23 Sierpień 2019, 13:31

Aktualności:

....i po zlocie :(

Rumunia trasa transfogarska

Zaczęty przez darul, 13 Luty 2016, 22:37

darul

w Szwajcarii, pod tą górką jest tunel 17km długi :)
i ograniczenie do 80km/h
Darek

Power

A, to tym tunelem już jechałem. Ale górą to jest to.

Pzdr.

darul

w Rumunii z pewnością będzie podobnie, ewentualnie kuchnia i nawierzchnia inne, ale pion ten sam ;)
Darek

Power

Cytat: darul w 18 Luty 2016, 22:22
w Rumunii z pewnością będzie podobnie, ewentualnie kuchnia i nawierzchnia inne, ale pion ten sam ;)

;D

NGN 27

19 Luty 2016, 17:41 #104 Ostatnia edycja: 19 Luty 2016, 17:45 by NG 27
Oj Power, jeśli Ty na serio chcesz wpisać w ten projekt Junaka M 16, to ja Ci już współczuję na tej kostce i pod te górki. Na Twoim miejscu jednak bym wypożyczył sprzęta.

Gdybym tylko miał prawko A, to zabrałbym się z Wami i właśnie wziął coś z wypożyczalni!
Może jeszcze mi coś odbije i do tego czasu jakoś wyczaruję to prawko A, kto wie...

Power

Ja się nie poddaję. Dziś zakończyłem regulację zawieszenia. Może do września coś się zmieni, ale zakładam, że Junak też może pojechać. Co będzie to będzie.  ;D

Pzdr.

Tomala

Paweł nic sie nie martw Jaskiniowiec zaliczył Włochy 125-tką to i ty powinieneś dać radę...:) w końcu to M16 ;)

Power

Cytat: Tomala w 20 Luty 2016, 17:20
Paweł nic sie nie martw Jaskiniowiec zaliczył Włochy 125-tką to i ty powinieneś dać radę...:) w końcu to M16 ;)

Miód na moje serce.   ;D ;D ;D

shiness

Kuźwa, ale plany !!!!
Wy się zastanawiacie nad pogodą, a ja sobie myślę z Edkiem, że nasze tyłki by tego nie zniosły......
To już chyba junak jest wygodniejszy od FZ1 czy FZ6 (a propos słów pocieszenia dla Powera)  ;)
A jechać by się chciało, oj i to bardzo .....
Czy organizator / pomysłodawca zakładał jakiś limit pojazdów i uczestników ? Bo wiadomo, że za duża grupa może być problemem na tak długi wypad...

darul

Jola Rumunia jest dla wszystkich, i tak będą tam śmigać tabuny motocyklistów.
A dużą grupę zawsze można podzielić żeby było bezpieczniej.

Proponuję: motocykle do poj.  500cm wyjazd 2 dni wcześniej
                  motocykle do poj. 1000cm wyjazd 1 dzień wcześniej
                  reszta                                                                                        ;D ;D ;D
Darek

Power

Darek ...!
To co, moja wycieczka, to będą 2 tygodnie dojazdu i wycieczka 1 tydzień?  :)

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

zdzichfur

Paweł nie dramatyzuje , będzie dobrze byle by doszło do wyjazdu w ogóle  8)

darul

Darek

Łysy

Zdzisiu, w tą wyprawe tez już wątpisz ???
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

PREZES

mc_enc

Tak przy okazji ( ponieważ jestem młody stażem  :D) jak się i moto przygotowujecie na takie trasy ?
Sam planuje jakąś większą wycieczkę do okoła Polski i sporo się naczytałem oraz naoglądałem. Niestety raczej nic nie znalazłem dla takich świerzynek jak ja.
Wiem że na zlocie jeszcze będzie można pogadać ale może komuś się ta wiedza przyda w przyszłości

PS.
Sam bym się bardzo chętnie wybrał na taką jak planujecie wycieczkę/wyprawę ale znam swoje możliwości a wątpię abym do września się doszkolił :'(

NGN 27

27 Luty 2016, 17:01 #118 Ostatnia edycja: 27 Luty 2016, 21:01 by Łysy
Mc_enc, ja też mam podobne plany.

Marzy mi się nie tyle objechanie Polski wokół, ale przejechanie całego Wybrzeża, od Mierzei, do Åšwinoujścia, oczywiście z przystankiem na Helu!!!  ;) 8)

Drugi plan, to taki, by objechać wokół Bornlholm (to tylko coś około 100 km) i z powrotem promem do..., w zasadzie byle gdzie...  8)

Też chętnie poczytam, jak trwają przygotowanie mentalno-sprzętowe.  8)

darul

Cytat: NG 27 w 27 Luty 2016, 17:01

Maży mi się nie tyle objechanie Polski wokół, ale przejechanie całego Wybrzeża, od Mierzei, do Åšwinoujścia, oczywiście z przystankiem na Helu!!!  ;) 8)

zrobiłem to za młodu na rowerze, tyle tylko, że wtedy na Hel nie można było wjeżdżać
Darek

Tomala

NG na Hel możesz polecieć z nami we wrzesniu :)

darul

Cytat: Tomala w 27 Luty 2016, 20:11

jak się nie skrzyżuje z Rumunią to tak planuję...
Darek

mc_enc

27 Luty 2016, 20:34 #122 Ostatnia edycja: 27 Luty 2016, 20:38 by mc_enc
Cytat: darul w 27 Luty 2016, 19:21
Cytat: NG 27 w 27 Luty 2016, 17:01

Maży mi się nie tyle objechanie Polski wokół, ale przejechanie całego Wybrzeża, od Mierzei, do Åšwinoujścia, oczywiście z przystankiem na Helu!!!  ;) 8)

zrobiłem to za młodu na rowerze, tyle tylko, że wtedy na Hel nie można było wjeżdżać

ja za młodu będąc młody i piękny oraz druchem , zwiedziłem większość Mazur w kombinacji pieszo - kajakowej (canoe) - kolejowej (kolej coś podobna do obecnego Regio, tylko że bez żadnych dzisiejszych luksusów). Aż się łezka kręci  :'(

A wracając do tematu , fajnie opisał pakowanie Jaskiniowiec na swoim blogu tylko że:
a) co to znaczy podstawowe narzędzia w przypadku naszych Junaczków (gdzieś obejrzałem filmik i gościu zabrał ze sobą podnośnik i komplet cały narzędzi  :o ale to chyba przesada!)
b) jakie części zapasowe? Bo co innego na Polskę gdzie relatywnie wszędzie jesteśmy blisko, a co innego na taką wyprawę jak planują koledzy i co jak jedziemy sami a co innego jak w grupie
c) no i cała ta papierologia. W kraju wiadomo dowód, prawko, mapa lub GPS itd. a co za granicę
d) najważniejsze koszta takiego wypadu (nie liczmy już kupna naszych wspaniałych rumaków  ;D )

PS.
Ja swój wypad planuję na wrzesień, wszystko zależy kiedy dostanę urlop. Cel trójstyki granic
PS 2.
Jeśli admin lub koledzy i koleżanki będą uważać że może to się przydać, to może założyć nowy wątek

Łysy

Cytat: darul w 27 Luty 2016, 20:28
Cytat: Tomala w 27 Luty 2016, 20:11

jak się nie skrzyżuje z Rumunią to tak planuję...

niech Ci się tylko spróbuje skrzyżować... 8)
Mój Junak- moja  duma !!! Harley mój to jest TO !!!

NGN 27

Panowie Koledzy, ja na ten Hel, to się już dość mocno odgrażam!  ;) 8)