Autor W▒tek: Sakwy, kufry i pi├│rniki do Junaka  (Przeczytany 21166 razy)

Offline Efka76

• Priv
  • WiadomoÂci: 148
  • B┼éogos┼éawieni szurni─Öci, albowiem ju┼╝ tu, na ziemi
  • Model: Junak M16. Czarny- Czarnuch...pod Czarn─ů
Odp: Sakwy, kufry i pi├│rniki do Junaka
« Odpowied╝ #25 dnia: 17 Maj 2012, 15:25 »
Napis Junak to mi mo┼╝e ku┼Ťnierz dorobi─ç. Chodzi mi g┼éownie o sprawdzone sakwy. solidne z dobrej jako┼Ťci sk├│ry i oczywi┼Ťcie w przyst─Öpnej cenie. Jak macie propozycje to s┼éucham..czytam... Nie chce jakis z fr─Ödzlami i ─çwiekami. Prosta klasyka, chce go stopniowo "gad┼╝etowa─ç" najpierw klasyka..a potem zobaczymy co b─Ödzie pasowa─ç. :D

Offline nemook

• Priv
  • WiadomoÂci: 1084
    • Galeria Nemook'a
  • Model: M16
« Odpowied╝ #26 dnia: 17 Maj 2012, 15:30 »
Napis Junak to mi mo┼╝e ku┼Ťnierz dorobi─ç. Chodzi mi g┼éownie o sprawdzone sakwy. solidne z dobrej jako┼Ťci sk├│ry i oczywi┼Ťcie w przyst─Öpnej cenie. Jak macie propozycje to s┼éucham..czytam... Nie chce jakis z fr─Ödzlami i ─çwiekami. Prosta klasyka, chce go stopniowo "gad┼╝etowa─ç" najpierw klasyka..a potem zobaczymy co b─Ödzie pasowa─ç. :D

Da┼éem ci linki poprzegl─ůdaj. Ja mam sakwy od kult motor drp z Che┼émka. (sorki za spoiler) i nie narzekam. Dobra jakosc dobre wykonanie cena przystepna.
do wyboru skora albo dwoina wzmocnienie blacha opcja wstawienia zamkow no i duzy wybor modeli.

Offline Efka76

• Priv
  • WiadomoÂci: 148
  • B┼éogos┼éawieni szurni─Öci, albowiem ju┼╝ tu, na ziemi
  • Model: Junak M16. Czarny- Czarnuch...pod Czarn─ů
« Odpowied╝ #27 dnia: 17 Maj 2012, 16:40 »
Zobacze je sobie w realu. Przyst─Öpna cena?   

Offline nemook

• Priv
  • WiadomoÂci: 1084
    • Galeria Nemook'a
« Odpowied╝ #28 dnia: 17 Maj 2012, 16:51 »
w porownaniu z proponowanymi przez almot tak. ceny zroznicowane,w zaleznosci od modelu i dodatkow. i wyk tez dobre. w mojej galerii jest kilka fot mozesz polukac.

Offline scangi

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 662
  • Model: M 16 black silver + HD SG
« Odpowied╝ #29 dnia: 30 Maj 2012, 22:18 »
mam sakwy kupione w salonie razem z junakiem, wydaje mi sie ze s─ů dopasowane, nie maja logo ... wykonane s─ů z dobrej sk├│ry a jedyne co im brakuje to zamka w tylnej cz─Ö┼Ťci, niestety maj─ů tylko rzepy.
Free Biker

lepiej 5 minut p├│┼║niej ni┼╝ 30 lat za wcze┼Ťnie

Offline scangi

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #30 dnia: 30 Maj 2012, 22:20 »
szukam krawata na zbiornik, mo┼╝e macie zdj─Öcia :)
Free Biker

Offline darul

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 927
  • Model: M16 - czerwony
« Odpowied╝ #31 dnia: 06 Lipiec 2012, 23:48 »
szukam krawata na zbiornik, mo┼╝e macie zdj─Öcia :)

frankie przecież ma, szarpnij Go za gardło
PZDR Darek
Darek

Offline Furman

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 93
  • Model: Hyosung GV650 Progress
« Odpowied╝ #32 dnia: 12 Kwiecie˝ 2013, 12:05 »
Na targach w Poznaniu wystawia┼éa si─Ö firma TOKART z ciekawym systemem mocowania sakw. Na specjalnym stela┼╝u, z zamkiem, zdejmowane i zak┼éadane kilka sekund. Po zdj─Öciu sakw zostaj─ů tylko "ko┼éki". Twierdzili, ┼╝e do Junaka te┼╝ pasuj─ů bez problemu. Koszt ok. 360,00. Mo┼╝e niema┼éo, ale gdy kto┼Ť nie chce je┼║dzi─ç z sakwami na sta┼ée - fajne rozwi─ůzanie.
http://www.tokart.eu/stelaze.php
"...Pr─Ödko┼Ť─ç jeszcze nikogo nie zabi┼éa. To nag┼ée jej wytracenie jest niebezpieczne..."

Jasio

• GoŠ
« Odpowied╝ #33 dnia: 15 Kwiecie˝ 2013, 15:00 »
Moje sakwy bez stela┼╝y. Sztywne, nie za du┼╝e, nie za ma┼ée, niedrogie a bardzo praktyczne. Nie telepi─ů, nie obijaj─ů si─Ö, nie przesuwaj─ů si─Ö wzd┼éu┼╝nie, przypi─Öte od ty┼éu do ramy. Bez przesuwania kierunkowskaz├│w, bez zb─Ödnych koszt├│w i kombinacji.

Offline JAWORA

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 73
  • Model: 11' M16 czerwony
« Odpowied╝ #34 dnia: 15 Kwiecie˝ 2013, 16:14 »
Na targach w Poznaniu wystawia┼éa si─Ö firma TOKART z ciekawym systemem mocowania sakw. Na specjalnym stela┼╝u, z zamkiem, zdejmowane i zak┼éadane kilka sekund. Po zdj─Öciu sakw zostaj─ů tylko "ko┼éki". Twierdzili, ┼╝e do Junaka te┼╝ pasuj─ů bez problemu. Koszt ok. 360,00. Mo┼╝e niema┼éo, ale gdy kto┼Ť nie chce je┼║dzi─ç z sakwami na sta┼ée - fajne rozwi─ůzanie.
http://www.tokart.eu/stelaze.php

Mam dokładnie te mocowania. Temat o nich już był: http://junak-daytona.pl/tuning-junak-m16/easy-brackets/.

Offline Kerberos

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 18
« Odpowied╝ #35 dnia: 08 Luty 2015, 18:03 »
Witam,
poniewa┼╝ jestem nowy mam pytanie co do mocowania sakw...

na allegro znalaz┼éem co┼Ť takiego:
http://allegro.pl/gmol-sakw-sakw-junak-m16-m-16-i5054423342.html

pytanie czy to ma sens ? Czy s─ů jakie┼Ť inne sposoby (patrz ta┼äsze).

Sakwy kupi┼éem na wyprzeda┼╝y w loius.de podczas wizyty u naszych zachodnich s─ůsiad├│w:
https://www.louis.de/en/artikel/highway-1-saddlebags-artificial-leather-27l/10026337?list=2469149

generalnie polecam ┼Ťledzenie wyprzeda┼╝y bo czasem maj─ů bardzo ciekawe ceny.

z g├│ry dzi─Öki za pomoc
LWG

Offline Power

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 2628
  • Daje rado┼Ť─ç
    • Galeria Power
  • Model: Yamaha MT09 Tracer
« Odpowied╝ #36 dnia: 08 Luty 2015, 20:46 »
Gmol służy do ochrony motocykla i sakw.
Do mocowania sakw, trzeba zakupi─ç stela┼╝ sakw lub mocowanie sakw. Ja moge poleci─ç co┼Ť takiego. Sprawdza si─Ö.
http://www.tokart.eu/stelaze-motocyklowe/stelaze-pod-sakwy-boczne/

Pzdr.

Offline GANDALF

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 891
« Odpowied╝ #37 dnia: 08 Luty 2015, 21:29 »
LwG

Gmole maj─ů sens - zawsze warto porysowa─ç gmole - ni┼╝ nogi lub motocykl, po szlifie podnosisz i jedziesz dalej. Wiem co m├│wi─Ö.

Zawsze mo┼╝esz trz─ůchn─ů─ç troch─Ö szyszek.   8)

Offline scangi

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #38 dnia: 09 Luty 2015, 08:31 »
gmole na nogi to jak m├│wi─ů stra┼╝acy lepiej zapobiega─ç ni┼╝ gasi─ç, a gmole na sakwy to kropka nad i
nie gwarantuj─ů szlifa na sakwie ale mniejsza  szansa na wyj─Öcie ca┼éej kanapki a nie po przejechaniu walca :)
Free Biker

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 416
  • Jak dbasz ,tak masz
  • Model: Suzuki Intruder VZR 1800 M109R
« Odpowied╝ #39 dnia: 09 Luty 2015, 10:14 »
Panowie gdyby kogo┼Ť interesowa┼éo Sako S116 , tak prezentuj─ů si─Ö na M16.Sorry za ujecie ale w gara┼╝u nie uda┼éo mi sie ciekawszych fotek zrobic
Nie da Ci ┼╝ona, nie da Ci matka , tego co mo┼╝e da─ç s─ůsiadka :)

Offline johnymetallica

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 103
« Odpowied╝ #40 dnia: 09 Luty 2015, 12:56 »
Panowie gdyby kogo┼Ť interesowa┼éo Sako S116 , tak prezentuj─ů si─Ö na M16.Sorry za ujecie ale w gara┼╝u nie uda┼éo mi sie ciekawszych fotek zrobic

Masz je na czym┼Ť oparte? Jak je si─Ö mocuje?

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowied╝ #41 dnia: 09 Luty 2015, 13:05 »

Masz je na czym┼Ť oparte? Jak je si─Ö mocuje?
Zwyczajnie wisza ,i dodatkowo przymocowalem rzemieniem w miejscu gdzie naciaga sie ┼éacuch,jak na moje to trzymaja sie do┼Ť─ç stabilnie.

Offline johnymetallica

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #42 dnia: 09 Luty 2015, 13:13 »
A pod siedzeniem jak s─ů spi─Öte? Bo na aukcji wida─ç ┼╝e maj─ů pasy z dziurkami - jak to po┼é─ůczy┼ée┼Ť? Migaczy nie rusza┼ée┼Ť przy montowaniu sakw?

A z drugiej strony jak je przymocowa┼ée┼Ť?

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowied╝ #43 dnia: 09 Luty 2015, 13:31 »
Pod siedzeniem sa tez mocowane na rzemienie lub jak kto woli mozna na opaski plastikowe, musialem jedynie naciac  ten przedni pas mocuj─ůcy ┼╝eby pod ta ┼Ťruba mi przesz┼éo, ale mozna ja tez wykrecic,zrobic otw├│r i ponownie wkr─Öcic.Druga strona identycznie zamocowana (naciag ko┼éa masz z obydwu stron).Migaczy nie rusza┼éem.
Raptem p├│┼é godziny roboty  ;)

Offline johnymetallica

• Uzytkownik
« Odpowied╝ #44 dnia: 09 Luty 2015, 13:35 »
Dzi─Öki za info, planuj─Ö co┼Ť kupi─ç i ta opcja co masz nawet mi si─Ö podoba :)

Offline phantom72

• Uzytkownik
  • Jak dbasz ,tak masz
« Odpowied╝ #45 dnia: 09 Luty 2015, 13:40 »
Dzi─Öki za info, planuj─Ö co┼Ť kupi─ç i ta opcja co masz nawet mi si─Ö podoba :)
I nawet tak drogo nie wychodza , za kpl da┼éem 320zeta ┼éacznie z wysy┼éka za pobraniem a jako┼Ťc wykonania naprawde wysoka.Ten model wystepuje jeszcze z dwoma paskami, ─çwiekami lub fr─Ödzlami tak ze spokojnie cos wybierzesz

Offline morales

• Uzytkownik
  • WiadomoÂci: 29
  • Model: M16 125
« Odpowied╝ #46 dnia: 01 Pa╝dziernik 2015, 19:26 »
Witam widzia┼éem wy┼╝ej sakwy jasia czerwony junak w jakiej cenie s─ů te sakwy co ma zamontowane i czy do wszystkich sakw musz─ů by─ç stela┼╝e ?????

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #47 dnia: 01 Pa╝dziernik 2015, 20:37 »
Witam Panowie.
No sakwy jak sakwy , mo┼╝na je kupi─ç praktycznie wsz─Ödzie i beznami─Ötnie przytroczy─ç do ka┼╝dego moto. Mo┼╝e jestem starej daty ale wychodz─Ö z za┼éo┼╝enia ┼╝e motor i jego "ubieranie" to cecha indywidualna . Junak a┼╝ si─Ö prosi by wyd┼éuba─ç co┼Ť samemu , nie z p├│┼éki sklepowej. A poza tym sakwy musz─ů czemu┼Ť s┼éu┼╝y─ç i odpowiada─ç potrzebom u┼╝ytkownika. Mam wielu znajomych co sakwy maj─ů wi─Öksze od motoru a je┼╝d┼╝─ů tylko wok├│┼é komina..????!!!! Jako ┼╝e ja , mo┼╝e i wi─Öcej je┼╝d┼╝─Ö , ale sakwy potrzebne mi s─ů do podstawowych spraw jak drobne zakupy , jakie┼Ť klucze , butelka z napojem , dokumenty , telefon , ewentualnie jaki┼Ť ciuch na wszelki przypadek..itp. Zamiast kupowa─ç zrobi┼éem je sam wed┼éug moich potrzeb i mojej estetyki ( opr├│cz pi├│rnika i tej portmonetki za oparciem) . Ch─Ötnie bym zobaczy┼é co┼Ť nowego , indywidualnego i zrobionego w┼éasnor─Öcznie....mo┼╝e jest kto┼Ť taki ?
https://youtu.be/vsJdPdxwr7k

Offline úysy

• MadaFaka
  • Administrator
  • WiadomoÂci: 2729
  • Pasja czyni wolnym...
  • Model: M 16 LS 650 + HD FXSTC '94
« Odpowied╝ #48 dnia: 01 Pa╝dziernik 2015, 21:26 »
A ja dalej nie rozgryzłem zagadki tego projektu między silnikiem a bakiem....
Mˇj Junak- moja  duma !!! Harley mˇ│j to jest TO !!!

indi 38

• GoŠ
« Odpowied╝ #49 dnia: 01 Pa╝dziernik 2015, 22:51 »
A ja dalej nie rozgryzłem zagadki tego projektu między silnikiem a bakiem....

Ok...ju┼╝ wyja┼Ťniam. Pomin─Ö techniczne dogodno┼Ťci jakie daje taka zabudowa bo by┼éoby za d┼éugo. Ot├│┼╝ kupuj─ůc tego Junaka generalnie wszystko mi si─Ö podoba┼éo . Ale..no w┼éa┼Ťnie , i nie jestem w tym odosobniony, wielu u┼╝ytkownik├│w M16 narzeka┼éo na pust─ů przestrze┼ä mi─Ödzy zbiornikiem i silnikiem. No ┼╝e wygl─ůda to dosy─ç pokracznie..:) Je┼Ťli dodamy do tego te majtaj─ůce kable , kabelki , w─Ö┼╝e , linki to zaczyna to sprawia─ç wra┼╝enie jakiego┼Ť przypadku i szale┼ästwa projektanta. Zabudowa ma wloty powietrza kt├│r─Ödy odprowadzane jest ciep┼éo, oraz ukrywa przer├│bki filtra powietrza , oraz zakrywa te wszystkie irytuj─ůce niedor├│bki i moim zdaniem nadaje mu charakteru .  Ma to sens i przek┼éada si─Ö na oczekiwania potencjalnych klient├│w. Dowodem na to niech b─Ödzie taki przyk┼éad. M├│j Junak sta┼é latem w serwisie . Jako ┼╝e by┼é ju┼╝ naprawiony to postawili go przy motocyklach na sprzeda┼╝. Jak go odbiera┼éem to by┼é klient kt├│ry odbiera┼é M16 wcze┼Ťniej zam├│wion─ů. Zobaczy┼é motor i m├│wi....zaraz , ale ja widzia┼éem innego i zaprowadzi┼é serwisanta do mojego Junaka. Wszyscy zacz─Öli si─Ö ┼Ťmia─ç i t┼éumaczy─ç mu ┼╝e to jest egzemplarz przerobiony przez w┼éa┼Ťciciela.....a facet , jak to , to fabrycznie nie mo┼╝na zam├│wi─ç z tymi os┼éonami i filtrami ??? A poza tym robi─Ö projekty takich os┼éon i kanistr├│w ale 10 litrowych, dw├│m nabywcom Junak├│w M16 z Niemiec ( tak , tak z Niemiec) Swoje zim─ů te┼╝ przeprojektuj─Ö bo te to takie prototypy robione na szybko w gara┼╝u za pomoc─ů m┼éotka ,wiertarki i ┼Ťrubokr─Öta. :) Ale najbardziej ciesz─Ö si─Ö z informacji przeczytanej tu na forum ┼╝e Almot wymienia wszystkim w┼éa┼Ťcicielom M16 125 , z─Öbatki na mniejsze bo nie mo┼╝na na tych co s─ů , wyregulowa─ç ┼éa┼äcucha. A pisa┼éem ┼╝e to wada i ┼éa┼äcuch wali o obudow─Ö i ram─Ö i po trzech tys km ┼éa┼äcuch si─Ö ko┼äczy...Bez wzgl─Ödu na to ile razy i jak go naci─ůgniemy. Brawo Almot za konkretny ruch. Pozdrawiam