Autor W▒tek: Sprzedam Junaka M 16 125 opinia  (Przeczytany 4109 razy)

indi 38

• GoŠ
Sprzedam Junaka M 16 125 opinia
« dnia: 20 Wrzesie˝ 2015, 20:21 »
Witam....
Jako ┼╝e ma┼éo jest opinii na temat Junaka M16 125 , postanowi┼éem podzieli─ç si─Ö z wami moimi wra┼╝eniami . Kupi┼éem ten motor w kwietniu tego roku    https://youtu.be/vsJdPdxwr7k   Jako ┼╝e motorek s┼éu┼╝y─ç mia┼é li tylko jako zabawka na kr├│tkie wypady za miasto a g┼éownie do jazdy po mie┼Ťcie wok├│┼é komina  :), bez znaczenia by┼é dla mnie jego stosunek masy do wagi.....bo wiadomo ┼╝e wypada s┼éabo. Kupi┼éem go bo podoba┼é mi si─Ö jego design i jakie daje mo┼╝liwo┼Ťci do przer├│bek . Jako ┼╝e zawodowo zajmuj─Ö si─Ö projektowaniem innych rzeczy to motocykl stanowi─ç mia┼é baz─Ö do nowego wyzwania i rozrywki. I wszystko by┼éoby fajnie gdyby nie fakt ┼╝e motorek opr├│cz fajnego wygl─ůdu nie okaza┼é si─Ö kup─ů bezu┼╝ytecznego z┼éomu. Od samego pocz─ůtku mia┼éem problem ze skrzyni─ů bieg├│w. Jedynka praktycznie nie istnia┼éa , aby j─ů wrzuci─ç musia┼éem operowa─ç sprz─Ög┼éem , gazem i odpycha─ç si─Ö aby motor by┼é w lekkim ruchu. Takie operacje wykonywane na ka┼╝dych ┼Ťwiat┼éach w mie┼Ťcie nie mia┼éy nic wsp├│lnego z relaksem , a by┼éy jednym wielkim stresem i budowaniem t─Ö┼╝yzny fizycznej. Nie pomaga┼éy ┼╝adne regulacje moje i serwisant├│w...Pozosta┼ée biegi jako┼Ť ju┼╝ wchodzi┼éy , chocia┼╝ pi─ůtk─Ö ┼éatwiej by┼éo wrzuci─ç r─Ök─ů ni┼╝ nog─ů. W ko┼äcu od tego szarpania si─Ö i nienaturalnej pracy po┼éama┼éa si─Ö podstawa d┼╝wigni bieg├│w , na samej d┼╝wigni pojawi┼é si─Ö luz i w ko┼äcu biegi praktycznie przesta┼éy istnie─ç pojawiaj─ůc si─Ö w pozycjach d┼╝wigni kt├│re by┼éy zupe┼énym zaskoczeniem nawet dla mistrza motocyklowej ekwilibrystyki. ┼üa┼äcuch to produkt ....┼éa┼äcuchopodobny....sko┼äczy┼é si─Ö po 3 tys. km mimo bie┼╝─ůcej regulacji i smarowania . Olej z przednich teleskop├│w sika┼é ju┼╝ po tysi─ůcu kilometr├│w. Po przejechaniu 500 km , jad─ůc z ma┼é─ů pr─Ödko┼Ťci─ů motor zachowywa┼é si─Ö jak pijany. Mia┼éem wra┼╝enie ┼╝e ko┼éo ┼╝yje swoim ┼╝yciem a kierownica swoim. Dziwne jest to ┼╝e ta uci─ů┼╝liwo┼Ť─ç pojawia si─Ö w spos├│b nieprzewidywalny i nie jest ci─ůg┼éa. Po prostu raz je┼╝dzi prosto ..a raz nie ? My┼Ťl─Ö ┼╝e to wina opon i ich rozgrzania. Og├│lne wra┼╝enia z jazdy s─ů takie jakbym u┼╝ytkowa┼é motocykl z pocz─ůtku XX wieku , zabytek kt├│rym jazda by┼éa pewn─ů umow─ů i wymaga┼éa m─Öczarni w codziennym u┼╝ytkowaniu. Zap┼éaci┼éem za niego prawie 11 tys. W┼éo┼╝y┼éem kolejne 2 lub 3 tys w przer├│bki optyczne nie ingeruj─ůc w jego techniczn─ů stron─Ö , nie m├│wi─ůc ju┼╝ o po┼Ťwi─Öconym czasie bo to ju┼╝ z za┼éo┼╝enia by┼é cel jego kupna. Teraz ta kupa z┼éomu stoi w gara┼╝u bo ┼╝eby go naprawi─ç to trzeba wiedzie─ç co si─Ö sta┼éo...a nikt nie wie. Motocykl nie ma przejechanych nawet 3 tys km. Nawet jak go naprawi─ů to w─ůtpi─Ö ┼╝eby przejecha┼é kolejne 3 tys. Moja opinia o tym motorze opr├│cz walor├│w wizualnych jest taka.......to najwi─Öksze g├│wno jakie mo┼╝na kupi─ç za niema┼ée pieni─ůdze w sklepie i niby na gwarancji. Za te pieni─ůdze mo┼╝na sobie z┼éo┼╝y─ç samemu motocykl z cz─Ö┼Ťci kupionych na z┼éomie i b─Ödzie on mia┼é wi─Öksze walory u┼╝ytkowe ni┼╝ te Almotowskie produkty motoropodobne. Pami─Ötajcie ┼╝e pisze to cz┼éowiek kt├│ry kupi┼é ten produkt i go u┼╝ytkowa┼é a nie jaki┼Ť internetowy troll. Opr├│cz tego mam 50 lat i du┼╝e do┼Ťwiadczenie z obcowania z motorami i motorowerami. Je┼╝dzi┼éem Junakiem M10 , fabrycznie nowym kupionym przez mojego ojca , now─ů Panoni─ů , WSK-─ů, fabrycznie nowym Rometem Sport kupionym w GS-e :) Komarkiem , Simsonem i sam ju┼╝ nie wiem co jeszcze. Wszystko to je┼╝dzi┼éo o wiele lepiej ni┼╝ te Daytonowskie dziwad┼éa. Szczerze m├│wi─ůc , jestem za┼╝enowany jako┼Ťci─ů i brakiem jakichkolwiek zalet tego motocykla. Niestety nie mog─Ö napisa─ç nic pozytywnego o tym sprz─Öcie i pewne jest ┼╝e jak go naprawi─ů to b─Öd─Ö szybko szuka┼é kupca ┼╝eby pozby─ç si─Ö z┼éoma i kupi─ç co┼Ť co przynajmniej je┼╝dzi. Je┼Ťli wi─Öc jeste┼Ťcie fanami tych Chi┼äskich nieje┼╝dzide┼é to wklei┼éem link ze zdj─Öciami tego cuda i je┼Ťli jest kto┼Ť ch─Ötny to prosz─Ö pisa─ç na m├│j adres po.prostu@vp.pl . Sprzedam go bez mrugni─Öcia okiem tak jak na zdj─Öciach , naprawionego przez serwis ( nich B├│g ma Was w opiece) i na gwarancji. Pozdrawiam....:)

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2626
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
Odp: Sprzedam Junaka M 16 125 opinia
« Odpowied╝ #1 dnia: 20 Wrzesie˝ 2015, 20:34 »
Witaj.
Po takiej reklamie, raczej ci─Ö┼╝ko b─Ödzie przekona─ç kogo┼Ť do zakupu.

Tutaj pojawia si─Ö jeszcze pytanie:
Je┼╝eli inni natrafiaj─ů na drobne problemy i generalnie s─ů raczej zadowoleni, to mo┼╝e co┼Ť jest nie tak z serwisem lub u┼╝ytkownikiem?

Prosz─Ö, nie obra┼║ si─Ö za u┼╝ytkownika. Ja przejecha┼éem tym motocyklem 6 tysi─Öcy km. Mam pewne uwagi do tej konstrukcji, ale jeszcze ani razu mnie nie zawi├│d┼é, zawsze dotar┼éem do za┼éo┼╝onego celu. Ilo┼Ť─ç awarii, kt├│r─ů opisujesz jest zastraszaj─ůca. Mo┼╝e powiniene┼Ť zmieni─ç serwis.

Podtrzymuj─Ö swoje zdanie, tak zareklamowa┼ée┼Ť produkt, ┼╝e raczej pozostanie z Tob─ů na lata. Nie pozostaje nic innego, jak doprowadzi─ç do porz─ůdku i po okresie szorstkiej przyja┼║ni polubi─ç si─Ö.

Pzdr.

Offline Wozu

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 215
  • Model: M11 125
« Odpowied╝ #2 dnia: 20 Wrzesie˝ 2015, 21:03 »
Motocykl zajefajny, naprawd─Ö szkoda, ┼╝e mia┼ée┼Ť z nim takie przej┼Ťcia. Faktycznie mo┼╝e pomy┼Ťl o innym serwisie. Na gwarancji powinni Ci naprawi─ç wszystko, cho─ç nie wiem jak si─Ö maj─ů Twoje przer├│bki do gwarancji, mnie w serwisie powiedziano, ┼╝e wymiana z─Öbatki z ty┼éu powoduje jej utrat─Ö. Nie chce dawa─ç temu wiary, bo niejednokrotnie czyta┼éem jak sami serwisanci proponowali jej wymian─Ö na pierwszym przegl─ůdzie.
Gratuluj─Ö pomys┼éu na przer├│bki i ┼╝ycz─Ö pozytywnego rozwi─ůzania problemu, jakie by ono nie by┼éo.

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2720
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #3 dnia: 20 Wrzesie˝ 2015, 22:06 »
Tym "tunningiem" to zaskoczy┼ée┼Ť nawet mnie..... 8)
A┼╝ si─Ö boj─Ö spyta─ç co to jest te tuleje pod bakiem w okolicach cylindr├│w...
A co do usterek to ustawodawca po to dał konsumentom prawa, m in do reklamacji, by z nich korzystać. A jak będziesz nieugięty to masz moim zdaniem spore szanse na nowy motocykl.

A pomys┼é zmieniania tylnej z─Öbatki w 125 na mniejsz─ů uwa┼╝am, za delikatnie m├│wi─ůc, poroniony.
M├│j Junak- moja  duma !!! Harley m├│j to jest TO !!!

Offline Wozu

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 215
  • Model: M11 125
« Odpowied╝ #4 dnia: 20 Wrzesie˝ 2015, 22:21 »
Ja nie chce tego robi─ç. Zobaczy┼éem serwis w kt├│rym nie by┼éo  ┼╝adnego motocykla, kontrolnie zagadn─ů┼éem serwisanta o co┼Ť o czym czyta┼éem na forum i czu┼éem si─Ö w miar─Ö bezpiecznie zadaj─ůc pytanie jak na laika i w zasadzie uzyska┼éem dok┼éadnie tak─ů odpowied┼║ jak─ů si─Ö spodziewa┼éem czyli wymijaj─ůc─ů. Jestem pewny, ┼╝e tego nigdy nie robili, nie maj─ů do┼Ťwiadczenia, nie chc─ů si─Ö tego podj─ů─ç i lepiej powiedzie─ç o utracie gwarancji ni┼╝ m├│wi─ç o czym┼Ť o czym si─Ö nic nie wie.
Gdyby by┼éo inaczej pewnie powiedzia┼éby mi w┼éa┼Ťnie, ┼╝e w tym modelu nie ma sensu  lub w┼éa┼Ťnie mo┼╝e namawia┼éby mnie, bo jaki┼Ť tam klient ju┼╝ tak zrobi┼é i by┼é zadowolony.

Zdaje sobie spraw─Ö, ┼╝e zmiana z─Öbatki cho─çby o jeden z─ůb zmniejszy moc, kt├│ra i tak jest bardzo niedu┼╝a. 

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #5 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 00:04 »
Tym "tunningiem" to zaskoczy┼ée┼Ť nawet mnie..... 8)
A┼╝ si─Ö boj─Ö spyta─ç co to jest te tuleje pod bakiem w okolicach cylindr├│w...
A co do usterek to ustawodawca po to dał konsumentom prawa, m in do reklamacji, by z nich korzystać. A jak będziesz nieugięty to masz moim zdaniem spore szanse na nowy motocykl.

A pomys┼é zmieniania tylnej z─Öbatki w 125 na mniejsz─ů uwa┼╝am, za delikatnie m├│wi─ůc, poroniony.

Wiem ┼╝e ustawodawca da┼é prawa konsumentom....gorzej ju┼╝ z ich wyegzekwowaniem. Niestety w tym przypadku nie chcia┼ébym nawet gdyby dali mi dwa nowe Junaki. Moim zdaniem to nie ma prawa je┼╝dzi─ç....konstrukcja nap─Ödu to jaki┼Ť ┼╝art. ┼üa┼äcuch d┼éugo┼Ťci 120 cm bez po┼Ťredniej z─Öbatki podtrzymuj─ůcej to nieporozumienie. Je┼Ťli ma tylko troszk─Ö luzu obija si─Ö o wszystko co ma na swojej drodze a na dziurach wali o ram─Ö i obudow─Ö os┼éony nawet jak jest naci─ůgni─Öty. ┼Üruby i nakr─Ötki regulacji naci─ůgu ┼éa┼äcucha s─ů praktycznie jednorazowe . Po drugiej regulacji za┼éo┼╝y┼éem nowe . Opony to ju┼╝ " zdrada" maj─ů chyba homologacj─Ö jakiego┼Ť zapomnianego Chi┼äskiego kantonu w kt├│rym po┼éowa nacji zgin─Ö┼éa tragicznie w wypadkach na drodze. Reflektor ┼Ťwieci tylko po to ┼╝eby w nocy kto┼Ť Ci─Ö widzia┼é ....mniejsza z tym ┼╝e Ty kompletnie nie widzisz drogi. Te┼╝ wymieni┼éem cho─ç na fotkach jeszcze go nie ma. Kupuj─ůc go dostajesz zawieszenie tylne zestrojone na sztywno. Dziwi┼éo mnie to , bo jest strasznie sztywny z za┼éo┼╝enia wi─Öc postanowi┼éem je maksymalnie ustawi─ç na " mi─Ökko" Wszystko posz┼éo niby ok...b┼éotnik obni┼╝y┼é si─Ö , motor sta┼é si─Ö bardziej przyjazny dla nerek. Wcze┼Ťniej pisa┼éem do Almotu ┼╝e tak zrobi─Ö...oni ┼╝e ok ale odradzali a nawet m├│wili ┼╝e si─Ö nie da..? Po tej czynno┼Ťci zrozumia┼éem dlaczego nie nale┼╝y tego robi─ç ...no chyba ┼╝e kto┼Ť lubi efekty d┼╝wi─Ökowe jakie teraz wydaje ta dwuko┼é├│wka . Ale to nic....nie wolno tego robi─ç bo w tej pozycji regulacja naci─ůgu ┼éa┼äcucha ma taki sens jak pr├│ba pompowania dziurawej d─Ötki. Zbiornik paliwa a raczej umiejscowienie wlewu paliwa to czysta zemsta. Maksymalnie wla┼éem tam 10 l. Tankowanie wi─Öc co 200 km.....chyba ┼╝e kto┼Ť lubi ryzyko. No ale musi lubi─ç skoro ma Junaka. Taka powinna by─ç reklama , Lubisz ryzyko -kup Junaka :) Jak spad┼é deszcz to mia┼éem tylko d┼éugie ┼Ťwiat┼éo . ┼Üwiat┼éo mijania znikn─Ö┼éo razem ze s┼éo┼äcem. I wraz ze s┼éo┼äcem powr├│ci┼éo. To i tak nie ma znaczenia bo opisywane wcze┼Ťniej opony i tak dyskwalifikuj─ů jak─ůkolwiek jazd─Ö na mokrej nawierzchni. Pomin─ů─ç nale┼╝y milczeniem fakt ┼╝e po odebraniu motoru z salonu i dok┼éadnych ogl─Ödzinach w domu stwierdzi┼éem brak wielu ┼Ťrub.....nawet nie by┼éo dw├│ch ┼Ťrub imbusowych mocuj─ůcych przedni─ů o┼Ť ko┼éa !!!! Przysi─Ögam !!! Manetka gazu ma taki luz ┼╝e trzymaj─ůc zaci┼Ťni─Öte na niej palce mog─Ö przesuwa─ç r─Ök─Ö wzd┼éu┼╝ kierownicy , co podczas jazdy sprawia wra┼╝enie jakby by┼éa z gumy. ┼╗ar├│wki tylnej lampy kupuj─Ö na kilogramy ...bo na sztuki to ju┼╝ nie ma sensu. ┼╗e wzgl─Ödu na to i┼╝ nigdy nie mam pewno┼Ťci ┼╝e ju┼╝ sie nie spali┼éa i nie ma ┼Ťwiat┼éa stopu....zanim zahamuj─Ö to szukam miejsca gdzie spier...li─ç zanim auto z ty┼éu zrobi mi z ty┼éka , jak to by┼éo..? Aha...jesie┼ä ┼Ťredniowiecza..:) Mog┼ébym tak bez ko┼äca bo motor ten to jedna wielka wada. Moje zdanie jest takie. Je┼Ťli masz ...teraz ju┼╝ 11,500,00 pln( bo podro┼╝a┼é) i przyjdzie Ci na my┼Ťl kupi─ç Junaka M 16 125 ..to napisz do mnie . Wtedy ja przyjad─Ö , dam Ci kopa w dup─Ö i zabiore kas─Ö. Przysi─Ögam ┼╝e b─Ödziesz r├│wnie rozczarowany jakby┼Ť kupi┼é t─ů motorynk─Ö , tylko wszystko odb─Ödzie si─Ö szybciej i oszcz─Ödzi Ci frustracji w nast─Öpnych miesi─ůcach. ( oczywi┼Ťcie polecam m├│j egzemplarz kt├│ry odsprzedam bez kopa a nawet zaprosz─Ö na porz─ůdny obiad. Bo to b─Ödzie Tw├│j ostatni obiad na jaki b─Ödzie Ci─Ö sta─ç ...bo ca┼é─ů kas─Ö wydasz na lepienie Junaka i leczenie depresji w jak─ů z pewno┼Ťci─ů popadniesz..:)  Dla uczciwo┼Ťci dodam ┼╝e gdyby┼Ť szuka┼é w tym motocyklu wska┼╝nika poziomu paliwa , obrotomierza , wska┼╝nika wrzuconego biegu czy te┼╝ kontrolki w┼é─ůczonego ┼Ťwiat┼éa mijania....to lepiej je sobie narysuj..Licznik te┼╝ jest umowny...wskazuje pr─Ödko┼Ť─ç jak─ů Chi┼äczycy by chcieli ┼╝eby osi─ůga┼é . Rzeczywisto┼Ť─ç jest niestety zupe┼énie inna ...jad─ůc musisz j─ů sobie po prostu wyobrazi─ç lub my┼Ťle─ç po Chi┼äsku. Pozdrawiam i naprawd─Ö licz─Ö ┼╝e kto┼Ť to ode mnie odkupi ....chocia┼╝by za moj─ů uczciwo┼Ť─ç..:)

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 516
  • ┼Ťpiesz si─Ö powoli... na ┼Ťmier─ç zawsze zd─ů┼╝ysz
  • Model: By┼é M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowied╝ #6 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 07:23 »
Wiesz, nie chc─Ö uchodzi─ç za speca czy te┼╝ znawc─Ö motor├│w (prawko mam od 3 miesi─Öcy a moto jeszcze kr├│cej i wcze┼Ťnie nawet nie mia┼éem z nimi ┼╝adnego kontaktu), ale w sumie czego si─Ö spodziewa┼ée┼Ť za 12ty┼Ť. z┼é. .
Osobi┼Ťcie kupi┼éem go bo:
1. Chciałem mieć nówkę a nie używkę
2. Nie sta─ç mnie na nic lepszego
3. Bardzo prosta konstrukcja nie licz─ůc wtrysku (320cm3) a co za tym idzie niewiele potrzeba wyspecjalizowanych narz─Ödzi oraz podatno┼Ť─ç na modyfikacje
a) nauka budowy moto (wiedzy nigdy za mało !)
4. Przygoda (b─Ödzie o czym opowiada─ç przy piwku lub na jakim┼Ť zlocie)  ;D
5. Powr├│t do m┼éodo┼Ťci gdy na trasie nie by┼éo stacji benzynowych, warsztat├│w (a je┼Ťli ju┼╝ by┼éy to i tak jak by ich nie by┼éo czyli po prostu sztuka improwizacji w wydaniu PRL  ;D ), telefon├│w kom├│rkowych itd itp....

I mo┼╝e koledzy faktycznie dobrze pisz─ů, zmie┼ä serwis

LWG

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #7 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 08:25 »
Wiesz, nie chc─Ö uchodzi─ç za speca czy te┼╝ znawc─Ö motor├│w (prawko mam od 3 miesi─Öcy a moto jeszcze kr├│cej i wcze┼Ťnie nawet nie mia┼éem z nimi ┼╝adnego kontaktu), ale w sumie czego si─Ö spodziewa┼ée┼Ť za 12ty┼Ť. z┼é. .
Osobi┼Ťcie kupi┼éem go bo:
1. Chciałem mieć nówkę a nie używkę
2. Nie sta─ç mnie na nic lepszego
3. Bardzo prosta konstrukcja nie licz─ůc wtrysku (320cm3) a co za tym idzie niewiele potrzeba wyspecjalizowanych narz─Ödzi oraz podatno┼Ť─ç na modyfikacje
a) nauka budowy moto (wiedzy nigdy za mało !)
4. Przygoda (b─Ödzie o czym opowiada─ç przy piwku lub na jakim┼Ť zlocie)  ;D
5. Powr├│t do m┼éodo┼Ťci gdy na trasie nie by┼éo stacji benzynowych, warsztat├│w (a je┼Ťli ju┼╝ by┼éy to i tak jak by ich nie by┼éo czyli po prostu sztuka improwizacji w wydaniu PRL  ;D ), telefon├│w kom├│rkowych itd itp....

I mo┼╝e koledzy faktycznie dobrze pisz─ů, zmie┼ä serwis

LWG

No c├│┼╝ , je┼Ťli Almot sprzeda┼é Tobie podobny egzemplarz do mojego to spe┼éni─ů si─Ö Twoje marzenia. " ..sztuka improwizacji.." bedzie Ci towarzyszy─ç ka┼╝dej wyprawie , a "...nauka budowy moto..." bedzie jedyn─ů rzecz─ů warto┼Ťciow─ů jak─ů wyniesiesz z tej przygody. Ja w tych kanisterkach , kt├│re przerobi┼éem na sakwy , wo┼╝─Ö praktycznie wszystkie klucze , imbusy , ┼╝ar├│wki i cz─Ö┼Ťci zamienne bo ka┼╝de 200-300 km jazdy ko┼äcz─ů si─Ö jak─ů┼Ť usterk─ů lub odkr─Öceniem si─Ö jakiej┼Ť ┼Ťruby. Jak nim jad─Ö do sklepu ....jakie┼Ť dwa kilometry...to najpierw si─Ö modl─Ö i ┼╝egnam z rodzin─ů bo w┼éa┼Ťciwie nie wiem czy uda si─Ö nim wr├│ci─ç z bu┼ékami dla dzieci....:)  Pytasz si─Ö ...a czego si─Ö spodziewa┼éem za 12 tys..? Ano tego co powiedzia┼é i napisa┼é producent...┼╝e pojazd jest sprawny i nadaje si─Ö do jazdy i ma wykwalifikowany serwis. Nic poza tym . Je┼Ťli wi─Öc uwa┼╝asz ┼╝e za 12 tys. nie mo┼╝na tego wymaga─ç i wszystko jest ok...to tylko potwierdza moje zdanie na temat tego wynalazku ...┼╝e to najwi─Ökszy gniot i bubel jaki mo┼╝na kupi─ç w sklepie.

Offline kryha666

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 714
  • Model: M16 125 :)
« Odpowied╝ #8 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 08:54 »
Sikaj─ůce lagi to wina fabryki, z kt├│r─ů m├│j serwis upora┼é si─Ö momentalnie i zalecam ka┼╝demu zmian─Ö oleju z fabrycznego.
Regulacja skrzyni to norma podczas docierania i po. Ważne jaki jest wlewany olej do silnika bo "jedynka" przy słabym czy przepracowanym oleju faktycznie się klei.
Przepalanie żarówek? Zmień na te lepsze (np. Osram), popraw styki i problem zniknie.
Opony wiadomo nie od dzisiaj, ┼╝e s─ů kiepskie ale na suchym zachowuj─ů si─Ö poprawnie.
Najwa┼╝niejsze czynno┼Ťci wykonuje nie Almot ale serwis, kt├│ry sk┼éada Tw├│j motocykl do kupy i p├│┼║niej Ci go serwisuje.
Jeżeli Twój serwisant nie daje rady z usuwaniem awarii to powtórzę wypowiedzi kolegów - zmień serwis!
A tego kolesia dotychczas serwisuj─ůcego Ci moto zg┼éo┼Ť do Almotu  8)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #9 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 09:01 »
 wspieramy Ci─Ö....

a o niezgodno┼Ťci towaru z umow─ů s┼éysza┼ée┼Ť co┼Ť ???
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesie˝ 2015, 09:06 wys│ana przez ┼üysy »

Offline mc_enc

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 516
  • ┼Ťpiesz si─Ö powoli... na ┼Ťmier─ç zawsze zd─ů┼╝ysz
  • Model: By┼é M-11 320 cm3 Jest DL650XT
« Odpowied╝ #10 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 09:09 »
No c├│┼╝ , je┼Ťli Almot sprzeda┼é Tobie podobny egzemplarz do mojego to spe┼éni─ů si─Ö Twoje marzenia. " ..sztuka improwizacji.." bedzie Ci towarzyszy─ç ka┼╝dej wyprawie , a "...nauka budowy moto..." bedzie jedyn─ů rzecz─ů warto┼Ťciow─ů jak─ů wyniesiesz z tej przygody. Ja w tych kanisterkach , kt├│re przerobi┼éem na sakwy , wo┼╝─Ö praktycznie wszystkie klucze , imbusy , ┼╝ar├│wki i cz─Ö┼Ťci zamienne bo ka┼╝de 200-300 km jazdy ko┼äcz─ů si─Ö jak─ů┼Ť usterk─ů lub odkr─Öceniem si─Ö jakiej┼Ť ┼Ťruby. Jak nim jad─Ö do sklepu ....jakie┼Ť dwa kilometry...to najpierw si─Ö modl─Ö i ┼╝egnam z rodzin─ů bo w┼éa┼Ťciwie nie wiem czy uda si─Ö nim wr├│ci─ç z bu┼ékami dla dzieci....:)  Pytasz si─Ö ...a czego si─Ö spodziewa┼éem za 12 tys..? Ano tego co powiedzia┼é i napisa┼é producent...┼╝e pojazd jest sprawny i nadaje si─Ö do jazdy i ma wykwalifikowany serwis. Nic poza tym . Je┼Ťli wi─Öc uwa┼╝asz ┼╝e za 12 tys. nie mo┼╝na tego wymaga─ç i wszystko jest ok...to tylko potwierdza moje zdanie na temat tego wynalazku ...┼╝e to najwi─Ökszy gniot i bubel jaki mo┼╝na kupi─ç w sklepie.

Cha... Czyli widzisz, masz ju┼╝ co opowiada─ç przy piwku ;D
Wybacz, ale nie wiem ile masz lat, ale ja w swoim pierwszym samochodzie (Polski Fiat 125p '78), woziłem cały warsztat, 2x zapas i 2x detka, i te pare lat użytkowania teraz mi procentuje choć w nowych autach już w zasadzie nic sam nie zrobisz na trasie.

To co producent pisze w opisie w zasadzie nie mija si─Ö z prawd─ů. Obecnie jak kupujesz nowe auto, motocykl czy co tam jeszcze, jest ju┼╝ dotarte. Tutaj dotrze─ç musisz sam i to od ciebie zale┼╝y jak si─Ö sprz─Öt b─Ödzie spisywa┼é w przysz┼éo┼Ťci.
Jak zaniedbasz pierwsze kilometry to ci si─Ö odbije w przysz┼éo┼Ťci.
Jak bym mia┼é ze 30ty┼Ť. z┼é to bym si─Ö o nic nie martwi┼é, ale poniewa┼╝ nie mam, to c├│┼╝...

Co do serwisów generalnie masz rację, Almot dał ciała !

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #11 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 09:31 »

[/quote]
 ...┼╝e to najwi─Ökszy gniot i bubel jaki mo┼╝na kupi─ç w sklepie.
[/quote]

szkoda że tego wszystkiego nie wiedziałem zanim zrobiłem bez problemu 20tkm (i to bez rozgrzewania opon) ;D
Darek

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #12 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 14:21 »

...┼╝e to najwi─Ökszy gniot i bubel jaki mo┼╝na kupi─ç w sklepie.
[/quote]

szkoda że tego wszystkiego nie wiedziałem zanim zrobiłem bez problemu 20tkm (i to bez rozgrzewania opon) ;D
[/quote]

Darek....ja nie opisuj─Ö walor├│w u┼╝ytkowych Junaka M16 320 tylko M16 125. Z tego co wiem to Tw├│j model Almot t┼éucze ju┼╝ sz├│sty rok , wi─Öc choroby " wieku dzieci─Öcego " ju┼╝ zd─ů┼╝yli usun─ů─ç. I ┼╝ycz─Ö Ci aby┼Ť zrobi┼é nim kolejne 20 , 50 i 100 tys/km ...naprawd─Ö szczerze i ┼╝yczliwie.  Niestety model kt├│ry ja zakupi┼éem jest w sprzeda┼╝y dopiero od tego roku. Wi─Öc nie mo┼╝na by┼éo skorzysta─ç z opinii u┼╝ytkownik├│w dotycz─ůcych  mojego wehiku┼éu i bazowa┼éem w┼éa┼Ťnie na opiniach dotycz─ůcych M 16 320 , kt├│re i owszem by┼éy w wi─Ökszo┼Ťci pozytywne. Tak jak pisa┼éem , nie jestem internetowym trollem kt├│ry nie posiada nawet hulajnogi a psioczy na co┼Ť o czym nie ma poj─Öcia. Ja opisuj─Ö moj─ů prawdziw─ů przygod─Ö ze sprz─Ötem i tym konkretnym egzemplarzem kt├│ry zakupi┼éem i ....stara┼éem sie u┼╝ytkowa─ç....:) Jestem daleki od krytyki pozosta┼éych modeli Junaka ...bo nic o nich nie wiem i nikomu nie chc─Ö szkodzi─ç. Jestem po prostu wkur......ny ┼╝e maj─ůc 50 lat, do┼Ťwiadczenie w u┼╝ytkowaniu motocykli , dobrze zaopatrzony warsztat , wiedz─Ö bo jestem z wykszta┼écenia mechanikiem i projektantem przedmiot├│w u┼╝ytkowych , wn─Ötrz i mebli....ale tak┼╝e r├│┼╝nych dodatk├│w i przer├│bek optycznych samochod├│w....da┼éem si─Ö nabra─ç na jaki┼Ť bigos w chromach. Motor naprawd─Ö wizualnie mi si─Ö podoba ...a po zabudowaniu pustej przestrzeni mi─Ödzy bakiem a silnikiem i ukryciu tych wszystkich majtaj─ůcych kabli ....zupe┼énie zaspakaja moje poczucie estetyki :) Silnik jest niezawodny i pali na dotyk w ka┼╝dej temperaturze...Konstrukcja jest prosta ...┼╝eby nie powiedzie─ç prostacka , ale nale┼╝y to uzna─ç za zalet─Ö i to akurat mi r├│wnie┼╝ nie przeszkadza . Gdzie nie pojad─Ö motocykl wzbudza zainteresowanie i nieraz trudno mi nim odjecha─ç np. spod Mc-Donaldsa bo t┼éum ciekawskich skutecznie mi to uniemo┼╝liwia....ale to te┼╝ chyba zaleta. Mam du┼╝o zapyta┼ä o mo┼╝liwo┼Ť─ç takiej zabudowy ...no i o te kanisterki ...co te┼╝ jest fajne bo daje mo┼╝liwo┼Ť─ç tworzenia i zabawy . Mo┼╝e nie dla pieni─Ödzy bo to bardziej chodzi o mo┼╝liwo┼Ť─ç rozwoju i zdobywaniu do┼Ťwiadczenia i poznania ciekawych ludzi. To wszystko zalety Junaka i sama nazwa , cho─ç tylko ma walor sentymentalny....te┼╝ nie jest bez znaczenia. Wszystko to prawda. Jednak ca┼éy obraz psuje nie prostota produktu...ale jego beznadziejna jako┼Ť─ç i fabryczny monta┼╝ . Serwis mam dobry bo faceci sk┼éadaj─ů motory ca┼ée ┼╝ycie i firma istnieje od kiedy pami─Ötam . Ale jak maj─ů z g├│wna ulepi─ç z┼éot─ů statuetk─Ö ?. Jutro motor oddaj─Ö im znowu do roboty ( je┼Ťli dojad─Ö) ...b─Öd─ů wymienia─ç kup─Ö podzespo┼é├│w na nowe . Poj─Öcia nie mam na ile si─Ö to zda. Motocykl ten sprawia wra┼╝enie jakby zrobiony by┼é z plasteliny . Jako┼Ť─ç materia┼é├│w to jak meble z Ikei ....ugnieciona trocina. Naprawd─Ö decyzja o wyje┼╝dzie tym motocyklem dalej ni┼╝ sto km to istna loteria . A jazda tylko po mie┼Ťcie wymaga ogromnego samozaparcia , doskona┼éej techniki i do┼Ťwiadczenia....┼╝e o zwyk┼éej kondycji nie wspomn─Ö. Nie w tym ┼╝adnej frajdy czy przyjemno┼Ťci...jest natomiast ci─ůg┼éa walka i operowanie gazem , sprz─Ög┼éem i szukanie sposobu na mo┼╝liwo┼Ť─ç wrzucenia oczekiwanego biegu. Mimo i┼╝ wiem jak to robi─ç fachowo ┼╝eby zmiana biegu nie ko┼äczy┼éa si─Ö charakterystycznym klikni─Öciem , a odby┼éa si─Ö bezszelestnie ....jest to niezwykle trudne. Zobaczymy...skrzyni─Ö b─Öd─ů wymienia─ç na now─ů. Jednak moje obawy pozostaj─ů , bo ja my┼Ťle ┼╝e pow├│d to n─Ödza jako┼Ťciowa. Daj─Ö Wam s┼éowo ┼╝e gdybym nie by┼é wra┼╝liwy na ka┼╝de stukni─Öcie , czy skrzypni─Öcie i nie usuwa┼é na bie┼╝─ůco drobnych usterek , wymieniaj─ůc co si─Ö da na lepsze jako┼Ťciowo to ten motorek nie przejecha┼éby nawet 1000 km. Mimo wszystko ufam ┼╝e serwis si─Ö upora z tymi usterkami a ja znajd─Ö jakiego┼Ť mi┼éo┼Ťnika Junak├│w z Almotu kt├│ry kupi go ode mnie i b─Ödzie tak jak Ty Darku ...szcz─Ö┼Ťliwy..:) Pozdrawiam

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 461
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #13 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 14:23 »
indi 38, napisz to wszystko ┼éadnie, tak jak tu na forum opisa┼ée┼Ť i z┼é├│┼╝ reklamacj─Ö, tu ju┼╝ nie chodzi o to czy chcesz czy odpuszczasz ale cho─çby dla samej zasady. Mo┼╝e trafi┼ée┼Ť na taki egzemplarz. Chyba ka┼╝dy z nas by┼é zainspirowany designem M16, ka┼╝dy mia┼é te┼╝ chyba jakie┼Ť problemy techniczne z tym niedopracowanym modelem ale ka┼╝dy jako┼Ť sobie poradzi┼é i cieszy si─Ö posiadaniem i jazd─ů. ja spodziewa┼éem si─Ö te┼╝ wi─Öcej po tym motocyklu, urzek┼é mnie, kupi┼éem, czasami przeklina┼éem ale te┼╝ cieszy┼éem si─Ö z niego bardzo, teraz przesiad┼éem si─Ö na wi─Ökszy, w kolejno┼Ťci kariery sz├│sty. By─ç mo┼╝e wq.rwi┼é Ciebie kompletnie, mo┼╝e masz z┼éy dzie┼ä, poddawa─ç si─Ö w ka┼╝dym razie nie wolno, tym bardziej, ┼╝e ju┼╝ fajnie go zmieni┼ée┼Ť. Przede wszystkim zmie┼ä serwis bo tam pewnie siedz─ů nieudacznicy i lenie. Nie zrobi─ů tak jak si─Ö nale┼╝y i inni to reklamuj u sprzedawcy, w Almocie, nie poddawaj si─Ö, jak trzeba we┼║ prawnika. Wiadomo, sprz─Öt tej klasy i w tej cenie nie dor├│wnuje pod ┼╝adnym wzgl─Ödem innym uznanym i wypr├│bowanym markom ale przecie┼╝ zap┼éaci┼ée┼Ť uczciwe i uczciwie zapracowane pieni─ůdze i tego samego ┼╝─ůdaj od sprzedawcy. Uczciwo┼Ťci i sprawno┼Ťci tego co Ci sprzeda┼é. No chyba, ┼╝e masz za du┼╝o kasy, w razie czego my j─ů ch─Ötnie przyjmiemy. Tak wi─Öc jak dziecku: g┼éowa do g├│ry i zr├│b z tym porz─ůdek a nie  narzekaj i nie poddawaj si─Ö. Powodzenia.  ;) ;) ;) ;)

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #14 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 17:51 »
je┼╝eli ju┼╝ mia┼ébym kupowa─ç 125 to z pewno┼Ťci─ů jaki┼Ť skuter a nie chopera.
A odno┼Ťnie serwisu to powiem Ci tylko, ┼╝e ostatnio wybra┼éem si─Ö na tor hond─ů (jednym ze sztandarowych modeli), czyli synonimem jako┼Ťci i niezawodno┼Ťci (jak twierdzi wi─Ökszo┼Ť─ç) i przy 140km/h zosta┼éem zupe┼énie bez hamulc├│w.
Jak nie trudno si─Ö domy┼Ťli─ç nie by┼éa to wina producenta motocykla..............

A Junak co┼╝? jestem szcz─Ö┼Ťliwy, dzi─Öki niemu pozna┼éem zaje ludzi i wci─ů┼╝ sprawia mi jazda nim wielk─ů przyjemno┼Ť─ç.
Darek

Offline Tomala

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 357
  • Model: By┼é M16 Black/By┼é Kawasaki Versys Grand Tourer
« Odpowied╝ #15 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 19:36 »
Witaj,ja opowiem ci co┼Ť z innej czarnej bajki.Pi─Öknego dnia moj szef postanowi┼é poszalec i zakupi┼é sobie pi─Ökne Audi za bagatela 500 ty┼Ť.Podobno marzy┼é o takim aucie ca┼ée zycie ale czar szybko prys┼é..... rocznik 2015 funkiel n├│wka nie ┼Ťmigana,wszystkie bajery jakie tam by┼éy mozliwe do zakupienia i po przebiegu zaledwie 20000 zacze┼éy sie problemy.Autko ma 4 miesiace 6 x w serwisie non stop cos niedomaga.Obecnie stoi od 3 tygodni w serwisie poniewaz szczeli┼é napinacz.Ma┼éo tego czesci trzeba sprowadzic z Niemiec i czekac oko┼éo 2-3 tygodni ...paranoja w obecnych czasach ale c├│z  ┼╝ycie......stara zasada obowi─ůzuje nadal ..nie wszystko co drogie i renomowane jest dobre.... wydajac taka kwot─Ö powinno sie spac spokojnie  :'( kazda marka i kazdy model wyprodukowany na swiecie moze byc tym wyj─ůtkowym kt├│ry doprowadzi cie do sza┼éu i byc mo┼╝e ty jak i moj boss trafiliscie na taki model.Mam nadzieje ze uda ci sie rozwiazac wszystkie problemy z nim zwi─ůzane i bedziesz ┼Ťmiga┼é z rogalem na ustach.Pozdrawiam;)

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2124
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #16 dnia: 21 Wrzesie˝ 2015, 23:16 »
Panowie bo Junkersy czy to M11 czy M16 to takie WSKi na wtrysku. Mi na pierwszej jezdzie odpadly numery rzygnal pllynem chlodzacym z wyrownawczego zlozyl owiewke do poziomu. Strach leciec do tesciow te 90 km. Predkosciomierz chyba w latach wyskalowany a nie w km pokazuje ze przy 140 wyprzedza cie betoniarka z ładunkiem. Podroze planuje od stacji benzynowej do stacji zeby w razie czego bylo gdzie na lawete poczekac. Ale jak juz wsiade rusze zapne cos wyzej niz wyskakujaca 2 to jest bajka :). A i w piz...e jak mu sie da to i wycie silnika jakos zaczyna sie podobac. Trza go polubic albo sprzedawac co nie jest takie proste.

Offline SENIOR

• RULE NUMBER ONE: NEVER TOUCH MY MOTORCYCLE !
  • Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 461
  • NIC NIE MUSZ─ś ! Rebel and proud of it !
  • Model: Honda Shadow VT 750 C Burgund
« Odpowied╝ #17 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 07:30 »
ha, ha, a w tv widzia┼éem jak kto┼Ť zmasakrowa┼é przed salonem dilera kijem golfowym doszcz─Ötnie nowego mercedesa za 200 tysi dolar├│w bo mu stale nawala┼é i nie mogli lub nie chcieli go naprawi─ç  ;D

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #18 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 08:57 »
Panowie bo Junkersy czy to M11 czy M16 to takie WSKi na wtrysku. Mi na pierwszej jezdzie odpadly numery rzygnal pllynem chlodzacym z wyrownawczego zlozyl owiewke do poziomu. Strach leciec do tesciow te 90 km. Predkosciomierz chyba w latach wyskalowany a nie w km pokazuje ze przy 140 wyprzedza cie betoniarka z ładunkiem. Podroze planuje od stacji benzynowej do stacji zeby w razie czego bylo gdzie na lawete poczekac. Ale jak juz wsiade rusze zapne cos wyzej niz wyskakujaca 2 to jest bajka :). A i w piz...e jak mu sie da to i wycie silnika jakos zaczyna sie podobac. Trza go polubic albo sprzedawac co nie jest takie proste.

No dok┼éadnie tak samo podr├│┼╝uj─Ö swoim M16...:) Cho─ç s┼éowo ..podr├│┼╝...to w tym przypadku te┼╝ nadu┼╝ycie. To mnie w┼éa┼Ťnie denerwuje ┼╝e w przypadku tych modeli Junak├│w wszystko jest ...umowne. :)

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #19 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 14:21 »
 ;D to Ty nie wiesz ┼╝e w naszym pi─Öknym kraju wszystko jest na niby? :o
Z tego co pisa┼ée┼Ť to ju┼╝ par─Ö wiosen masz :P

Darek

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #20 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 16:30 »
;D to Ty nie wiesz ┼╝e w naszym pi─Öknym kraju wszystko jest na niby? :o
Z tego co pisa┼ée┼Ť to ju┼╝ par─Ö wiosen masz :P

HAHA....to prawda. Troch─Ö wiosen mam , ale my┼Ťla┼éem ┼╝e ┼╝yjemy troszk─Ö w innej rzeczywisto┼Ťci.  W moich czasach to praktycznie ka┼╝dy kas─Ö mia┼é.....problem polega┼é na tym ┼╝e nie mo┼╝na by┼éo za ni─ů nic kupi─ç. No chyba ┼╝e ocet...:) Natomiast dzisiaj walczymy ┼╝eby zarobi─ç kas─Ö a sprzedawca powinien walczy─ç ┼╝eby t─ů ci─Ö┼╝ko zarobion─ů mamon─Ö zostawi─ç w┼éa┼Ťnie u niego. Dlatego by┼éem przekonany ┼╝e przy takiej konkurencji , kto┼Ť w┼éo┼╝y maximum wysi┼éku aby jako┼Ť─ç jego towaru czy us┼éugi sk┼éoni┼éa klienta by nast─Öpnym razem te┼╝ wyda─ç u niego pieni─ů┼╝ki. :) Chocia┼╝ szczerze m├│wi─ůc nie chc─Ö si─Ö czepia─ç Almotu , bo prawdopodobnie to ja mia┼éem pecha kupuj─ůc wadliwy egzemplarz. No zdarza si─Ö .... By┼éem dzisiaj w serwisie i zostawi┼éem to moje nieszcz─Ö┼Ťcie na reanimacj─Ö. Ale sta┼é tam nowy egzemplarz M16 i z ciekawo┼Ťci zacz─ů┼éem por├│wnywa─ç prac─Ö jego mechanizm├│w z moim. To po prostu kosmos.....teraz wiem na pewno ┼╝e m├│j motor sk┼éada┼éy te trzy ┼Ťlepe szczury ze Shreka....albo nawet ci S─ůsiedzi z czeskiej bajki ..:) Ja z moim motorkiem troch─Ö czuj─Ö sie tak jak w czasach mojego dzieci┼ästwa i m┼éodo┼Ťci. Pami─Ötam jak byli┼Ťmy z ojcem odbiera─ç nowiutkiego Junaka M10 z koszem. Mimo ┼╝e by┼é nowy to i tak ka┼╝dy mia┼é ┼Ťwiadomo┼Ť─ç ┼╝e kupuje go na w┼éasne ryzyko, nikt nie gwarantowa┼é cz─Ö┼Ťci , serwisu ...a jako┼Ť─ç to by┼éo poj─Öcie wi─Öcej ni┼╝ wzgl─Ödne..:) Proste, p┼éaci┼ée┼Ť kas─Ö jak dzi┼Ť za ┼Ťredni model Harleya...i spier.....:) Junak oczywi┼Ťcie nie je┼╝dzi┼é...to znaczy je┼╝dzi┼é...ale tylko czasami :) Wszystko by┼éo losowe . Radzili┼Ťmy sobie jako┼Ť z ojcem stoj─ůc po rowach i niczemu si─Ö nie dziwili┼Ťmy. Po prostu norma..:) Ale szcz─Ö┼Ťliwym trafem nadarzy┼éa si─Ö okazja wymiany Junaka na Panoni─Ö. No i tu ju┼╝ by┼éa przygoda. Motor ┼Ťmiga┼é jak burza i kowboili┼Ťmy na ca┼éego..:)  Ale to nic. Kiedy mia┼éem 13-ste urodziny, matka powiedzia┼éa ┼╝e ma dla mnie niespodziank─Ö . Zaprowadzi┼éa mnie do GS-U ..( to taki sklep ┼╝elazny g┼éownie dla rolnik├│w i gospody┼ä domowych i ch... wie dla kogo) . Facet zza lady zaprowadzi┼é mnie na zaplecze i m├│wi ...tu masz kolego prezent. Patrz─Ö ku┼╝wa , same gary , jakie┼Ť ┼Ťruby , taczki , wid┼éy , g─ůsiory na wino....spogl─ůdam na faceta prawie ze ┼ézami w oczach i pytam ...co to , matka mi taczk─Ö kupi┼éa na urodziny..???? A facet , patrz dobrze grzdylu , nie widzisz co tam w rogu stoi..? No wi─Öc ga┼éy wytrzeszczam ..i nie wierz─Ö. A w rogu za taczkami , ┼éopatami , lejcami obok p├│┼éki z gumofilcami....stoi najpi─Ökniejsza , najcudniejsza , wy┼Ťniona i wymarzona i upragniona maszyna.........ROMET SPORT.......:)  I ku┼╝wa bez kasku mo┼╝na by┼éo je┼╝dzi─ç.....:)  No ┼╝eby poczu─ç ten klimat ...to trzeba by┼éo ┼╝y─ç w tych czasach....:) Pozdrawiam...

Offline trzysta

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2124
  • Model: M11 - 320cm3
« Odpowied╝ #21 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 17:10 »
Indi 38 - zostaw Junaka nie opuszczaj nas jade czytam i ryje sie sam do siebie. Masz dar chłopie do pisaniny ;)

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • Pasja czyni wolnym...
« Odpowied╝ #22 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 18:00 »
Pisz dalej ch┼éopie - masz talent  ;)

Offline darul

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #23 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 18:49 »
to mia┼ée┼Ť ┼╝e tak powiem wi─Öcej szcz─Ö┼Ťcia ni┼╝ ja. Ja zaczyna┼éem na zwyk┼éym komarku 2 biegowym z tym ┼╝e mia┼é urwan─ů link─Ö od bieg├│w i od gazu, kt├│rych to w owym GS-ie nie mo┼╝na by┼éo dosta─ç od 6 miesi─Öcy. By┼é wi─Öc ├│w komarek zblokowany na 2 biegu a gaz dodawa┼éo si─Ö sznurkiem od snopowi─ůza┼éki (cz─Ö┼Ťciej w GS-ie bywa┼é) zawi─ůzanym na palcu (krew la┼éa si─Ö obficie) ;D

A wujek wracaj─ůc nowym Tarpanem z fabryki przez 500km mia┼é 4 awarie w tym po┼╝ar ;D

nie tylko Ty pami─Ötasz te czasy :P
Darek

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #24 dnia: 22 Wrzesie˝ 2015, 19:14 »
Indi tak czytam i czytam to co piszesz i zastanawiam si─Ö czy Ty miales takiego pecha czy ja tyle szcz─Ö┼Ťcia , swojego Janka M16 320 wspominam bardzo dobrze.Moto je┼║dzi┼éo bez zarzutu ,malo pali┼éo i generalnie by┼éem z niego bardzo zadowolony, gdyby posiada┼éo wi─Ökszy slinik jezdzilbym nim do dzis.Jednak wk┼éadanie do niego 125, gdy taka 320 ledwo daje rad─Ö  uwa┼╝am za poroniony pomys┼é i zwykly skok na kas─Ö w wykonaniu Almotu
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesie˝ 2015, 19:20 wys│ana przez phantom72 »
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)