23 Sierpień 2019, 13:37

Aktualności:

....i po zlocie :(

Rumunia trasa transfogarska

Zaczęty przez darul, 13 Luty 2016, 22:37

NGN 27

Może wybiorę się pożegnać Was na granicy?...  ;)

zdzichfur

Cytat: Power w 15 Kwiecień 2016, 20:52
Cytat: zdzichfur w 15 Kwiecień 2016, 20:04
Kurcze taka trasę skuterem 50ccm zrobić, to by było coś.

Zdzisiu, nie bądź złośliwy.  ;D

Zero złośliwości z mojej strony , to naprawdę byłby nie lada wyczyn .

NGN 27

Power

Dzień dobry wieczór.
Chciałbym zaplanować czas wakacyjny, w związku z tym dwa pytania do organizatorów.  ;D
1. Kiedy startujemy z granicy? (czy będzie to może 03.09.2016?)
2. Ile czasu planujemy spędzić na miejscu?
Proszę o informację. Muszę też zaplanować, kiedy wyruszyć z Gdańska.Myślę, że wyjadę 2 dni przed wyjazdem z granicy.

Pzdr.

darul

Cytat: darul w 17 Luty 2016, 17:11
Cytat: scangi w 17 Luty 2016, 12:07
Darku tydzień starczy na taką wyprawę ?
ile dziennie kilometrów trzeba zrobić i ile noclegów zaliczyć

Sławek, jak pisałem wcześniej jestem w uprzywilejowanej sytuacji lokalizacyjnej. Plany czasowe robię od siebie, więc dojeżdżający muszą zrobić korektę czasowo/kosztową na dojazd na południe Polski, bo w kierunku Rumunii i tak wszystkie drogi prowadzą do Barwinka.
Z Rzeszowa na miejsce - Trasnfogarska - Transalpina - powrót = 1600km.
Proponuję następujący podział:
700km dojazd w jeden dzień, Transfogarska 2 dzień, Transalpina 3 dzień, 4 dzień 700km powrót.
Podkreślam proponuję, chociaż wydaje mi się taki podział optymalny.
Obydwie trasy mają po około 100km, niby nie dużo ale po pierwsze masa serpentyn, co 5 min postój na fotkę więc cały dzień bardzo szybko minie, po górach szybko nie da się jeździć.

jeszcze raz wklejam dla Ciebie.
a co do terminu to chyba precyzyjnego nie zna nikt, nie wiem jak go ustalić.
Wypada chyba żeby przynajmniej na miejscu była pogoda, nie wiem jak to sprecyzować datę.
Ja proponuję np. gotowość bojową między 25.08 a 05.09 i po sprawdzeniu że pogoda na miejscu będzie np. przez najbliższe 3 dni OK to dać ogień z czołgu i dolecieć na miejsce.
chyba że inne propozycje
Darek

Power

O jej, do 27.08.2016 mam już zablokowany termin. Czy mogę liczyć na uwzględnienie tego. Mam możliwość wyruszenia 28.08.2016 rano. Biorąc pod uwagę, że muszę dojechać do granicy, a jest to 700, to dla mnie najbezpieczniej było by startować we wtorek w kierunku Drakuli.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego postulatu.  ::)

Pzdr.

darul

no właśnie po to jest ten wątek żeby uściślić szczegóły, szkoda że inni milczą :P
Darek

zdzichfur

21 Kwiecień 2016, 18:23 #233 Ostatnia edycja: 21 Kwiecień 2016, 18:32 by zdzichfur
Ja się nie odzywam bo będę w tym terminie elastyczny , mam urlop od 20 sierpnia z możliwością przesunięcia go w kierunku września.
Sugerowałem już by przejazd obiema trasami zrobić w tygodniu bo w weekend jest tam jeden wielki piknik.

Paweł skoro od noedzieli możesz wystartować do granicy to czemu proponujesz wtorek - będziesz potrzebował aż 3 dni by dotrzeć do granicy ?

PREZES

no właśnie po to jest ten wątek żeby uściślić szczegóły, szkoda że inni milczą :P

Mój PREZES da mi wolne w każdym dogodnym dla mnie terminie  ;)

Power

Zakładałem, że ruszę w niedzielę rano, dojadę na wieczór, odpocznę w poniedziałek, we wtorek rano ruszamy. Gdybym nie dał rady 700 na raz, to mam poniedziałek na dokończenie. Ale jak będzie trzeba, to na poniedziałek rano będę gotowy na granicy.

Pzdr.

darul

Cytat: Power w 21 Kwiecień 2016, 21:00
Zakładałem, że ruszę w niedzielę rano, dojadę na wieczór,

ale to tak musisz bardzo rano.
w ostatnią niedzielę robiłem 600km, wyjechałem o 8h00 - teren zabudowany 98km/h  :P, niezabudowany między 120 a 160km/h i wróciłem dopiero na 18h00, fakt że po drodze zeszło mi z jednym gostkiem godzinę, co nie zmienia faktu, że teoria jednak rozmija się z praktyką i czas ucieka szybko
Darek

NGN 27

Power, wiesz w co się pakujesz?  :o

Nie lepiej z nami dookoła Polski?...  8) Na nikogo nie będziesz musiał czekać...  ;) ;D ;D ;D

Power

Cytat: darul w 21 Kwiecień 2016, 22:42
Cytat: Power w 21 Kwiecień 2016, 21:00
Zakładałem, że ruszę w niedzielę rano, dojadę na wieczór,

ale to tak musisz bardzo rano.
w ostatnią niedzielę robiłem 600km, wyjechałem o 8h00 - teren zabudowany 98km/h  :P, niezabudowany między 120 a 160km/h i wróciłem dopiero na 18h00, fakt że po drodze zeszło mi z jednym gostkiem godzinę, co nie zmienia faktu, że teoria jednak rozmija się z praktyką i czas ucieka szybko

Dlatego chciałem mieć dzień zapasu. Ja Jankiem nie pojadę 160, a dwa dni z rzędu po 12 h jazdy, to mogę nie strzymać.  ;D

Power

Cytat: NG 27 w 22 Kwiecień 2016, 00:10

Nie lepiej z nami dookoła Polski?...  8) Na nikogo nie będziesz musiał czekać...  ;) ;D ;D ;D

Często nieświadomość pozwala przetrwać.

NGN 27

Cytat: Power w 22 Kwiecień 2016, 06:38

Wiesz, mi nie tyle chodzi, o długość trasy, bo np. ja mam do Rumuni bliżej niż nad morze, albo podobnie. Chodzi, o to, że ekipa będzie jechać mocnym, szybkim sprzętem, w dodatku po górach i tu wystąpi dysonans... Ale Ty to sprawdź...  ;) 8)

Power

Cytat: NG 27 w 22 Kwiecień 2016, 20:45
Cytat: Power w 22 Kwiecień 2016, 06:38

Wiesz, mi nie tyle chodzi, o długość trasy, bo np. ja mam do Rumuni bliżej niż nad morze, albo podobnie. Chodzi, o to, że ekipa będzie jechać mocnym, szybkim sprzętem, w dodatku po górach i tu wystąpi dysonans... Ale Ty to sprawdź...  ;) 8)

Tylko NG, cała radość w tym, by na tej trasie zrobić zdjęcie właśnie Junaka. Zobaczymy, co przyniesie życie.
Ponadto liczę, że mnie nie zostawią. A jak zostawią, to navi i jakoś się doturlam.  ;)

Pzdr.

Bogdan

Power jak temu zadaniu podołasz będziesz największy z wielkich i tłumy będą chylic czoła bo teraz pewnie większość nie wierzy a ja Ci powiem dasz rade a jak tylko będę w domu to sam ugoszcze Cię jakąś kanapką po drodze  ;)

NGN 27

29 Kwiecień 2016, 20:54 #243 Ostatnia edycja: 29 Kwiecień 2016, 23:06 by NG 27
Taka kanapka w trasie - dobra rzecz, tylko chuch po tym nie ministerialny...  :o

PREZES

Cytat: Bogdan w 29 Kwiecień 2016, 20:46
Power jak temu zadaniu podołasz będziesz największy z wielkich i tłumy będą chylic czoła bo teraz pewnie większość nie wierzy a ja Ci powiem dasz rade a jak tylko będę w domu to sam ugoszcze Cię jakąś kanapką po drodze  ;)

Już wiemy skąd startujemy  ;D

NGN 27

Power

30 Kwiecień 2016, 06:47 #247 Ostatnia edycja: 30 Kwiecień 2016, 09:41 by NG 27
Cytat: Bogdan w 29 Kwiecień 2016, 20:46

Ja,jak ja. Byle Janek podołał. ;D
A kanapkę przyjmę z wdzięcznością. ;)

NGN 27

30 Kwiecień 2016, 17:59 #248 Ostatnia edycja: 30 Kwiecień 2016, 18:14 by NG 27
No to skoro masz już "melinę" na trasie, to mogę się spokojnie zaoferować, żeby było, że chciałem pomóc koledze w potrzebie...

Także serdecznie zapraszam do mnie.  8) (na trasie do Rumunii!!!)

Nie oferowałem się wcześniej, bo w tym okresie planuję imprezę rodzinną  ::) i to różnie może być...  :P

Nic nie szkodzi, że nie możesz skorzystać z oferty! No trudno, rozumiem to, Bogdan był pierwszy... ;) Najwyżej, jak będę się wybierał, tam het, "na górę", to Cię odwiedzę!  8)

8)