Autor W▒tek: Sprzedam Junaka M 16 125 opinia  (Przeczytany 4158 razy)

indi 38

• GoŠ
Odp: Sprzedam Junaka M 16 125 opinia
« Odpowied╝ #25 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 21:01 »
Indi tak czytam i czytam to co piszesz i zastanawiam si─Ö czy Ty miales takiego pecha czy ja tyle szcz─Ö┼Ťcia , swojego Janka M16 320 wspominam bardzo dobrze.Moto je┼║dzi┼éo bez zarzutu ,malo pali┼éo i generalnie by┼éem z niego bardzo zadowolony, gdyby posiada┼éo wi─Ökszy slinik jezdzilbym nim do dzis.Jednak wk┼éadanie do niego 125, gdy taka 320 ledwo daje rad─Ö  uwa┼╝am za poroniony pomys┼é i zwykly skok na kas─Ö w wykonaniu Almotu

Phantom.....no to przecie┼╝ oczywiste ┼╝e Almot zrobi┼é to moto dla kasy. I to akurat wcale mnie nie dziwi. Skoro ustawodawca wprowadzi┼é zapis o mo┼╝liwo┼Ťci poruszania si─Ö motocyklem o poj 125 , bez uprawnie┼ä ( na prawko B oczywi┼Ťcie) to pojawi┼éa si─Ö na rynku ca┼éa rzesza ludzi kt├│ra chcia┼éa poczu─ç jak to jest mie─ç komary na z─Öbach i wiatr w rajtuzach. W przeciwie┼ästwie do Ciebie uwa┼╝am ┼╝e pomys┼é wsadzenia do M16 silnika 125 ...to znakomity ruch Almotu ,oczywi┼Ťcie finansowy ale i marketingowy. Junak M16 bowiem , ma rozmiary " prawdziwego motocykla" Facet o wzro┼Ťcie 180 cm i wi─Öcej , wygl─ůda na nim zupe┼énie dostojnie i dzieci nie biegn─ů za nim ...┼Ťmiej─ůc si─Ö ┼╝e jaki┼Ť facet jedzie na psie...:) Pami─Ötaj ┼╝e motocykle 125 przewa┼╝nie kupuj─ů ludzie bez ┼╝adnego do┼Ťwiadczenia . Ot...obejrzeli film " Gang Dzikich Wieprzy" i zapragn─Öli, bajki o autostradzie w stron─Ö s┼éo┼äca , wolno┼Ťci , jazdy nago po ┼é─ůce i ┼╝e zostan─ů cz┼éonkiem "Mongols" lub "Hells Angels " :) Niby sk─ůd maj─ů wiedzie─ç ┼╝e motory te maj─ů moc Pakista┼äskiego osio┼éka....skoro nigdy wi─Ökszym nie je┼╝dzili. Dla nich to srebrna ( czarna zazwyczaj ) strza┼éa , mkn─ůca z pr─Ödko┼Ťci─ů ┼Ťwiat┼éa . I bardzo dobrze. Poje┼╝d┼╝─ů , nabior─ů do┼Ťwiadczenia ( nie robi─ůc sobie krzywdy ) a jak za┼éapi─ů bakcyla  to zrobi─ů prawko i kupi─ů sobie wi─Ökszy. Ale b─Öd─ů ju┼╝ mieli jako takie poj─Öcie o technice jazdy motorem i r├│┼╝nicy walenia ryjem o gleb─Ö bez os┼éony samochodowej karoserii.:) Ja kupi┼éem go z rozs─ůdku . mam ponad 50 lat , refleks nie ten a i ko┼Ťci ku┼╝wa jakie┼Ť bardziej ┼éamliwe. Wi─Öc do bezpiecznego bujania si─Ö i leczenia kompleksu wieku ┼Ťredniego zupe┼énie wystarcza. No i nawet jak kusi pocisn─ů─ç ( a jak pisa┼éem refleks nie ten) ...to i tak nie ma czym i znowu ko┼Ťci bezpieczne i ryj ca┼éy...:) I jestem pewien ┼╝e w tej bajce o to w┼éa┼Ťnie chodzi. Wi─Öc nawet jak Junak M16 zrobiony jest z betonu , bo dwa k├│┼éka rama , silnik i kierownica wa┼╝─ů 180-190 kg ...to uwa┼╝am ┼╝e wi─Öksza z─Öbatka zosta┼éa dobrze obliczona i taki kolos zupe┼énie dobrze sobie radzi....mam do┼Ťwiadczenie i wiem co pisz─Ö. A co najwa┼╝niejsze , na rynku praktycznie nie ma konkurencji , bo inne 125-tki wygl─ůdaj─ů przy nim jednak jak zabawki. No mo┼╝e tylko Varadero ...ale to nie m├│j klimat. :) bo ja te┼╝ bardziej Dziki Wieprz ni┼╝ turysta..:) Pozdrawiam

Offline Wozu

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 215
  • Model: M11 125
« Odpowied╝ #26 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 21:40 »
@indi 38, za ostatni post +1 do respect  8)
Co prawda mam ciut mniej wiosen i mam nadzieje, ┼╝e zakup junaka nie by┼é wymuszony przez kryzys wieku ┼Ťredniego ( nie jest to przecie┼╝ ma┼éy szybki samoch├│d w kolorze czerwonym  :P ) a do tego mam M11, kt├│ry jest mniejszy, to jednak pod tym postem podpisuj─Ö si─Ö oboma r─Ökoma ;D

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2127
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #27 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 22:51 »
Junak M11 jest dziwny - po ka┼╝dej przeja┼╝dzce z wypadaj─ůc─ů 2 albo niezapi─Ötym looozem cho─ç kontrolka ┼Ťwieci si─Ö na zielono jak kotu oczy o p├│┼énocy. M├│wie sobie ni chu... wystawiam go na otomoto. Po czym za jakis czas wracam siadam odpalam jade i czuje sie jak bym nosi┼é na dupie stare poczciwe znoszone majty do kt├│rych bardzo przywyk┼éem i ┼╝al si─Ö ich pozbywa─ç. Takie od rado┼Ťci do z┼éo┼Ťci i z powrotem ;). A ze lubie nie szybciej niz 80 km/h sie turlac i nie mam za bardzo czym pocisn─ů─ç bo z tych 320 cm3 to chyba tylko jeden gar pracuje. To nawet nie probuje kozaczyc na drodze ot jade sobie jak na WSC z punktu A do B jak najd┼éu┼╝sz─ů drog─ů. Mam fun ludzie sie pytaj─ů na ┼Ťwiat┼éach czy te┼╝ jak pod GSem zaparkuje oooo co to za moto :). Wolniej jedziesz d┼éu┼╝ej cie widza :)
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesie˝ 2015, 23:00 wys│ana przez trzysta »

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #28 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 23:05 »
No i Panie nie krzycz─ů ┼╝e za ci─Ö┼╝ki lub za wielki jest on ci :).

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 473
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #29 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 07:48 »
 Ja nie mogiem .... ┼üezka si─Ö w oku kr─Öci. Piszcie dalej. Fajnie si─Ö czyta. Co┼Ť si─Ö dzieje. Mo┼╝e min─Öli┼Ťcie si─Ö z powo┼éaniem ?  ;) ;) ;)

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #30 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 08:19 »
Indi, masz po prostu pecha i do danego egzemplarza M16 jak i do serwisu.
Pojedyncze usterki zdarzaj─ů si─Ö pewnie u ka┼╝dego ale u Ciebie to jakie┼Ť rekordy ;)
Silnik 125 to nie wymys┼é Almotu bo po ┼Ťwiecie r├│┼╝ne klony Daytony 125 je┼╝d┼╝─ů ju┼╝ od wielu lat i wci─ů┼╝ ciesz─ů si─Ö braniem.
Mo┼╝e mocy troch─Ö brakuje i czasami chce si─Ö zsi─ů┼Ť─ç i pom├│c podjecha─ç Junaczkowi pod g├│rk─Ö, mo┼╝e i dupa boli po przejechaniu si─Ö po polskich drogach, mo┼╝e i ma par─Ö niedoskona┼éo┼Ťci, ale nieschodz─ůcy banan z g─Öby wszystko pozosta┼ée kasuje :)
Powtórzę: zmień serwis i pisz dalej ;)

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #31 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 08:25 »
Indi tak czytam i czytam to co piszesz i zastanawiam si─Ö czy Ty miales takiego pecha czy ja tyle szcz─Ö┼Ťcia , swojego Janka M16 320 wspominam bardzo dobrze.Moto je┼║dzi┼éo bez zarzutu ,malo pali┼éo i generalnie by┼éem z niego bardzo zadowolony, gdyby posiada┼éo wi─Ökszy slinik jezdzilbym nim do dzis.Jednak wk┼éadanie do niego 125, gdy taka 320 ledwo daje rad─Ö  uwa┼╝am za poroniony pomys┼é i zwykly skok na kas─Ö w wykonaniu Almotu

Phantom.....no to przecie┼╝ oczywiste ┼╝e Almot zrobi┼é to moto dla kasy. I to akurat wcale mnie nie dziwi. Skoro ustawodawca wprowadzi┼é zapis o mo┼╝liwo┼Ťci poruszania si─Ö motocyklem o poj 125 , bez uprawnie┼ä ( na prawko B oczywi┼Ťcie) to pojawi┼éa si─Ö na rynku ca┼éa rzesza ludzi kt├│ra chcia┼éa poczu─ç jak to jest mie─ç komary na z─Öbach i wiatr w rajtuzach. W przeciwie┼ästwie do Ciebie uwa┼╝am ┼╝e pomys┼é wsadzenia do M16 silnika 125 ...to znakomity ruch Almotu ,oczywi┼Ťcie finansowy ale i marketingowy. Junak M16 bowiem , ma rozmiary " prawdziwego motocykla" Facet o wzro┼Ťcie 180 cm i wi─Öcej , wygl─ůda na nim zupe┼énie dostojnie i dzieci nie biegn─ů za nim ...┼Ťmiej─ůc si─Ö ┼╝e jaki┼Ť facet jedzie na psie...:) Pami─Ötaj ┼╝e motocykle 125 przewa┼╝nie kupuj─ů ludzie bez ┼╝adnego do┼Ťwiadczenia . Ot...obejrzeli film " Gang Dzikich Wieprzy" i zapragn─Öli, bajki o autostradzie w stron─Ö s┼éo┼äca , wolno┼Ťci , jazdy nago po ┼é─ůce i ┼╝e zostan─ů cz┼éonkiem "Mongols" lub "Hells Angels " :) Niby sk─ůd maj─ů wiedzie─ç ┼╝e motory te maj─ů moc Pakista┼äskiego osio┼éka....skoro nigdy wi─Ökszym nie je┼╝dzili. Dla nich to srebrna ( czarna zazwyczaj ) strza┼éa , mkn─ůca z pr─Ödko┼Ťci─ů ┼Ťwiat┼éa . I bardzo dobrze. Poje┼╝d┼╝─ů , nabior─ů do┼Ťwiadczenia ( nie robi─ůc sobie krzywdy ) a jak za┼éapi─ů bakcyla  to zrobi─ů prawko i kupi─ů sobie wi─Ökszy. Ale b─Öd─ů ju┼╝ mieli jako takie poj─Öcie o technice jazdy motorem i r├│┼╝nicy walenia ryjem o gleb─Ö bez os┼éony samochodowej karoserii.:) Ja kupi┼éem go z rozs─ůdku . mam ponad 50 lat , refleks nie ten a i ko┼Ťci ku┼╝wa jakie┼Ť bardziej ┼éamliwe. Wi─Öc do bezpiecznego bujania si─Ö i leczenia kompleksu wieku ┼Ťredniego zupe┼énie wystarcza. No i nawet jak kusi pocisn─ů─ç ( a jak pisa┼éem refleks nie ten) ...to i tak nie ma czym i znowu ko┼Ťci bezpieczne i ryj ca┼éy...:) I jestem pewien ┼╝e w tej bajce o to w┼éa┼Ťnie chodzi. Wi─Öc nawet jak Junak M16 zrobiony jest z betonu , bo dwa k├│┼éka rama , silnik i kierownica wa┼╝─ů 180-190 kg ...to uwa┼╝am ┼╝e wi─Öksza z─Öbatka zosta┼éa dobrze obliczona i taki kolos zupe┼énie dobrze sobie radzi....mam do┼Ťwiadczenie i wiem co pisz─Ö. A co najwa┼╝niejsze , na rynku praktycznie nie ma konkurencji , bo inne 125-tki wygl─ůdaj─ů przy nim jednak jak zabawki. No mo┼╝e tylko Varadero ...ale to nie m├│j klimat. :) bo ja te┼╝ bardziej Dziki Wieprz ni┼╝ turysta..:) Pozdrawiam
Indi38 ja tez jestem takim "dzikim wieprzem" ktoremu po 40tce odbi┼éa palma i zapragna┼é przypomniec sobie m┼éode lata, kupilem najpierw M16 z ktorej jak to pisa┼éem przez pierwszy rok bujajac sie wokolo komina by┼éem bardzo zadowolony jednak jak to z motorami bywa czlowiek sie objezdzi i zaczyna mu z czasem  brakowac mocy (tej brakuje mi juz w Dragu i mysle coraz czesciej o Intruzie 1800)
Co do M16 z silnikiem 125 to doskonale zdaje sobie sprawe ze by┼é to skok na kase i tylko idiota nie wykorzysta┼éby tego, jednoczesnie zastanawiam sie ze skoro 320 wyje z wysi┼éku przy 100km/h jak w takim razie jedzie sie 125  i czy czasami pizdziaki z silnikiem 50 nie wyprzedzaja tego na trasie ;)
Ja osobiscie nie zrazilem sie chinszczyzna i czekam ze kiedys w koncu jak rynek do tego dojrzeje to Almot wprowadzi cos o podobnym wygladzie do M16( ktory w/g mnie jest rewelacyjny) z silnikiem okolo litra i wtedy pojde do salonu i wyjade nowka moto, bo nie ma jak to "dziewica"
A na foto "gang dzikich wieprzy" o przedziale wiekowym od 43-47lat i co najciekawsze wszyscy pokupowali moto w ciagu ostatnich 3 lat
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesie˝ 2015, 08:44 wys│ana przez phantom72 »
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #32 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 08:50 »
Phantom - ja swojego kupi┼éem tak samo jak Ty. W poniedzia┼éek na Jutubie ogl─ůdn─ů┼éem filmik jak gostek sobie popitala gdze w Alpach na moto. OOOO to co┼Ť dla mnie my┼Ťl─Ö sobie. Co┼Ť dl takiego 38 letniego samotnika.
We wtorek obje┼║dzi┼éem wszelakie okoliczne motoszroty - sp┼éaka┼éem si─Ö do ┼éez z rozpaczy jakie pa┼║dzierze sprzedaj─ů jako nie u┼╝ywane od Niemca kt├│ry tylko tym  moto na pasterk─Ö je┼║dzi┼é ze ┼Ťwi─Öconk─ů. No i zacz─ů┼éem looka─ç mniejsze pojemno┼Ťci ale n├│wki.
Paczam Junak M11 27 KM Vmax chyba 140 czy 120 podawali.
Wsiad┼éem zam├│wi┼éem w pi─ůtek odebra┼éem.
Już widziałem oczami wyobraźni te swoje podróże po Mazurach, czy to Beskidach.
Po czym się okazało że 20 KM 120 km/h Vmax mierzone na chińskiej bambusowej hamowni :)
Zacz─ů┼éem robi─ç prawko gdzie po pierwsze miejskiej je┼║dzie stwierdzi┼éem - kuu chuu ja pier oni wszyscy centralnie we mnie chc─ů wjecha─ç (tak mi zosta┼éo do dzi┼Ť).
Jako┼Ť si─Ö uda┼éo prze┼╝y─ç i zda─ç za pierwszym razem.

Pierwsza podr├│┼╝ zapi─Öte 90 km/h paczam a tu us┼éugi d┼║wigowe mnie wyprzedzaj─ů na S8 - my┼Ťl─Ö sobie ale oni teraz mocne te d┼║wigi maj─ů. :) i tak sobie lata┼éem Vmax licznikowe 100 km/h co┼Ť dziwnie przez wszystkich wyprzedzany wliczaj─ůc rejsowe Polskie Busy :)
Po dw├│ch latach dosta┼éem od kumpla trzymad┼éo do smerfona - ooo my┼Ťl─Ö sobie lookn─Ö na dok┼éadno┼Ť─ç wskaza┼ä mojego ry┼╝a.
Rozp─Ödzam si─Ö do 140 km/h licznikowych podjarany ┼╝e ogarniam tak─ů pr─Ödko┼Ť─ç lepsz─ů ni┼╝ fabryka deklaruje kt├│re to 140 jest ju┼╝ na czerwonym polu lookam w smerfona a tam 117 km/h zwalniam do 100 licznikowej a tam 84 km/h.

Tak┼╝e zaprzesta┼éem my┼Ťle─ç o podr├│┼╝ach dalszych ni┼╝ na drug─ů stron─Ö mostu :). Niestety mam 192 cm wzrostu przez co po godzinie musz─Ö robi─ç d┼éu┼╝sze przerwy albo siadam na tylnej kanapie i tak to mog─Ö lata─ç p├│┼é dnia :) bez odpoczynku. Mam nadziej─Ö ┼╝e jak na solo przerobi─Ö to troch─Ö kanap─Ö dam do g├│ry i do ty┼éu przez co troch─Ö zyskam na ergonomii i nie b─Öd─Ö wygl─ůda┼é jak bym na urwanym kiblu siedzia┼é :)

Da si─Ö lata─ç troch─Ö dalej ni┼╝ ko┼éo komina ale bez podniecania ┼╝e to najlepsze moto na ┼Ťwiecie :)
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesie˝ 2015, 08:54 wys│ana przez trzysta »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 518
  • ┼Ťpiesz si─Ö powoli... na ┼Ťmier─ç zawsze zd─ů┼╝ysz
  • Model: By┼é M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowied╝ #33 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 09:11 »
Faktycznie, wyprzedzaj─ůce tiry i tym podobne, to ma┼éo przyjemna rzecz. Ale z drugiej strony to jest moto do raczej spokojnej jazdy, gdzie┼Ť bocznymi drogami np. https://www.youtube.com/watch?v=5uxtKCBT2lA (to chyba tw├│j?). Po prostu moto krajoznawcze ;D

A co do wzrostu to si─Ö nie przejmuj. Ja jestem o 6cm ni┼╝szy ale za to ud┼║wig sporo przekroczony ;D (nie b─Öd─Ö pisa┼é ile bo wstyd  :D )

LwG

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #34 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 09:21 »
Faktycznie, wyprzedzaj─ůce tiry i tym podobne, to ma┼éo przyjemna rzecz. Ale z drugiej strony to jest moto do raczej spokojnej jazdy, gdzie┼Ť bocznymi drogami np. https://www.youtube.com/watch?v=5uxtKCBT2lA (to chyba tw├│j?). Po prostu moto krajoznawcze ;D

A co do wzrostu to si─Ö nie przejmuj. Ja jestem o 6cm ni┼╝szy ale za to ud┼║wig sporo przekroczony ;D (nie b─Öd─Ö pisa┼é ile bo wstyd  :D )

LwG

Tak to m├│j
A tu widać przekłamania speeda :)
https://www.youtube.com/watch?v=LYPu3J5dunk

60 licznik 46 GPS
80 kilka licznik 62 GPS
100 kilka licznik 82 GPS
120 licznik 100 GPS
130 licznik 113 GPS

Teraz trzeba by to przeliczy─ç na speed jaki puszki widz─ů.
Zakładam przekłamanie puszkowe na -5 km/h w stosunku do tego co GPS podaje - tak miał mój Focus i Daćka.
Czyli
to co GPS pokazuje dodamy 5 km/h i tak─ů pr─Ödko┼Ť─ç b─Ödzie widzia┼éa puszka.
Tak wi─Öc GPS pokazuje speed x Junak widzi j─ů jako x+20 km/h :) puszkarz x+5 km/h czyli mamy odpowiednio.

46 GPS - 60 Junak - 51 puszka
62 GPS - 80 kilka Junak - prawie 70 dych puszka
82 GPS - 100 Junak - prawie 90 km/h puszka
100 GPS - 120 Junak - puszka 105
113 GPS - 130 Junak - puszka prawie 120

Czyli takie pr─Ödko┼Ťci maj─ů puszkarze jak ja na Junkim lec─Ö obok nich.
Jak ja mam 100 to puszkarz widzi ┼╝e lec─Ö 90 a wg GPSa mam 82 km o tak to nale┼╝y czyta─ç :)

« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesie˝ 2015, 09:28 wys│ana przez trzysta »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #35 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 09:40 »
A tak swoj─ů drog─ů czy pr├│bowa┼ée┼Ť si─Ö rozp─Ödzi─ç na 4 a┼╝ do odci─Öcia i ile ci wysz┼éo ? Bo 5 to tylko nadbieg i si─Ö nie nadaje do dalszego rozp─Ödzania (ma┼éo mocy)
Ja swojego jeszcze mam na dotarciu, wi─Öc go oszcz─Ödzam, ale ju┼╝ widz─Ö ┼╝e od 1 do 3 ma spory zapas konik├│w (jak na t─ů moc)

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #36 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 09:48 »
A tak swoj─ů drog─ů czy pr├│bowa┼ée┼Ť si─Ö rozp─Ödzi─ç na 4 a┼╝ do odci─Öcia i ile ci wysz┼éo ? Bo 5 to tylko nadbieg i si─Ö nie nadaje do dalszego rozp─Ödzania (ma┼éo mocy)
Ja swojego jeszcze mam na dotarciu, wi─Öc go oszcz─Ödzam, ale ju┼╝ widz─Ö ┼╝e od 1 do 3 ma spory zapas konik├│w (jak na t─ů moc)

Nieee
Powy┼╝ej ilu┼Ť tam obrot├│w moja prostata ka┼╝e poluzowa─ç gaz bo mam wra┼╝enie ┼╝e gary obij─ů mi jajca :)
P├│ki co zam├│wi┼éem z─Öbatk─Ö 30 z─Öb├│w - za┼éo┼╝─Ö - mo┼╝e obroty spadn─ů to b─Ödzie mo┼╝na lata─ç powy┼╝ej 100 licznikowej - teraz od 90 wzwy┼╝ robi si─Ö nieciekawie pod bakiem.
spokojny przelot 100 licznikow─ů ju┼╝ by mnie satysfakcjonowa┼é.

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #37 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 09:52 »

Nieee
Powy┼╝ej ilu┼Ť tam obrot├│w moja prostata ka┼╝e poluzowa─ç gaz bo mam wra┼╝enie ┼╝e gary obij─ů mi jajca :)
P├│ki co zam├│wi┼éem z─Öbatk─Ö 30 z─Öb├│w - za┼éo┼╝─Ö mo┼╝e obroty spadn─ů t b─Ödzie mo┼╝na lata─ç powy┼╝ej 100 licznikowej - teraz od 90 wzwy┼╝ robi si─Ö nieciekawie pod bakiem.

:D mnie te┼╝, tyle ┼╝e ko┼Ť─ç ogonowa....  :D

Ale jak za┼éo┼╝ysz 30 to spadnie ci moment, i to sporo (jak si─Ö nie myl─Ö). A w mie┼Ťcie si─Ö przydaje bardziej moment jak moc...

Offline trzysta

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #38 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 10:03 »

Nieee
P├│ki co zam├│wi┼éem z─Öbatk─Ö 30 z─Öb├│w - za┼éo┼╝─Ö mo┼╝e obroty spadn─ů t b─Ödzie mo┼╝na lata─ç powy┼╝ej 100 licznikowej - teraz od 90 wzwy┼╝ robi si─Ö nieciekawie pod bakiem.

:D mnie te┼╝, tyle ┼╝e ko┼Ť─ç ogonowa....  :D

Ale jak za┼éo┼╝ysz 30 to spadnie ci moment, i to sporo (jak si─Ö nie myl─Ö). A w mie┼Ťcie si─Ö przydaje bardziej moment jak moc...

Ja vohl ale ja lubi─Ö spokojn─ů jazd─Ö - jaki jest sens pi┼éowania i startowania ze ┼Ťwiate┼é jak po 400 metrach ka┼╝dy matiz zrobi ci─Ö jak chce :)
Tak┼╝e wol─Ö spokojniejsz─ů prac─Ö silnika na pr─Ödko┼Ťciach przelotowych.
A poza tym ta jedynka to bardzo kr├│tka jest teraz na 32 z─Öbach.
Ludzie 29 zak┼éadaj─ů i chwal─ů :)

Co do zegar├│w to mi chodzi po g┼éowie to co w linku i na obrazku - s─ů samoskalowalne z termometrem i zegarem tak┼╝e w ko┼äcu b─Ödzie wiadomo ile si─Ö jedzie.

https://www.youtube.com/watch?v=lbeZlcTNwos

« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesie˝ 2015, 10:05 wys│ana przez trzysta »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #39 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 10:14 »
mo┼╝e i masz racj─Ö...

a co do zegar├│w podobaj─ů mi si─Ö od M20 (same zegary bez mocowania) i powinny pasowa─ç bez wi─Ökszych przer├│bek

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #40 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 10:37 »
Trzysta , moj Janek rozbujał sie maxymalnie do 125km/h no moze w porywach dzieki pozycji aerodynamicznej do 130 ;) ale wycie silnika spowodowalo ze z rzadka przekraczalem nim 90-100 ale sam dobrze wiesz ze wyprzedzenie jakiekolwiek auta przy tej predkosci graniczy z cudem, jesli jednak ktos robi niedalekie trasy lub buja sie po miescie jego osiagi w zupelnosci wystarczaja, jednak ja wolabym do miasta skuter ,no chyba ze ktos lubi sie lansowac to wybór M16 jest idealny
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesie˝ 2015, 10:41 wys│ana przez phantom72 »
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #41 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 15:43 »
Pr─Ödko┼Ť─ç Panowie to rzecz wzgl─Ödna. Tym to si─Ö akurat nie przejmuj─Ö poniewa┼╝ w Polsce i tak na ca┼éej po┼éaci maksymalna dozwolona pr─Ödko┼Ť─ç to 90 km/h..:) Wystarczy omija─ç autostrady i drogi ekspresowe..( kt├│rych akurat jest tyle co kot nap┼éaka┼é) a poza tym ,okoliczno┼Ťci przyrody z kt├│rymi si─Ö zetkniemy dzi─Öki Junakowi wp┼éyn─ů na popraw─Ö naszych oczu i ducha..:) Wa┼╝nym aspektem jest te┼╝ blisko┼Ť─ç las├│w ze wzgl─Ödu i┼╝ amortyzacja w M16 marna...to zdarza sie i┼╝ kto┼Ť cierpi─ůcy na zatwardzenie , po je┼╝dzie na tym rumaku dostaje nagle...... ol┼Ťnienia odbytu :) Co prawda mi si─Ö to nie zdarzy┼éo , ale lepiej dmucha─ç na zimne. Nast─Öpnym aspektem jaki jest jazda bocznymi drogami , obfituj─ůcymi w drzewa i zakrzaczenia ,jest fakt i┼╝ motor ten przyci─ůga niekiedy jakie┼Ť ..."nieszcz─Ö┼Ťcia" . Pojecha┼éem kiedy┼Ť na poczt─Ö w pewnej ma┼éej miejscowo┼Ťci. Wychodz─Ö , patrz─Ö a przy motorze stoj─ů dwie dziwne postaci. Ubrane na czarno, w glanach z makija┼╝em jak Marlin Manson i d┼éugimi czarnymi w┼éosami. Jako ┼╝e ja wyda┼éem im si─Ö bratni─ů dusz─ů bo na ┼ébie mia┼éem niemiecki kask , czarn─ů sk├│r─Ö i trupi─ů czach─Ö na plecach ....to zagadn─Ö┼éy. Nie jedzie Pan na Woodstock..? Blisko by┼éo do Kostrzyna i chocia┼╝ tam nie jecha┼éem....no to m├│wi─Ö ...tak jad─Ö na Woodstock. No to one ┼╝e.... jad─ů ze mn─ů. M├│wi─Ö ok...ale jak was dwie zapakuje na tego kuca ..pytam? No i tu zacz─ů┼é si─Ö dramat....bo one jaki┼Ť problem mia┼éy z liczeniem i za skarby ┼Ťwiata nie mog┼éy za┼éapa─ç ┼╝e razem to jest nas troje..:) Tak pomijaj─ůc wszystko to od tamtej pory dok┼éadnie wiem jakie spustoszenie robi─ů w g┼éowie ....dopalacze :) Liczy┼éy i liczy┼éy i dalej po┼éapa─ç nie mog┼éy o co mi kaman. Tak mi si─Ö ┼╝al ich zrobi┼éo i ┼╝eby im przykro┼Ťci nie sprawia─ç wyk┼éadni─ů sumowania z matematycznego punktu widzenia ┼╝e 1+1+1=3 ....i jako ┼╝e jestem b┼éyskotliwy i inteligentny niebywale..:) przerwa┼éem im ten wysi┼éek intelektualny i powiedzia┼éem.....dziewczyny ku┼╝wa ale ja mam tylko jeden kask zapasowy..! Nie wiem na co liczy┼éem....bo one przez chwil─Ö milcza┼éy ...i po chwili prawie jednocze┼Ťnie krzykn─Ö┼éy....to my si─Ö nim podzielimy!!!!!

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 715
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #42 dnia: 23 Wrzesie˝ 2015, 17:15 »
....to my si─Ö nim podzielimy!!!!!
I m.in. o to chodzi posiadaj─ůc naszego Junaka  ;D
Co z tego, że słabowity on jest i nie za szybki ale za to jaki lans i można poznać ciekawe osobniki ;)

Offline basil

• basil
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 98
  • Model: Lokomotywa
Sprzedam Junaka M 16 125 opinia
« Odpowied╝ #43 dnia: 05 Pa╝dziernik 2015, 11:02 »
Indi przer├│bki super!!!
Te┼╝ chc─Ö takie kanistry :)
Opis nieco dramatyczny.
Jak jecha┼éem nad morze nic nie pad┼éo u mnie,  ┼éa┼äcucha nie trzeba by┼éo naci─ůga─ç w trasie.

W ulewie te┼╝ jecha┼éem i jako┼Ť da┼éo si─Ö.  Fakt ┼╝e wolniej,  ale inne opony na deszczu te┼╝ nie polepsz─ů trakcji.

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #44 dnia: 05 Pa╝dziernik 2015, 18:12 »
Indi przer├│bki super!!!
Te┼╝ chc─Ö takie kanistry :)
Opis nieco dramatyczny.
Jak jecha┼éem nad morze nic nie pad┼éo u mnie,  ┼éa┼äcucha nie trzeba by┼éo naci─ůga─ç w trasie.

W ulewie te┼╝ jecha┼éem i jako┼Ť da┼éo si─Ö.  Fakt ┼╝e wolniej,  ale inne opony na deszczu te┼╝ nie polepsz─ů trakcji.

Witaj Basil.....u mnie trzy tysi─ůce przejechane i trzy tys. m─Öczarni  :) Junak stoi trzeci tydzie┼ä w serwisie . Wymieniono prawie wszystko co mog┼éo si─Ö popsu─ç. Teraz zamontowano now─ů z─Öbatk─Ö ( mniejsz─ů) , now─ů skrzynie bieg├│w bo stara wymaga┼éa wielu sztuczek ┼╝eby prze┼é─ůcza─ç biegi a jedynka to by┼éa jak szyfr...tylko ja potrafi┼éem j─ů w┼é─ůczy─ç :) Na ┼Ťwiat┼éach wyczynia┼éem takie ruchy ┼╝e kierowcy pytali czy aby dobrze si─Ö czuj─Ö....a ja po prostu wykonywa┼éem "normalne" czynno┼Ťci zwi─ůzane z wrzuceniem jedynki :) Musia┼éem wsta─ç , jedn─ů nog─Ö trzyma─ç na d┼╝wigni bieg├│w , drug─ů w tym czasie sie odpycha─ç umiej─Ötnie przy tym operowa─ç gazem i sprz─Ög┼éem. No chyba ┼╝e by┼éo z g├│rki to wrzuca┼éem dw├│jk─Ö i tak rusza┼éem. M├│j Junak od pocz─ůtku pr├│bowa┼é mi narzuci─ç swoje fanaberie...ale powiedzia┼éem mu ┼╝e nie z takimi cwaniakami da┼éem rad─Ö :) Mo┼╝e jutro go odbior─Ö to napisz─Ö o wra┼╝enich i efektach wymian podzespo┼é├│w. Pozdrawiam...

Offline basil

• basil
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 98
  • Model: Lokomotywa
Sprzedam Junaka M 16 125 opinia
« Odpowied╝ #45 dnia: 05 Pa╝dziernik 2015, 19:35 »
Masz pecha :(
Ja bym spalił moto i mechanika, jakbym miał takie czary odprawiać.
Z biegami mia┼éem tylko jedno ale - d┼║wignia mia┼éa za du┼╝y luz,  troch─Ö podk┼éadek i problem znik┼é.
Trzymam kciuki,  ┼╝eby kl─ůtw─Ö sci─ůgn─Öli mechaniki