)

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
Odp: Nowy zakup M16 125cc
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:05 »

Zamówiłem swojego wymarzonego M16 125CC w czerwcu i mam nadzieję w pierwszych dniach sierpnia odebrać go z salonu. Jest to mój pierwszy zakup motocykla i w sumie nie wiem czego się spodziewać po salonie i maszynie. Kupując np samochód mam listę wyposażenia itd. itp. a tutaj, nie bardzo wiem co wchodzi w skład standardowego wyposażenia. Zdjęcia na stronie pokazują go różnie więc tym bardziej wprowadzają zamieszanie.  Nie chcę być przy okazji wydymany przez salon, który na mojej niewiedzy bedzie chciał skorzystać. I teraz konkretne pytanie do Was jako bardziej doświadczonych. Czy szyba i oparcie dla pasażera są "w pakiecie" ? Będę wdzięczny za uwagi na co zwrócić uwagę przy odbiorze motocykla. Swoja drogą już się nie mogę doczekać powrotu do domu(praca) żeby tylko dorwać go w swoje ręce :)
witaj
oparcie pasazera jest w standardzie , mi jeden z salonow probowal wcisnac za dodatkowa oplata 250zl :) patrz czy masz w schowku ładowarke do akumulatora bo mnie niestety z tym wydymali a Almot wola za nowa 140 zeta .Szyba nie jest w standardzie trzeba ja dokupic osobno , najlepiej poszukaj na alledrogo bo nawet jesli Almot ma w swojej ofercie to jej cena z pewnoscia zwali cie z nog ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2015, 14:10 wysłana przez phantom72 »
Nie da Ci żona, nie da Ci matka , tego co może dać sąsiadka :)

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
  • Model: M16 125
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:10 »

Trudno powiedzieć jaki jest standard wyposażenia.
Mój był z oparciem i bez szyby.
Co oczywiste powinny być wszystkie śruby i nakrętki. U mnie kilku brakowało, ale uzupełnili przy pierwszym przeglądzie.
Jeśli nie masz doświadczenia to będzie ci trudno wszystko sprawdzić. Jak coś wyjdzie to powinni ci to bez problemów naprawić, ewentualnie trochę ponaciskasz serwis ;)
Nie martw się na zapas, raczej nic wielkiego nie będzie do zrobienia. A z drobiazgami się uporasz.

Na początku będziesz musiał dotrzeć więc nie będziesz i tak szalał. Ale powinno być tak:
- moto zapala od pierwszego. Teraz jest ciepło więc nawet bez ssania.
- biegi wchodzą lekko i słychać klik świadczący o zapięciu biegu.
- przy zaciągniętym sprzęgle można zredukować biegi po kolei od 5 do luzu. Możesz się rozpędzić na 5, wcisnąć sprzęgło i tak zatrzymać, a stojąc z zaciągniętym sprzęgłem powinno się dać dojść do luzu.
- silnik reaguje plynnie na gaz. Nie szarpie, nie dusi się.
- nic nie cieknie, żaden przewód się nie poci itp.

Pewnie jeszcze parę innych rzeczy ktoś sobie przypomni i podpowie.

Jeśli coś nie jest jak powinno to do serwisu i nie poprawiają.

Oczywiście nie może być defektów estetycznych, piskow itp.

Sporo rzeczy możesz znaleźć na forum.

Jak będziesz miał konkretne pytanie to z pewnością ktoś tu odpowie.

Miłej jazdy! 

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:14 »

witaj
oparcie pasazera jest w standardzie , mi jeden z salonow probowal wcisnac za dodatkowa oplata 250zl :) patrz czy masz w schowku ładowarke do akumulatora bo mnie niestety z tym wydymali a Almot wola za nowa 140 zeta .Szyba nie jest w standardzie trzeba ja dokupic osobno , najlepiej poszukaj na alledrogo bo nawet jesli Almot ma w swojej ofercie to jej cena z pewnoscia zwali cie z nog ;)

Chyba do 125 nie dają ładowarki. Mnie nie dali ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2015, 14:16 wysłana przez Andrzej` »

Offline Miccc22

• Uzytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:28 »
O ładowarce to nawet bym nie pomyślał, że trzeba dokupić, albo sprawdzić czy jest. Dzięki za info. Jedno czego się boję to wsiąść na moto i pojechac o domu, bo jak do tej pory jedyny dwukołowiec dla mnie to był rower. Mam co prawda dobrego znajomego który jeźdźi od lat ale nie wiem czy akurat bedzie mógł mi pomóc. Myslałem o kilku lekcjach ale w ferworze walki przed wyjazdem do pracy jakoś nie znalazłem czasu. Do tego facet z salonu powiedział że wszystko mi pokaże i po dróżce rowerowej zrobie parę nawrotek i pojadę. Że nie takie sieroty wyjeżdżały z salonu na drogę o własnych siłach. Ale mimo wszystko jakaś obawa i respekt pozostaje.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:30 »
O ładowarce to nawet bym nie pomyślał, że trzeba dokupić, albo sprawdzić czy jest. Dzięki za info. Jedno czego się boję to wsiąść na moto i pojechac o domu, bo jak do tej pory jedyny dwukołowiec dla mnie to był rower. Mam co prawda dobrego znajomego który jeźdźi od lat ale nie wiem czy akurat bedzie mógł mi pomóc. Myslałem o kilku lekcjach ale w ferworze walki przed wyjazdem do pracy jakoś nie znalazłem czasu. Do tego facet z salonu powiedział że wszystko mi pokaże i po dróżce rowerowej zrobie parę nawrotek i pojadę. Że nie takie sieroty wyjeżdżały z salonu na drogę o własnych siłach. Ale mimo wszystko jakaś obawa i respekt pozostaje.
dasz rade , 20 lat nie jezdzilem na motorze wsiadlem odpalilem i pojechalem w trase 150 km.Dla pewnosci zrob kilka kolek na placu co by ci sie sprzeglo z hamulcem przednim nie pomylilo ;) i smigaj do domu na moto , tylko uwazaj na piasek i nie hamuj na pomalowanych fragmentach drogi (wszelkie pasy ,strzalki itp)
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2015, 14:38 wysłana przez phantom72 »

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:32 »

witaj

Andrzej mnie to wydymal sprzedawca ale  w Twoim przypadku Almot ewidentnie tnie koszty  ;D  nie martw za jedyne 140 zł + koszt wysylki ładowareczka moze byc Twoja z tym ze to chyba nie ma sensu bo o niebo lepsza kupisz w byle markecie za 50zeta tylko siedzenie trza raz w roku odkrecic
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2015, 14:34 wysłana przez phantom72 »

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:39 »

witaj

Andrzej mnie to wydymal sprzedawca ale  w Twoim przypadku Almot ewidentnie tnie koszty  ;D  nie martw za jedyne 140 zł + koszt wysylki ładowareczka moze byc Twoja z tym ze to chyba nie ma sensu bo o niebo lepsza kupisz w byle markecie za 50zeta tylko siedzenie trza raz w roku odkrecic

125 nie ma gniazda do ładowania akumulatora więc i tak trzeba zdjąć siedzenie i ładować prostownikiem.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:41 »

witaj

125 nie ma gniazda do ładowania akumulatora więc i tak trzeba zdjąć siedzenie i ładować prostownikiem.
no to luz , tylko ja mam dwa prostowniki z marketu i co ciekawe oba sa rowniez do motocykli a jeden ładuje bezproblemowo a drugi nawet sie nie uruchamia pomimo tego ze jest sprawny i  laduje nim ako w aucie

Offline Miccc22

• Uzytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lipiec 2015, 15:47 »
A tak przy okazji jak już trochę wyszła rozmowa poza główny temat, ktoś jest z trójmiasta lub okolic, bo przeglądając forum jakoś większość użytkowników jest chyba z centrum i południa Polski.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lipiec 2015, 16:31 »
Power jest z okolic z tego co pamietam, zreszta zerknij na mape uzytkownikow

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • Model: M16 125 :)
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Lipiec 2015, 16:51 »
A tak przy okazji jak już trochę wyszła rozmowa poza główny temat, ktoś jest z trójmiasta lub okolic, bo przeglądając forum jakoś większość użytkowników jest chyba z centrum i południa Polski.
Power mieszka w Pruszczu a ja pod Pruszczem mimo to jeszcze nie miałem czasu spotkać się z nim oko w oko. Obiecuje poprawę już po otrzymaniu Junaka :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • Daje radość
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Lipiec 2015, 10:58 »
Power mieszka w Pruszczu a ja pod Pruszczem mimo to jeszcze nie miałem czasu spotkać się z nim oko w oko. Obiecuje poprawę już po otrzymaniu Junaka :)

To do zobaczenia.

Pzdr.