Autor W▒tek: Nowy zakup M16 125cc  (Przeczytany 1844 razy)

Offline Miccc22

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 11
  • Model: M 16 125cc
Nowy zakup M16 125cc
« dnia: 10 Lipiec 2015, 13:43 »
Witam wszystkich forumowicz├│w

Zam├│wi┼éem swojego wymarzonego M16 125CC w czerwcu i mam nadziej─Ö w pierwszych dniach sierpnia odebra─ç go z salonu. Jest to m├│j pierwszy zakup motocykla i w sumie nie wiem czego si─Ö spodziewa─ç po salonie i maszynie. Kupuj─ůc np samoch├│d mam list─Ö wyposa┼╝enia itd. itp. a tutaj, nie bardzo wiem co wchodzi w sk┼éad standardowego wyposa┼╝enia. Zdj─Öcia na stronie pokazuj─ů go r├│┼╝nie wi─Öc tym bardziej wprowadzaj─ů zamieszanie.  Nie chc─Ö by─ç przy okazji wydymany przez salon, kt├│ry na mojej niewiedzy bedzie chcia┼é skorzysta─ç. I teraz konkretne pytanie do Was jako bardziej do┼Ťwiadczonych. Czy szyba i oparcie dla pasa┼╝era s─ů "w pakiecie" ? B─Öd─Ö wdzi─Öczny za uwagi na co zwr├│ci─ç uwag─Ö przy odbiorze motocykla. Swoja drog─ů ju┼╝ si─Ö nie mog─Ö doczeka─ç powrotu do domu(praca) ┼╝eby tylko dorwa─ç go w swoje r─Öce :)

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
Odp: Nowy zakup M16 125cc
« Odpowied╝ #1 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:05 »

Zam├│wi┼éem swojego wymarzonego M16 125CC w czerwcu i mam nadziej─Ö w pierwszych dniach sierpnia odebra─ç go z salonu. Jest to m├│j pierwszy zakup motocykla i w sumie nie wiem czego si─Ö spodziewa─ç po salonie i maszynie. Kupuj─ůc np samoch├│d mam list─Ö wyposa┼╝enia itd. itp. a tutaj, nie bardzo wiem co wchodzi w sk┼éad standardowego wyposa┼╝enia. Zdj─Öcia na stronie pokazuj─ů go r├│┼╝nie wi─Öc tym bardziej wprowadzaj─ů zamieszanie.  Nie chc─Ö by─ç przy okazji wydymany przez salon, kt├│ry na mojej niewiedzy bedzie chcia┼é skorzysta─ç. I teraz konkretne pytanie do Was jako bardziej do┼Ťwiadczonych. Czy szyba i oparcie dla pasa┼╝era s─ů "w pakiecie" ? B─Öd─Ö wdzi─Öczny za uwagi na co zwr├│ci─ç uwag─Ö przy odbiorze motocykla. Swoja drog─ů ju┼╝ si─Ö nie mog─Ö doczeka─ç powrotu do domu(praca) ┼╝eby tylko dorwa─ç go w swoje r─Öce :)
witaj
oparcie pasazera jest w standardzie , mi jeden z salonow probowal wcisnac za dodatkowa oplata 250zl :) patrz czy masz w schowku ładowarke do akumulatora bo mnie niestety z tym wydymali a Almot wola za nowa 140 zeta .Szyba nie jest w standardzie trzeba ja dokupic osobno , najlepiej poszukaj na alledrogo bo nawet jesli Almot ma w swojej ofercie to jej cena z pewnoscia zwali cie z nog ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2015, 14:10 wys│ana przez phantom72 »
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 240
  • Model: M16 125
« Odpowied╝ #2 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:10 »

Trudno powiedzie─ç jaki jest standard wyposa┼╝enia.
Mój był z oparciem i bez szyby.
Co oczywiste powinny by─ç wszystkie ┼Ťruby i nakr─Ötki. U mnie kilku brakowa┼éo, ale uzupe┼énili przy pierwszym przegl─ůdzie.
Je┼Ťli nie masz do┼Ťwiadczenia to b─Ödzie ci trudno wszystko sprawdzi─ç. Jak co┼Ť wyjdzie to powinni ci to bez problem├│w naprawi─ç, ewentualnie troch─Ö ponaciskasz serwis ;)
Nie martw si─Ö na zapas, raczej nic wielkiego nie b─Ödzie do zrobienia. A z drobiazgami si─Ö uporasz.

Na pocz─ůtku b─Ödziesz musia┼é dotrze─ç wi─Öc nie b─Ödziesz i tak szala┼é. Ale powinno by─ç tak:
- moto zapala od pierwszego. Teraz jest ciepło więc nawet bez ssania.
- biegi wchodz─ů lekko i s┼éycha─ç klik ┼Ťwiadcz─ůcy o zapi─Öciu biegu.
- przy zaci─ůgni─Ötym sprz─Ögle mo┼╝na zredukowa─ç biegi po kolei od 5 do luzu. Mo┼╝esz si─Ö rozp─Ödzi─ç na 5, wcisn─ů─ç sprz─Ög┼éo i tak zatrzyma─ç, a stoj─ůc z zaci─ůgni─Ötym sprz─Ög┼éem powinno si─Ö da─ç doj┼Ť─ç do luzu.
- silnik reaguje plynnie na gaz. Nie szarpie, nie dusi si─Ö.
- nic nie cieknie, ┼╝aden przew├│d si─Ö nie poci itp.

Pewnie jeszcze par─Ö innych rzeczy kto┼Ť sobie przypomni i podpowie.

Je┼Ťli co┼Ť nie jest jak powinno to do serwisu i nie poprawiaj─ů.

Oczywi┼Ťcie nie mo┼╝e by─ç defekt├│w estetycznych, piskow itp.

Sporo rzeczy mo┼╝esz znale┼║─ç na forum.

Jak b─Ödziesz mia┼é konkretne pytanie to z pewno┼Ťci─ů kto┼Ť tu odpowie.

Mi┼éej jazdy! 

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #3 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:14 »

witaj
oparcie pasazera jest w standardzie , mi jeden z salonow probowal wcisnac za dodatkowa oplata 250zl :) patrz czy masz w schowku ładowarke do akumulatora bo mnie niestety z tym wydymali a Almot wola za nowa 140 zeta .Szyba nie jest w standardzie trzeba ja dokupic osobno , najlepiej poszukaj na alledrogo bo nawet jesli Almot ma w swojej ofercie to jej cena z pewnoscia zwali cie z nog ;)

Chyba do 125 nie daj─ů ┼éadowarki. Mnie nie dali ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2015, 14:16 wys│ana przez Andrzej` »

Offline Miccc22

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #4 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:28 »
O ┼éadowarce to nawet bym nie pomy┼Ťla┼é, ┼╝e trzeba dokupi─ç, albo sprawdzi─ç czy jest. Dzi─Öki za info. Jedno czego si─Ö boj─Ö to wsi─ů┼Ť─ç na moto i pojechac o domu, bo jak do tej pory jedyny dwuko┼éowiec dla mnie to by┼é rower. Mam co prawda dobrego znajomego kt├│ry je┼║d┼║i od lat ale nie wiem czy akurat bedzie m├│g┼é mi pom├│c. Mysla┼éem o kilku lekcjach ale w ferworze walki przed wyjazdem do pracy jako┼Ť nie znalaz┼éem czasu. Do tego facet z salonu powiedzia┼é ┼╝e wszystko mi poka┼╝e i po dr├│┼╝ce rowerowej zrobie par─Ö nawrotek i pojad─Ö. ┼╗e nie takie sieroty wyje┼╝d┼╝a┼éy z salonu na drog─Ö o w┼éasnych si┼éach. Ale mimo wszystko jaka┼Ť obawa i respekt pozostaje.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowied╝ #5 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:30 »
O ┼éadowarce to nawet bym nie pomy┼Ťla┼é, ┼╝e trzeba dokupi─ç, albo sprawdzi─ç czy jest. Dzi─Öki za info. Jedno czego si─Ö boj─Ö to wsi─ů┼Ť─ç na moto i pojechac o domu, bo jak do tej pory jedyny dwuko┼éowiec dla mnie to by┼é rower. Mam co prawda dobrego znajomego kt├│ry je┼║d┼║i od lat ale nie wiem czy akurat bedzie m├│g┼é mi pom├│c. Mysla┼éem o kilku lekcjach ale w ferworze walki przed wyjazdem do pracy jako┼Ť nie znalaz┼éem czasu. Do tego facet z salonu powiedzia┼é ┼╝e wszystko mi poka┼╝e i po dr├│┼╝ce rowerowej zrobie par─Ö nawrotek i pojad─Ö. ┼╗e nie takie sieroty wyje┼╝d┼╝a┼éy z salonu na drog─Ö o w┼éasnych si┼éach. Ale mimo wszystko jaka┼Ť obawa i respekt pozostaje.
dasz rade , 20 lat nie jezdzilem na motorze wsiadlem odpalilem i pojechalem w trase 150 km.Dla pewnosci zrob kilka kolek na placu co by ci sie sprzeglo z hamulcem przednim nie pomylilo ;) i smigaj do domu na moto , tylko uwazaj na piasek i nie hamuj na pomalowanych fragmentach drogi (wszelkie pasy ,strzalki itp)
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2015, 14:38 wys│ana przez phantom72 »

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowied╝ #6 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:32 »

witaj

Andrzej mnie to wydymal sprzedawca ale  w Twoim przypadku Almot ewidentnie tnie koszty  ;D  nie martw za jedyne 140 z┼é + koszt wysylki ┼éadowareczka moze byc Twoja z tym ze to chyba nie ma sensu bo o niebo lepsza kupisz w byle markecie za 50zeta tylko siedzenie trza raz w roku odkrecic
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2015, 14:34 wys│ana przez phantom72 »

Offline Andrzej`

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #7 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:39 »

witaj

Andrzej mnie to wydymal sprzedawca ale  w Twoim przypadku Almot ewidentnie tnie koszty  ;D  nie martw za jedyne 140 z┼é + koszt wysylki ┼éadowareczka moze byc Twoja z tym ze to chyba nie ma sensu bo o niebo lepsza kupisz w byle markecie za 50zeta tylko siedzenie trza raz w roku odkrecic

125 nie ma gniazda do ┼éadowania akumulatora wi─Öc i tak trzeba zdj─ů─ç siedzenie i ┼éadowa─ç prostownikiem.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowied╝ #8 dnia: 10 Lipiec 2015, 14:41 »

witaj

125 nie ma gniazda do ┼éadowania akumulatora wi─Öc i tak trzeba zdj─ů─ç siedzenie i ┼éadowa─ç prostownikiem.
no to luz , tylko ja mam dwa prostowniki z marketu i co ciekawe oba sa rowniez do motocykli a jeden ┼éaduje bezproblemowo a drugi nawet sie nie uruchamia pomimo tego ze jest sprawny i  laduje nim ako w aucie

Offline Miccc22

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #9 dnia: 10 Lipiec 2015, 15:47 »
A tak przy okazji jak ju┼╝ troch─Ö wysz┼éa rozmowa poza g┼é├│wny temat, kto┼Ť jest z tr├│jmiasta lub okolic, bo przegl─ůdaj─ůc forum jako┼Ť wi─Ökszo┼Ť─ç u┼╝ytkownik├│w jest chyba z centrum i po┼éudnia Polski.

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowied╝ #10 dnia: 10 Lipiec 2015, 16:31 »
Power jest z okolic z tego co pamietam, zreszta zerknij na mape uzytkownikow

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #11 dnia: 10 Lipiec 2015, 16:51 »
A tak przy okazji jak ju┼╝ troch─Ö wysz┼éa rozmowa poza g┼é├│wny temat, kto┼Ť jest z tr├│jmiasta lub okolic, bo przegl─ůdaj─ůc forum jako┼Ť wi─Ökszo┼Ť─ç u┼╝ytkownik├│w jest chyba z centrum i po┼éudnia Polski.
Power mieszka w Pruszczu a ja pod Pruszczem mimo to jeszcze nie miałem czasu spotkać się z nim oko w oko. Obiecuje poprawę już po otrzymaniu Junaka :)

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #12 dnia: 11 Lipiec 2015, 10:58 »
Power mieszka w Pruszczu a ja pod Pruszczem mimo to jeszcze nie miałem czasu spotkać się z nim oko w oko. Obiecuje poprawę już po otrzymaniu Junaka :)

To do zobaczenia.

Pzdr.